Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Przykład ci dałem.... ale trzeba troche pomyslec... a tego cie nie nauczyli... chyba chodziłes tylko na lekcje kiepskiej reklamy....

 

Skoro się o to prosisz, to wyjaśnij kolegom, jak to chcąc zbanować mnie zbanowałeś niechcący zawijana2. Bo moderator był odmiennego zdania od twojego w temacie mojego sporu z zawijanami i uznał, że to zawijan2 przekroczył granicę dobrego smaku. Przynajmniej powinieneś przeprosić wszystkich forumowiczów za to, że pozbawiłeś ich możliwości konsultowania swoich problemów z zawijanem2. Mnie to wisi, bo tacy ludzie jak ty nie są w stanie mnie obrazić.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu sie nie musze tłumaczyc bo wiem komu zawijan zawdziecza wykopki... zreszta zawijan tez wie... mam nawet Pw od admina kto podpieprzył zawijana, czy ty musisz ciagle prowokować?? brak elementarnej wiedzy!!!! to chwytasz sie juz kłamstwa i insynuacji??? k.. jak ojciec Tadeusz...

 

Skoro tak to pokaż go.

A ja poproszę elfir o potwierdzenie jego prawdziwości.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na pw i pokaze go na pw , koniec. kropka. a zresztą od innej osoby mam..a ty masz jeszcze cos do dodania merytorycznego o kotłach ??? czy potrafisz tylko gadac o swoim kotle który nie ma żadnych atestów w pl...

 

Śmieszny jesteś krętaczu.

O Stropuvę się nie martw ma lepsze papiery niż te z Zabrza, tylko nie chciałem się z zawijanami o to spierać.

I leje na łeb OE+ z eCoalem pod każdym względem.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilsan

nie lubimy Cię

próbowałeś ze wszyskich stron i ukrytą reklamą i kłotniami i czym tam jeszcze.

może masz wiedzę i Twój kocioł jest dobry

ale nie masz za grosz wyczucia umiaru

powinieneś wiedzieć kiedy się uspokoić a Ty ciągle swoje. idź już spać.

Jutro sprzedaj kocioł albo nie ale daj już spokój stajesz się monotematyczny

Aha niska temperatura spalin to nie zawsze problemy z ciągiem

jak chcesz komuś pomagać przeczytaj wszystko co o swoich kłopotach napisał zanim zaczniesz mu instalacę kazać przebudowywać i nowe kominy stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28,9kg

ale pamiętać że się bawię.

teraz z nową wersją i zmienionymi nastawami może będzie mniej

no i mróz jakby odrobinę lżejsz więc tymbardziej jest nadzieja

 

U mnie będzie podobnie - ale wynik będzie zafałszowany bo teraz średnio co drugi dzień przepalam wieczorami w kominku. Co prawda kominek jest zwykły i tylko w salonie na parterze ale zawsze ciepło daje- tak, że myślę iż bez kominka to 30 kg na dobę by było jak nic.

 

Ale nie ma jak szklanka whisky i fotel przy kominku ha ha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero to zauważyłem, jakiś czas mnie nie było. Ale mam dwie wersje : Co_vA_13 z Elektro-Miz i Co_vA_07 od Ciebie, to którą odpalić?

 

Oczywiście 13-kę, jest nowsza, poprawiona :)

Zmieniono sposób modulacji pompy C.O. przy dogrzewaniu CWU

Jest regulacja histerezy załączenia pompy CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywając dyskusję, co w temacie ustawień pomp obiegowych?

Szybki, czy wolny przepływ? Kto ma z tym jakieś doświadczenia?

Jaki ma to wpływ na bieżące zużycie eko?

 

zyzolek- ale Ty nie patrz na kogoś... każdy ma inną instalację, Ty patrz na zachowanie instalacji u siebie...wiesz ile jest różnych instalacji??? kazda instalacja jest inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ładnie spada a tem. w domu rośnie przy takiej jak jest teraz na zewnątrz -10 piecyk powinien śmigać 7dni.

 

Logicznym jest iż praca pompy na 3biegu powoduje szybszą wymianę cieczy to i spalanie większe.

Jeśli tem. na kotle większa to bieg nr 1, jeśli mniejsza to np. bieg nr 3, żeby uzyskać podobną tem. w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeżeli można by porównać pracę dwustanową i ciągłą kotła z podajnikiem do zasypowego miałowca, to moje obserwacje ekonomiczne dają małego plusa dla pracy dwustanowej.

Kilka ostatnich zasypów miałem podobno 23MJ - 39,2 kg w postaci mokrej a po odliczeniu 10-11% wody 35kg suchego.

czas palenia 23h 155 kw średnia moc 6,74kw 4,43kw/1kg sprawność 69%

czas palenia 23h 156kw średnia moc 6,80kw 4,45kw/1kg sprawnosc 70%

czas palenia 22h 155kw średnia moc 7,00kw 4,43kw/1kg sprawność 69%

dwa następne po rozpaleniu pierwsze 5 h praca dmuchawy w trybie ciągłym , ster. ręcznie, no może 10 min przerwy było.Reszta dwustanowo na min obrotach (kiedyś trzeba spać).

czas palenia 21h 150kw średnia moc 7,15kw 4,28kw/1kg sprawność 67%

czas palenia 21h 153kw średnia moc 7,30kw 4,37kw/1kg sprawmość 68%

Wiem że to małe różnice na jakieś wnioski ale tak jakoś wyszło.

Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...