Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no i moje spalanie z ostatnich 3 dób wyszło 28,8kg, nie ma to jak zabawy ze sterownikami. Od kręcenia zwariował chyba odrobinę

może jak go zostawię w spokoju na kilka dni to spalanie się unormuje.

Ale w sumie to test i musi dostawać w kość, chociaż się odrobine kociołek wygrzeje i komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przydaly mi sie juz kiedys rady z tego forum dotyczace przysloniecia dmuchawy co zmiejszylo straty kominowe wiec moze i tym razem jakas dobra rade uslysze.

A problem polega na strasznym zuzyciu siegajacym obecnie przy temp -15st nawet 50kg/doba !!!

 

Piecowi ciezko osiagnac zadana temp i dosc krotko pozostaje w podtrzymaniu. W popielniku natomiast oprocz popiolu zauwazylem coraz wieksza ilosc niedoplaonych kawalkow wegla. Kopczyk i sam płomien na retorcie wygladaja natomiast calkiem dobrze.

Pytanie czy w tej sytuacji lepiej jest zmniejszyc ilosc wegla czy tez zwiekszyc ilosc powietrza (np odslaniajac bardziej przeslone) w celu osiagniecia wiekszej mocy pieca?

 

Dom pietrowy 30letni nieocieplony, okna PCV, grzane ok. 160mkw. Piec Stalbud Pleszew 25KW sterownik Negro plus. Kaloryfery zeliwne z termostatami.

Nastawy: temp zadana 55st, podawanie 13s, przerwa 50s, czas oczek w podtrz. 11min, krotnosc podawania 1. Dmuchawa: zaslonieta w ok 80%, obroty ok 45% (11/24).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu jeśli ciężko osiąga tem. zadaną to daj mu więcej powietrza , jeśli przesypuje dalej to zmniejsz czas podawania lub wydłuż przerwę między podawaniem, powiem szczerze nie mam jak to wypraktykować bo nie mam dostępu do ustawień. Tak tylko myślę na sucho, racja jak sucho to trzeba się napić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piecowi ciezko osiagnac zadana temp i dosc krotko pozostaje w podtrzymaniu. W popielniku natomiast oprocz popiolu zauwazylem coraz wieksza ilosc niedoplaonych kawalkow wegla. Kopczyk i sam płomien na retorcie wygladaja natomiast calkiem dobrze.

Pytanie czy w tej sytuacji lepiej jest zmniejszyc ilosc wegla czy tez zwiekszyc ilosc powietrza (np odslaniajac bardziej przeslone) w celu osiagniecia wiekszej mocy pieca?

 

ciężko tzn ile czasu dochodzi do zadanej?

jak przerzuca cały czas żar to zwiększ minimalnie nadmuch, jak od czasu do czasu większa grudka nie zdąży się dopalić NIC nie ruszaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniegu a jabym delikatnie zwiekszył powietrze (naprawde bardzo delikatnie) i zmiejszył podawanie-narazie do 10s ( niedopalone eko) jakim eko palisz że kocioł nie może dobic do zadanej??? albo nie moze dobić ze względu na duża ilość wody w układzie i duzy mróz....

 

on pisze, ze mu ciężko osiągnąć zadaną, a ty mu radzisz zmniejszyć podawanie z 13s na 10s? Bo niedopalone eko?

a nie "dobija do zdanej" bo za dużo wody i za duży mróz? to co ma zrobić spuścić trochę wody, czy poczekać, aż będzie cieplej?

 

.... doradcy od siedmiu boleści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem pewnie tez dodac ze gdyz piec zaczyna pracowac to dosc szybko sie wychladza do ok 46st i dopiero potem temp rusza w gore pracujac do zadanych 55 a potem z rozpedu osiagajac ok 60st. Osiagniecie tej temp zajmuje mu dosc dlugo tj ok 30 min ale bywa roznie. Węgla bym nie winil gdyz wczesniej sprawdzal sie calkiem dobrze ( tj. przy -5st :) )

Sprobuje zwiekszyc ilosc powietrza jednak dla scislosci: czy zwiekszajac nadmuch masz na mysli jego moc czy ilosc powietrza (poprzez odsloiecie nieco przeslony)?

Tymczasem dzieki za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu jeśli ciężko osiąga tem. zadaną to daj mu więcej powietrza , jeśli przesypuje dalej to zmniejsz czas podawania lub wydłuż przerwę między podawaniem, powiem szczerze nie mam jak to wypraktykować bo nie mam dostępu do ustawień. Tak tylko myślę na sucho, racja jak sucho to trzeba się napić :D

 

Przez to spalanie juz iedlugo nie bedzie za co sie napic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...