Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Grunt to dobrze wietrzyć. Woda musi gdzieś odparować. Bo jak się zrobi wilgotny tropik to pieczarkarnia gotowa :)

Tak na zdrową logikę pewnie przez wilgoć mury chleją ciepełko, a potem wysychają i lepiej izolują.

Czy cóś.

 

Ten płaszcz wodny w kominku nie daje mi spokoju. Znajowmy fachman odradzał, jako że to nowość, że jeszcze nie produkują za dobrych wkładów, że drogie, i tam nie pamietam co dalej. Polecał za to nasadę na czopuch z wężownicą, nie wiem jak to sie nazywa... Jak masz to rozwiązane? Chodzi mi o podłączeniowe sprawy. Wpiete po prostu w instalację, czy jakieś bajery w stylu wymienniki płytowe?

Fachman pojechał w zamorskie kraje, a ja tu sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od 15 pazdz do 28 lutego spalilem dokladnie 2250 kg temp 22 stopnie w pomieszczeniach dziennych i sypialniach w lazienkach 25-28 powierzchnia 138 m2 rodzina 2+1 udzial podlogowki okolo 50 m2 (w tym cwu) faktura na kwot 1150 pln

 

ps prosze tych co opalaja gazem 200 m2 i placa 300-400 zl o cwile zastanowienia a bardziej dosadnie-puknijcie sie w glowy(oczywiscie nie biore pod uwage 15 stopni w pomeszczeniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 3 weeks później...

co prawda od listopada 2005 roku udzielałem się na innym forum ale tamto coś kulawi ;) - stąd moja wizyta tutaj!

 

Co do tematu:

Dom - "wczesny Gierek" ocieplony 8cm, stropodach nieruszany, nowe okna PCV, drzwi; piwnica, parter i piętro - ogrzewane kaloryferami bez termostatów żeliwne/ kilka nowych chyba płtowe???

 

Piec: Klimosz Ling-25

osprzęt: zbiornik na wodę 140l + pompa, druga pompa do CO, zawór czterodrożny, zbiornik wyrównawczy.

 

Palę już od 11.2005 i średnio spalałem w pierwszym sezonie 5t + kilkanaście worków - tłumacze to niedoregulowaniem pieca i wtedy jeszcze dom nieocieplony.

W zeszłym roku też przełom 09/10 dom ocieplony kupiłem 5t i sporo zostało, aktualnie mam kupione na tą zimę 4,5t i mam nadzieję, że styknie.

 

Palę cały rok na okrągło bo z niego mam CWU(140l) i w okresie letnim zasobnik starcza na dużo więcej niz miesiąc. Również docieplenie domu dało b. dużo - wcześniej zasobnik 4-5 dni teraz lekko 8-9 - widać różnicę choć i zima ostra nie była.

Aktualnie nowy typ węgla - Bobrek o znacząco dobrych parametrach choć z tego co czytałem jego duża kaloryczność wpływa na powstawanie żużlu/szlaki i coś mi sie wydaje, że już nie będzie z 1 zasobnika węgla 1 i 0,2 zasobnika popiołu - ale to może wina samych ustawień.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kosztów. Dom po podłogach 330 m2: piwnica-parter-poddasze (gazobeton 24 + 12 cm styropianu), kocioł 30 kW z podajnikiem tłokowym + zasobnik 140 l , w domu brak drzwi wewnętrznych, grzane 1 sezon od końca grudnia, 5 osób, temp 21 st. Palę kiepskim groszkiem (mielony na około 3-4 cm) prosto ze składu więc mokry. Przy -8 -10 st przez kilka dni wychodziło około 40 kg/dobę - trochę dużo ale można jeszcze sporo poprawić. Przy temp 0-3 st palił ok 25 kg/dobę (czasem nawet 20 kg).
Mlas masz moze GG ?/ chcialem przedyskutowac z Toba pare tematow?/ Pozdrawiam waldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam

poczytałem o eko groszku i zainteresowała mnie ta forma ogrzewania. planuję ogrzewać drewnem (mam tani dostęp do niego) , eko na pewno wyjdzie mnie drożej ale różnica w wygodzie użytkowania jest znaczna. Chciałbym prosić osoby mieszkające nad morzem o podanie kosztów eksploatacji eko ile zużywają go w przez cały rok, wiadomo że zima nad samym morzem jest bardzo łagodna więc może koszty eko nie będą ąz tak duże . pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poczytałem o eko groszku i zainteresowała mnie ta forma ogrzewania. planuję ogrzewać drewnem (mam tani dostęp do niego) , eko na pewno wyjdzie mnie drożej ale różnica w wygodzie użytkowania jest znaczna. Chciałbym prosić osoby mieszkające nad morzem o podanie kosztów eksploatacji eko ile zużywają go w przez cały rok, wiadomo że zima nad samym morzem jest bardzo łagodna więc może koszty eko nie będą ąz tak duże . pozdrawiam :)

 

wrzesień 7kg na dobę

pażdziernik9kg

listopad 12kg

grudzień 14,5

 

140m2 do grzania

 

więcej nie podam bo piec mam od lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JACKIE P

holusio - przesadziłes trochę "z tym pukaniem się w głowę", obrażasz poniekąd innych forumowiczów, zatraciłeś pojęcie do czego właściwie służy forum.

Forum służy do wymiany doświadczeń i pomagania innym potrzebującym takiej pomocy, służy do rzeczowej wymiany doświadczeń i rzeczowej dyskusji, a nie do krytykowania kogoś za to, że ogrzewa gazem, czy innym paliwem.

A to, ze ktoś płaci określone kwoty za ogrzewanie uzaleznione jest od wielu czynników /głównie konstrukcyjnych i zewnętrznych/ nie da się zaszufladkować w jakiejś średniej.

Powiem Ci tylko tyle, że ja ogrzewam gazem GZ50 powierzchnię 100m2 /CO=CWU/ i pełny koszt za miniony rok wyniósł 1800 zł /3 osoby/, temp dzienna 20,5 st, nocna 18,5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak czytam Wasze posty o ilości zużywanego ekogroszku miesięcznie nie mogę uwierzyć !! Mamy ciepły grudzień a ja zużywam około 35 kg ekogroszku dziennie, co daje około 1 tony miesięcznie po bagatela 600 PLN !!!!. Dodam że mam piec GALMETU z regulatorem "PERFEKT !!! R" marki Elster, domek z uzytkowym poddaszm około 150 m2. Jeśli ktoś z Was ma taki sam piec bardzo proszę o informacje jakie ustawienia zastosował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na ekogroszek używam pierwszy sezon, zużycie zapisuję sobie (załadunki) żeby mieć jakąś orientację w zużyciu opału.Sezon grzewczy rozpocząłem 10 września, do wczoraj tj 8 grudnia 885kg=495zł , czekam na kawałek porządnej zimy chociaż 2tygodnie żeby zobaczyć maksymalne zużycie na dobę.Wiadomo że ze względu na koszty opału chciałoby się jak najbardziej łagodną zimę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak czytam Wasze posty o ilości zużywanego ekogroszku miesięcznie nie mogę uwierzyć !! Mamy ciepły grudzień a ja zużywam około 35 kg ekogroszku dziennie, co daje około 1 tony miesięcznie po bagatela 600 PLN !!!!. Dodam że mam piec GALMETU z regulatorem "PERFEKT !!! R" marki Elster, domek z uzytkowym poddaszm około 150 m2. Jeśli ktoś z Was ma taki sam piec bardzo proszę o informacje jakie ustawienia zastosował.

Pozdrawiam

 

ja mam inny piec ale tez sterownik perfect r. ogrzewam tylko dolna kondygnacje dobrze izolowanego domu o wymiarach 10 na 10m.spala mi obecnie 25 kg na na dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak czytam Wasze posty o ilości zużywanego ekogroszku miesięcznie nie mogę uwierzyć !! Mamy ciepły grudzień a ja zużywam około 35 kg ekogroszku dziennie, co daje około 1 tony miesięcznie po bagatela 600 PLN !!!!. Dodam że mam piec GALMETU z regulatorem "PERFEKT !!! R" marki Elster, domek z uzytkowym poddaszm około 150 m2. Jeśli ktoś z Was ma taki sam piec bardzo proszę o informacje jakie ustawienia zastosował.

Pozdrawiam

 

ja mam inny piec ale tez sterownik perfect r. ogrzewam tylko dolna kondygnacje dobrze izolowanego domu o wymiarach 10 na 10m.spala mi obecnie 25 kg na na dobe.

 

Qurcze jestem w szoku takie zużycia macie :o i to w dobrze ocieplonych domach. 2-5kg różnicy to rozumiem, ale jeszcze raz tyle co u mnie! ciekawa sprawa. Co ma wpływ na aż tak wieką różnicę. Ja w tej chwili mam 23st. Pisałem wiele razy w innych postach ogólnie średnio 22-22.5st całą dobę 140 m2 do grzania,12kg/doba w listopadzie, 3osoby.

Sterowniki nie ważne jak firma, ale opcje ustawien podstawowych mają takie same.

czasy podawania,przerwy,siłę nadmuchu.

Z tego co widać u niektórych użytkowników musi mieć bardzo wiele czynników na wysokie zużycie, ale co? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak czytam Wasze posty o ilości zużywanego ekogroszku miesięcznie nie mogę uwierzyć !! Mamy ciepły grudzień a ja zużywam około 35 kg ekogroszku dziennie, co daje około 1 tony miesięcznie po bagatela 600 PLN !!!!. Dodam że mam piec GALMETU z regulatorem "PERFEKT !!! R" marki Elster, domek z uzytkowym poddaszm około 150 m2. Jeśli ktoś z Was ma taki sam piec bardzo proszę o informacje jakie ustawienia zastosował.

Pozdrawiam

 

ja mam inny piec ale tez sterownik perfect r. ogrzewam tylko dolna kondygnacje dobrze izolowanego domu o wymiarach 10 na 10m.spala mi obecnie 25 kg na na dobe.

 

Qurcze jestem w szoku takie zużycia macie :o i to w dobrze ocieplonych domach. 2-5kg różnicy to rozumiem, ale jeszcze raz tyle co u mnie! ciekawa sprawa. Co ma wpływ na aż tak wieką różnicę. Ja w tej chwili mam 23st. Pisałem wiele razy w innych postach ogólnie średnio 22-22.5st całą dobę 140 m2 do grzania,12kg/doba w listopadzie, 3osoby.

Sterowniki nie ważne jak firma, ale opcje ustawien podstawowych mają takie same.

czasy podawania,przerwy,siłę nadmuchu.

Z tego co widać u niektórych użytkowników musi mieć bardzo wiele czynników na wysokie zużycie, ale co? :-?

 

cos musi tkwic w samym procesie spalania. zauwazylem, ze jesli nawet wygasnie mi w piecu to temperatura w domu jest tylko o jakies 3 stopnie nizsza po uplywie nawet 24 godzin. z drugiej strony to jesli zamiast 22 mam w domu 25 stopni to niewiele sie zwiekrza zuzycie wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez 24godz o 3 stopnie to nie jest źle, ale z tego co się orientuję że dodając o 1stopień w pomieszczeniach zużywa sie okło 10% więcej opału.

Ja pieca nie wygaszam wogóle.Kiedyś latem zgasł bo patyk zablokował ślimak i zerwał zabezpieczenie.

 

mnie wygaslo bo nie dosypalem.3 stopie w 24 godziny ma swiadczyc o dobrej izolacji i stosunkowo malych stratach ciepla przez sciany. na oknach mam nawet rolety. a jednak 25 kg na dobe. mozesz mi napisac czy czopuch twojego pieca jest goracy czy moze tylko lekko cieply? zadawalem to pytanie juz na forum ale jakos mi nikt nie odpowiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez 24godz o 3 stopnie to nie jest źle, ale z tego co się orientuję że dodając o 1stopień w pomieszczeniach zużywa sie okło 10% więcej opału.

Ja pieca nie wygaszam wogóle.Kiedyś latem zgasł bo patyk zablokował ślimak i zerwał zabezpieczenie.

 

mnie wygaslo bo nie dosypalem.3 stopie w 24 godziny ma swiadczyc o dobrej izolacji i stosunkowo malych stratach ciepla przez sciany. na oknach mam nawet rolety. a jednak 25 kg na dobe. mozesz mi napisac czy czopuch twojego pieca jest goracy czy moze tylko lekko cieply? zadawalem to pytanie juz na forum ale jakos mi nikt nie odpowiedzial.

 

Jest na tyle ciepły że rękę na nim spokojnie można położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kończę już teraz budowę domu, a gaz ziemny będzie wykonany u mnie w połowie przyszłego roku, to zdecydowałem się na piec z eko-groszkiem oraz kotłownię w systemie hybrydowym. Krótko mówiąc, jak będzie już gaz, wpinam do kotłowni piec gazowy. Oba piece będą działały niejako razem, tzn. gdy wygaśnie groszkowiec, to automatycznie jego funkcję przejmuje gazowy.

 

Zatem już (dopiero?) za rok będę mógł przeprowadzić test porównawczy i przekonać się, jaka jest różnica w kosztach. Myślę, że to będzie najbardziej miarodajna odpowiedź na pytanie, co jest tańsze w eksploatacji. Ten sam dom, ta sama instalacja. Sam jestem ciekaw, chociaż typuję jednak 30% przewagę na korzyść groszkowca.

 

A może są jakieś osoby na tym forum, które mają właśnie taką kotłownię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze !! poza niewielkimi wyjątkami widzę, że te oszczędne piece na eko-groszek wcale nie są takie oszczędne. Wyjątkiem może być piec Leszka ale nie wiemy czy ogrzewa wodę jak duży ma domek itp. Ja chciałem dodać że na wszystkich kaloryferkach mam termostaty. W domu mam około 20 C i kaloryferki prawie nie grzeją. Napiszcie proszę jak macie wyregulowany piec. Ile powietrza jakie przerwy pracy, jaką tempereturę pieca macie ustawioną, do ilu podgrzewa wam wodę itp. ???

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...