Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Suspenser na 100wę mniej spalisz, w porównaniu z tamtym tygodniem to jest ciepełko :)

 

 

Tak dla ciekawości rozmawiałem z ludźmi którzy wrócili z Indii z Goa (chyba tak to się pisze) opowiadali - patrzą idzie przewodnik w kominiarce, pytają po co mu to a on- zimno od rana- a tem. 27st na plusie :D Jak jest u nich lato to nawet do +50st dochodzi. Kurcze ale jaka tam bieda, serce się kroi jak dzieci rzuciły się na kredki i długopisy, które im specjalnie kupili. Jedno dziecko może tylko chodzić z rodziny do szkoły.

Trzeci wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Widzę, że masz podobnie do mnie, czyli mieszaną instalację grzejnikowo-podłogówkową. Ja też spawałem się jak tu ustawić mój piecyk, aby grzał do 60 stopni, aż zrobiłem inaczej i póki co się sprawdza. Zmniejszyłem temp na piecu do 55 stopni ale zwiększyłem na 3D z 4 na 6. Grzejniki są gorące, dom się szybciej nagrzewa a temp. do tych 55 dochodzi i pojawia się nawet podtrzymanie do 56. Zadanych 60 to chyba nigdy nie miałem.

 

Ja mam na powrocie i mam 5 ząbków. Aktualnie mam na 4 czyli większość z obiegu a mało z kotła. Zawór ma płynną regulację. To co mam jeszcze zwiększyć na powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie je - ja kupiłem pręt gwintowany 8 mm, 8 szt blaszek z otworami ze sklepu budowlanego Mrówka [marki Gach alberts], 16 nakrętek M13.

Przeciąłem szlifierką pręt na 3 odcinki, ponakładałem blaszki, dokręciłem, poukładałem na półkach wymiennika.

 

Teraz mam temperaturę spalin o kilkadziesiąt st niższą.

 

Suspenser możesz wrzucić fotki? A co z temperaturą spalin, która powinna być w granicy 90 stopni? Chyba się wychłodzą zbytnio...chyba że zwiększy to sprawność pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynam dochodzić odo porozumienia ze swoim piecem. W sobotę kupiłem tonę jakiegoś węgla no name. W domu cały czas takk samo ciepło spalanie jakby mniejsze. Pokombinowałem ze swoimi zawirowaczami. Z 14szt;) zostawiłem 6 szt tych w środkowych kanałach. Temperatura spalin w miarę nisko. Spieków praktycznie w ogóle . Szufladka po 2 dniach zapełniona może w niecałej 1/3. Podejrzewam, że to też zasługa nowego softu ecoali. Sterownik wydłużył czasy przerwy pracy podajnika w grzaniu. Poziom węgla z palniku obniżył się mocno. Ale gdy trzeba ponownie dobić do temp zadanej kocioł nie ma z tym problemów i robi to w miarę szybko. Fajnie:), aż się płyty z Bruliego nie chce przekładać;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynam dochodzić odo porozumienia ze swoim piecem. W sobotę kupiłem tonę jakiegoś węgla no name. W domu cały czas takk samo ciepło spalanie jakby mniejsze. Pokombinowałem ze swoimi zawirowaczami. Z 14szt;) zostawiłem 6 szt tych w środkowych kanałach. Temperatura spalin w miarę nisko. Spieków praktycznie w ogóle . Szufladka po 2 dniach zapełniona może w niecałej 1/3. Podejrzewam, że to też zasługa nowego softu ecoali. Sterownik wydłużył czasy przerwy pracy podajnika w grzaniu. Poziom węgla z palniku obniżył się mocno. Ale gdy trzeba ponownie dobić do temp zadanej kocioł nie ma z tym problemów i robi to w miarę szybko. Fajnie:), aż się płyty z Bruliego nie chce przekładać;)

 

Sebsa, możesz wrzucić fotke zawirowywaczy...chciałbym też wypróbować w swoim piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę chyba tak będę robił. W ciepłe miesiące sterowanie ręczne - bo u mnie piec dość mocno przewymiarowany. Zobaczę jak to będzie wiosną wyglądać. Obraz pracy ecoala z jesieni już mam. W moim piecu zawirowywacze były w komplecie. Wygląda to jak cienki płaskownik z blachy skręcony spiralnie dookoła własnej osi.

Do tej pory moja dmuchawa wydawała mi się za słaba. Po wyjęciu wszystkich "cug kominowy" był odczuwalny aż za bardzo. Włożyłem z powrotem więc część i teraz wydaje mi się, że jest w miarę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebsa wreszcie kupiłeś dobry eko.

Gratuluję :D

 

Podejrzewam, że to Orzech skruszony do frakcji groszku, sprzedawany następnie jako eko 28MJ;). Ale fakt fakt pięknie się spala. W porównaniu do Chwałowic - po prostu bajka. Aż się zastanawiam czy nie kupić od razu na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w Ogniwie. Ale pisał Jarecki, potwierdzał mój sprzedawca, że od jakiegoś czasu standardem w przypadku brucerów są silniki 180W. U mnie dmuchawa mocniejsza bo i kocioł większy - a i tak mam zamiar zmienić dmuchawę na taką z przesłoną. Po tym sezonie zaplanowałem już kilka przeróbek zarówno w samej instalacji jak i względem pieca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebsa wata w kanały i moc spadnie.

Dodatkowe rozwiązanie spuść połowę wody z kotła ;) żart.

 

W Ogniwie odbierają telefony przed zakupem i po :)

 

Spalanie ładnie spada ale pewnie ciężko będzie się zmieścić w 3t. na sezon tj. 6 miesięcy. Gdzie ta wiosna :)

 

Wełnę już mam przetestowaną:). Bardziej chciałbym jakoś moc palnika ograniczać. Ja sezon zacząłem wcześnie bo z początkiem października. Powinienem się w 5 tonach zmieścić. Mam nadzieję, że planowane przeróbki w przyszłym sezonie przyczynią się do zmniejszenia zużycia. Ps w Ponarze też telefony odbierają. Jesteśmy umówieni na pewne przeróbki po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...