Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego, że paląc gazem jest łatwiej wyregulować piec do osiągnięcia pożądanej temperatury. A oczywiście znacznie zdrowiej (każdy kto się na tym zna - potwierdzi to) i przyjemniej mieć w domu 19-20 st. niż 22-24.

Groszkowcy pewnie by chcieli mieć tyle (19-20) i zużywać jeszcze mniej paliwa, ale to jest dosyć trudne.

 

Chłopie przestań się ośmieszać ...

 

Co ma piec do temperatury w pomieszczeniach ?

 

Na grzejnikach masz głowicie termostatyczne i ustawiasz sobie taką temperaturę jaką chcesz ...

W przypadku podłogówki to albo pogodówka albo też zawory termostatyczne ...

 

Po prostu jak ktoś ma piec na węgiel to kupuje od razu opał i nie liczy ile na miesiąc zużywa bo za opał już zaplacił. Za gaz otrzymuje się co chwilę rachunek i taki rachunek działa bardzo "rozgrzewająco" i od razu zmienia się ustawienie termostatów z "4" na "3" i zaczyna lubić niższą tempraturę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie przestań się ośmieszać ...

 

Co ma piec do temperatury w pomieszczeniach ?

 

Na grzejnikach masz głowicie termostatyczne i ustawiasz sobie taką temperaturę jaką chcesz ...

W przypadku podłogówki to albo pogodówka albo też zawory termostatyczne ...

 

Po prostu jak ktoś ma piec na węgiel to kupuje od razu opał i nie liczy ile na miesiąc zużywa bo za opał już zaplacił. Za gaz otrzymuje się co chwilę rachunek i taki rachunek działa bardzo "rozgrzewająco" i od razu zmienia się ustawienie termostatów z "4" na "3" i zaczyna lubić niższą tempraturę ...

 

I dziwnym trafem 98% groszkowców to zmarzlaki, którzy uwielbiają się pławić w 24 stopniach?

Nawet gdyby paliwo było za darmo, to lepiej mieć 20 stopni niż 24.

Wiem, wiem, każdy ma własne upodobania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolei, tam, gdzie ja mieszkam, w warunkach zabudowy jest zakaz stosowania ogrzewania na paliwo stałe. Ze względu na środowisko i bliskość lasu.

Nie dotyczy to oczywiście kominków.

 

Kto ci takie bzdury naopowiadał ?

 

Co jak co ale nowoczesne piece na ekogroszek generują bardzo czyste spaliny spełniające bardzo rygorystyczne normy (kazdy piec ma certyfikat ekologiczny). Przy prawidłowym spalaniu z komina nie widać że wydobywa się dym a jedynie przy mocnych mrozach widać parę wodną wydobywającą się z komina ...

 

Większe zanieczyszczenie środowiska i zasmrodzenie powodują zwykłe piece na paliwo stałe i kominki ...

 

PS. Na moim osiedlu domków wszyscy mają nowoczesne piece na ekogroszek i nikt z nich nie zasmradza okolicy . Dodatkowo osiedle znajduje się przy samym lesie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziwnym trafem 98% groszkowców to zmarzlaki, którzy uwielbiają się pławić w 24 stopniach?

Nawet gdyby paliwo było za darmo, to lepiej mieć 20 stopni niż 24.

Wiem, wiem, każdy ma własne upodobania ...

 

Ja nie jestem zmarzlakiem ...

 

Mieszkałem całe życie w bloku. W sypialni miałem nawet po 16-18 stopni bo nie lubiłem włączać grzejnika bo znajdował się obok łóżka i po włączeniu go w pokoju było tak duszno że nie moglem spać , więc byl zamknięty. W pomieszczeniach miałem po około 20 stopni ...

Obecnie w domu mam około 20-21 stopni wszędzie. Jak jest więcej to zmniejszam grzanie.

Choć "zmiejszam" to źle powiedziane bo od tego jest elektronika (sterownik na piecu z PID + pogodówka ktora steruje mieszaczem).

 

Jednak cały dom jest w podłogówce a odczuwalna temperatura w podłogówce jest około 1-2 stopnie wyższa niż w przypadku posiadania grzejników tradycyjnych.

Czy teoretycznie aby mieć taki sam komfort w przypadku posiadania grzejników tradycyjnych powinienem mieć w pomieszczeniach 21-22 stopnie ...

 

W przypadku węgla podniesienie temperatury w pomieszczeniu o 1-2 stopnie nie wpływa aż tak bardzo na zwiększenie zużycia opału. Poza tym opał jest kupiony wcześniej i "zapłacony" więc czlowiek też inaczej do tego podchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci takie bzdury naopowiadał ?

 

Co jak co ale nowoczesne piece na ekogroszek generują bardzo czyste spaliny spełniające bardzo rygorystyczne normy (kazdy piec ma certyfikat ekologiczny). Przy prawidłowym spalaniu z komina nie widać że wydobywa się dym a jedynie przy mocnych mrozach widać parę wodną wydobywającą się z komina ...

 

Większe zanieczyszczenie środowiska i zasmrodzenie powodują zwykłe piece na paliwo stałe i kominki ...

 

PS. Na moim osiedlu domków wszyscy mają nowoczesne piece na ekogroszek i nikt z nich nie zasmradza okolicy . Dodatkowo osiedle znajduje się przy samym lesie ..

 

Ty wiesz lepiej, jakie są u mnie warunki zabudowy? Zarzucasz, że kłamię?

Nie dyskutuję o jakości spalania w piecach na ekogroszek, tylko mówię o przepisach na moim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowym spalaniu z komina nie widać że wydobywa się dym a jedynie przy mocnych mrozach widać parę wodną wydobywającą się z komina ...

 

:) Z tego co wiem jedyną "kotłownią", z której komina wydobywa się para wodna, jest... elektrownia atomowa.

Ale spoko. Dymu przy ekogroszku rzeczywiście nie widać, bo kocioł spala dokładnie taką porcję węgla, jaką w danej chwili potrzebuje do podtrzymania temperatury (wody i powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy jest ktoś, kto mając i kocioł na ekogroszek i kocioł na gaz, mógłby porównać koszty ogrzewania w obu rozwiązaniach.

 

Są właśnie ci, którzy zamontowali kocioł na ekogroszek mając wcześniej gazowy [w tym samym domu] - wg nich na węglu jest o połowę taniej - upewniałem się bo z wyliczeń wychodzi, że powinno być tylko 30% różnicy, znajomy uparcie twierdzi, że teraz jest o połowę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nastąpiło załadowanie podajnika. Niestety czasy gdy załadunek około 100-110kg starczał na około 10dni minęły bezpowrotnie ...

Ostatni załadunek starczył na 6 dni :(

Czyli od pażdziernika aż do stycznia miałem spalanie około 10-11kg na dzień a obecnie już około 16,6-18,3 kg ...

Wyniki zawierają duży "rozrzut" , bo worki sam pakowałem i każdy ma inną wagę a dodatkowo nie wiem dokładnie ile kg mieści mój podajnik. Producent podaje że mieści się w nim około 110-130kg opału , zależnie jaki opał się wsypie (miał,ekogroszek) a ja nigdy nie czekam aż opał się skończy .

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za oknem dziś -25 stopni. Prawie w każdym oknie pojawiło się oblodzenie - pięknie widać gdzie są nieszczelności. Paradoksalnie szron zalepił szpary i przestało podwiewać :) Wezwałem już fachowca aby wyregulował okna, bo moje działania miały mizerny efekt....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase, nie mówię tutaj o zamarzaniu skroplin, bo to u mnie nie wystąpiło, ale o miejscach (w zasadzie jednym i tym samy prawie w każdym oknie) przy uszczelkach. Gdzieś tam widocznie nie dociąga okno do ramy.

 

P.S. Skropliny zamarzły tylko w pokoju u córeczki, bo po obstawiała na parapecie miśków i ciepłe powietrze z grzejnika nie ogrzewało szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...