Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

No, u mnie w końcu skończył się zasyp. Na ostanie równiutkie 10 dni poszło 225kg, czyli wychodzi, że średnio kocioł łykał po 22,5kg/dobę. Jak na 170mk powierzchni użytkowej to jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku.

Nieźle, u mnie 12KW 135m.kw. użytkowej, garażu nie grzeję - gruuubo powyżej 30kg/dobę. To jest mniej więcej 2X razy więcej niż przy temperaturze w granicach 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do użytkowników podłogówek..... panowie podłogówka ma dużą ilość wody ,jeszcze jak jest sterowana termostatem, to jest totalna masakra.... potęzna masa chłodnej wody zalewa kocioł, przy znacznym ochłodzeniu (termostat) nie pomoże nawet zawór n-drogowy poprostu zimny powrót zaleje kocioł i czesć, wtedy kocioł stara się w jak najszybszym czasie nagrzać te masy zimnej wody,( lub ''mysli" -jaka cholera?? co mam zrobić?? :) ) tak to już jest z tą naszą podłogówką... a jeszcze jak słabo zaizolowane podłoże....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, u mnie 12KW 135m.kw. użytkowej, garażu nie grzeję - gruuubo powyżej 30kg/dobę. To jest mniej więcej 2X razy więcej niż przy temperaturze w granicach 0.

 

cześć Tomek

Powinieneś mieć nowy sofcik na mailu od firmy Elektro-Miz.

Też coś tam do Ciebie skrobnąłem ;)

 

Jeden kolega z Krotoszyna chciałby o kotle z Tobą jako użytkownikiem pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników podłogówek..... panowie podłogówka ma dużą ilość wody ,jeszcze jak jest sterowana termostatem, to jest totalna masakra.... potęzna masa chłodnej wody zalewa kocioł, przy znacznym ochłodzeniu (termostat) nie pomoże nawet zawór n-drogowy poprostu zimny powrót zaleje kocioł i czesć, wtedy kocioł stara się w jak najszybszym czasie nagrzać te masy zimnej wody,( lub ''mysli" -jaka cholera?? co mam zrobić?? :) ) tak to już jest z tą naszą podłogówką... a jeszcze jak słabo zaizolowane podłoże....

 

i co zrobić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników podłogówek..... panowie podłogówka ma dużą ilość wody ,jeszcze jak jest sterowana termostatem, to jest totalna masakra.... potęzna masa chłodnej wody zalewa kocioł, przy znacznym ochłodzeniu (termostat) nie pomoże nawet zawór n-drogowy poprostu zimny powrót zaleje kocioł i czesć, wtedy kocioł stara się w jak najszybszym czasie nagrzać te masy zimnej wody,( lub ''mysli" -jaka cholera?? co mam zrobić?? :) ) tak to już jest z tą naszą podłogówką... a jeszcze jak słabo zaizolowane podłoże....

 

Jak zwykle bredzisz.

Chyba nie wiesz o czym piszesz.

Jak nie rozumiesz zasady podmieszania to nie zabieraj głosu.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Latasz po wszystkich wątkach i tylko bąki sadzisz.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy grzaniu ciągłym lepiej żeby pompy obiegowe pracowały na maksa, czy na minimum? Szybki przepływ - cieplejszy powrót, ale też szybciej ciepła woda znika z kotła, wolny przepływ - zimniejszy powrót, ale dłużej ciepła woda w kotle. Takie coś zaobserwowałem u siebie. Jak jest lepiej ustawić te pompy przy pracy ciągłej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Tomek

Powinieneś mieć nowy sofcik na mailu od firmy Elektro-Miz.

Też coś tam do Ciebie skrobnąłem ;)

 

Jeden kolega z Krotoszyna chciałby o kotle z Tobą jako użytkownikiem pogadać :)

Wczoraj dopiero to zauważyłem, jakiś czas mnie nie było. Ale mam dwie wersje : Co_vA_13 z Elektro-Miz i Co_vA_07 od Ciebie, to którą odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jadę na dwustanowym...ale ciągle szybko mi się kocioł wychładza. Palenisko pięknie rozpalone...próbowałem z dawkami i przerwami i nadmuchem..i doszedłem do takich ustawień że pięknie się pali ale ciągle szybko mi się kocioł wychładza a w domu ciągle 20 stopni. Już sam nie wiem jak ustawić pompy, zawór 3D na powrocie. Nie wiem może podłogówka za bardzo wychładza. Pisaliście coś o modyfikacjach ...nie wiem cegłę włożyć do pieca w kanał przepływowy...sam nie wiem..:(

 

Czy jesteś w stanie powiedzieć jaką masz temperaturę spalin?

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy grzaniu ciągłym lepiej żeby pompy obiegowe pracowały na maksa, czy na minimum? Szybki przepływ - cieplejszy powrót, ale też szybciej ciepła woda znika z kotła, wolny przepływ - zimniejszy powrót, ale dłużej ciepła woda w kotle. Takie coś zaobserwowałem u siebie. Jak jest lepiej ustawić te pompy przy pracy ciągłej?

 

szybszy przepływ=wieksze zużycie prądu, szybsze wychłodzenie kotła=większa niestabilność pracy kotła,powinno to chodzić optymalnie ale jak to sprawdzic w warunakch domowych?? podejrzewam że metoda prób i błedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.... podmieszaj wszystkowiedzacy przy pojemności kotła 80l ustawionego na zadaną 55st ,wodę z wychłodzonej podłogówki która jest sterowana termostatem i ma 20st a jej pojemnośc to 140l (fi 20- 0,2l)

 

Ty to nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

 

a w dodatku mam przewymiarowany piec:( mam 25kW ogrzewam 90 m2 + 37 m2 podłogówki i 140 L CWU....w przyszłości dojdzie drugie 90 na poddaszu

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sie nie pojawisz to zaraz awantury!!!:bash:

 

Ps oczywiście to do nilsan-a było...

Ps2 myslał że jak zarejstruje się na forum to będzie reklamował bezkarnie swoj towar -a tu niespodzianka, są ludzie którzy nie lubią reklamy i obnażają wiedze( lub jej brak) nilsan-a

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...