Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Ludzie, o czym wy mówiecie ? Co to jest za temperatura 19*C ? Po to budujemy nowe energooszczędne domy, dobrze je docieplamy po to żeby marżnać w nich? Mając małe dzieci to aż przykro patrzeć jak trzesą się z zimna. Minimum przy maluchach powinno być 21. Koszt podwyższenia o te 2 stopnie przy ekogroszku nie jest aż tak horendalnie wysoki, ale napewno jest. Jeśli dom dobrze docieplony i nie ma nadmiernych mostków to nie tak mocno odczujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak już wielu o tym mówiło, to z reguły grzejący gazem lubią 19 stopni a ekogroszkowcy więcej. I to nie jest spowodowane faktem, że nie można niższej temperatury ustawić na kotle / w domu, tylko tym, ze każdy woli jak ma cieplej w swoim domu. "Gazowcy" musieli przerobić swoją psychikę i swoich bliskich, że potrzebują, że zdrowiej jak mają 18-19 stopni w domu :)

Jak byłem dzieckiem to miałem w rodzinnym domu zawsze 17-19 stopni i to zimno pamiętam do dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wielu o tym mówiło, to z reguły grzejący gazem lubią 19 stopni a ekogroszkowcy więcej. I to nie jest spowodowane faktem, że nie można niższej temperatury ustawić na kotle / w domu, tylko tym, ze każdy woli jak ma cieplej w swoim domu. "Gazowcy" musieli przerobić swoją psychikę i swoich bliskich, że potrzebują, że zdrowiej jak mają 18-19 stopni w domu :)

Jak byłem dzieckiem to miałem w rodzinnym domu zawsze 17-19 stopni i to zimno pamiętam do dzisiaj ;)

 

Stosując tę logikę, że koszt ogrzewania kształtuje upodobania temperaturowe, to "olejnicy" i "gazowcy płynni" powinni mieć przerobioną psychikę na "lubienie" 14-15, a prądowcy poniżej 10 stopni.:).

 

Niezależnie od źródła ogrzewania - czym mniej się zapłaci tym lepiej. To jest chyba uniwersalna zasada i nie dotyczy tylko gazowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mieszkałem w bloku, ok. 70% ceny ogrzewania stanowił koszt stały, oszczędzić można było niewiele, a i tak przykręcałem kaloryfery, żeby temp. wynosiła 18-19 stopni.

Teraz grzejąc kominkiem staram się nie rozbuchać nadmiernie ognia, żeby nie było za gorąco.

Kwestia indywidualnych upodobań.

Jeden lubi Kaśkę, drugi Maryśkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując tę logikę, że koszt ogrzewania kształtuje upodobania temperaturowe, to "olejnicy" i "gazowcy płynni" powinni mieć przerobioną psychikę na "lubienie" 14-15, a prądowcy poniżej 10 stopni.:).

 

Niezależnie od źródła ogrzewania - czym mniej się zapłaci tym lepiej. To jest chyba uniwersalna zasada i nie dotyczy tylko gazowców.

 

Nie jest to zależność liniowa, a raczej skokowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mieszkałem w bloku, ok. 70% ceny ogrzewania stanowił koszt stały, oszczędzić można było niewiele, a i tak przykręcałem kaloryfery, żeby temp. wynosiła 18-19 stopni.

Teraz grzejąc kominkiem staram się nie rozbuchać nadmiernie ognia, żeby nie było za gorąco.

Kwestia indywidualnych upodobań.

Jeden lubi Kaśkę, drugi Maryśkę.

 

Tak, tak ja też słyszałem o ludziach co się myją tylko w zimnej wodzie, bo tak lubią i jest zdrowo :) Ale ilu ich jest... Ciekawe czy nakłaniają do tego swoich bliskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wielu o tym mówiło, to z reguły grzejący gazem lubią 19 stopni a ekogroszkowcy więcej.

Wejdź na forum gazowców. Tam też co drugi ma 22-23 stopnie, gaz używa do CWU, gotowania i CO, a ma spalanie 8 albo 10 albo 12 mertrów.

 

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że to są czcze przechwałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na forum gazowców. Tam też co drugi ma 22-23 stopnie, gaz używa do CWU, gotowania i CO, a ma spalanie 8 albo 10 albo 12 mertrów.

 

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że to są czcze przechwałki.

 

Tak, czytałeś wpisy jak na zewnątrz było +5 stopni. Poczytaj po dwóch miesiącach mrozów. W pierwszym będzie jeszcze jako tako, a w drugim po przyjściu rachunku polubią nagle 18-19 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój chrzestny ma gazowe i w dzień ustawia 17 a w nocy 15.

Nie mówi, że tak lubi i że zdrowo, tylko bolą rachunki.

 

Jasne.

 

Ogólnie wiadomo, że tylko u gazowców wysokość rachunku zależy od zużycia paliwa.

Cała reszta: kominkowcy, groszkowcy, olejowcy, prądowcy, gazowcy płynni, węglowcy i wsiakije inne, ma ryczałt.

Edytowane przez Yef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałeś wpisy jak na zewnątrz było +5 stopni. Poczytaj po dwóch miesiącach mrozów. W pierwszym będzie jeszcze jako tako, a w drugim po przyjściu rachunku polubią nagle 18-19 stopni.

 

Teraz czytałem wpisy świeże. Wejdź na forum "Ile gazu poszło ...." i przeczytaj najnowsze wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yef trochę przesadzasz.

Tym co siedzą w podkoszulce na krótki rękaw przy 18st. proponuję wejść na wagę lub zrobić badania, hormony, cukrzyca itp.

Druga sprawa im człowiek bogatrzy tym bardziej oszczędny, nie ma takich pieniędzy których nie można wydać.

Siostra ma ogrzewanie olejowe ale na takie mrozy ma zostawiony stary piec i tonę węgla. Jak napali to ma 23st. Gdy idzie olej to ubierają się cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yef trochę przesadzasz.

Tym co siedzą w podkoszulce na krótki rękaw przy 18st. proponuję wejść na wagę lub zrobić badania, hormony, cukrzyca itp.

Druga sprawa im człowiek bogatrzy tym bardziej oszczędny, nie ma takich pieniędzy których nie można wydać.

Siostra ma ogrzewanie olejowe ale na takie mrozy ma zostawiony stary piec i tonę węgla. Jak napali to ma 23st. Gdy idzie olej to ubierają się cieplej.

 

A kto mówi, żeby siedzieć w krótkim rękawku? Można się przecież ubrać stosownie do pory roku. Nie mówię, żeby w domu siedzieć w dwóch ciepłych swetrach, ale niekoniecznie w samym podkoszulku.

 

Zostawić sobie stary piec i palić w nim w takie mrozy, to bardzo rozsądne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...