Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Pewnie do mnie kolego m.in pijesz:). To napiszę po raz ostatni - Ja się nie nabijam. Pisałem już wielokrotnie, ze MOJA ZONA I TEŚCIOWA są wychowane w blokach. Tam inne temperatury panowały. To się teraz przenosi na dom. Pamiętam jak w jeszcze w listopadzie używałem funkcji A-L w nocy. To teściowa zaraz przybiegła na nasze piętro i przerażona krzyczy, że grzejniki zimne. A temperatury w pomieszczeniach na pewno by dużo wyższe niż te 18-19 stopni. Następnego dnia już chora była ;):D.

 

No i jest to jeden z powodów dla którego lepiej nie mieszkać z teściową :)

 

U moich rodziców w domku bardzo ciepło ale w sypialni mają zakręcony grzejnik, zakmnięte drzwi i często uchylone okna w dzień. U teściów w domu podobnie - to pewnie kwestia genów i wychowania :)

 

Tak więc od dziś z nikogo się nie nabija, nie krytykuje i nie pije?

 

OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobiłem u siebie kilkudniowy test pracy ciągłej i jestem porażony wynikami.

1 dzień spalanie 100 kg, pompy obiegowe na maksa.

2 dzień spalanie 80 kg, pompy obiegowe też na maksa.

3 dzień spalanie też 80 kg, pompy obiegowe na minimum.

 

Powróciłem do pracy 2 stanowej, przy której z pompami na maksa miałem 65 kg a na min 60 kg. Teraz testuje pompy na 2 biegu w pracy 2-stanowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzolek a jaki jest Twój sterownik i jaki masz palnik, przypomnij proszę.

 

Expert jest (moim zdaniem) skomplikowany, lubię zabawy ze sterownikami, ale sam się w nim gubię.

 

W jego przypadku praca dwustanowa jest lepsza dla palników typu PPS-15 oraz dla obrotówek.

 

Sterownik to Recalart Economic 3000.

A palnik to nie wiem bo Klimosz nie podaje takich informacji w instrukcji kotła, Klimosz Ling Combi LC5W 35KW. Nie jest to retorta obrotowa, kocioł żeliwny, tyle wiem z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tytułowego - u mnie od 01.10.2012 do wczoraj poszło 1 650 kg Pieklorza i 100 kg słabych węgli "testowych" - wychodzi średnio 1750/131=13,36 kg/dobę.

 

Od teraz musi być jeszcze mniej bo mam zamontowane zawirowywacze a kotłem steruje Bruli [po przełączeniu z eCOAL na Bruli wyraźnie spadła temp. spalin i ostygł komin].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 czerwca poszło 2400 kg ekogroszku. Ale ostatnio przeszedłem na pracę dwustanową. Za prę dni załaduję do pełna i będę mógł porównać jak się zmieniło spalanie. Póki co wolniej ubywa z zasobnika. Oczywiście ostatnio walka zażyła z piecem :) Teraz to tylko kosmetyka.

W styczniu poszło nieco 550 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mierzę zużycie prądu dla kotła i czterech pomp. Po uśrednieniu wychodzi 3.5kWh na dzień, co daje około 50pln miesięcznie. Sporo moim zdaniem.

 

A co do porównania kosztów węgla vs gaz, to nie zapominajcie o popiele, który jakoś w końcu trzeba zutylizować, w większości przypadków nie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mierzę zużycie prądu dla kotła i czterech pomp. Po uśrednieniu wychodzi 3.5kWh na dzień, co daje około 50pln miesięcznie. Sporo moim zdaniem.

 

A co do porównania kosztów węgla vs gaz, to nie zapominajcie o popiele, który jakoś w końcu trzeba zutylizować, w większości przypadków nie za darmo.

 

a jakie masz pompy?? ja zainwestowałem w pompy LFP Experia działające w klasie A. Kosztowały trochę więcej, ale szybko się to zwróci w postaci mniejszych rachunków za energię elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zainwestowałem w lepsze pompy tj grundfoss alpha 2 (prawie 200zł droższe od zwykłych na sztuce) i wyswietlają ze np w stanie automatycznej pracy pomp, pompa CO pracuje z mocą 7 W i pompa od podłogówki też 7 W, pompka wody jak sie zalacza to ta już ma ok 22 W , także to chyba znaczna róznica do zwykłych pomp , które chyba pracują ze średnią mocą ok 25W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw piec plus pompa na 1 biegu zużywa prądu za ok. 15zł na miesiąc .Mam starą pompę, która działa i nie opłaca mi się kupić energooszczędnej. Za cenę nowej ta może pracować kilkanaście lat. W sezonie letnim pompę mam wyłączoną.

 

Spalanie w górę dziś rano ładnie na minusie było. Termometr z samochodu.

temp..jpg

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa 3 sezon - jak będzie trzeba to wymienie, widać u mnie taki zestaw się sprawdza.

bardziej niż silnik to bym wymienił palnik żeby był mniejszy -ten otwór jak krater wulkanu mnie czasami przeraża. myślę że gdyby ten mój brucer miał połowę mniejszą dziurę to by był idealnym palnikiem do niewielkiego kociołka. ale takie monstrum się po prostu marnuje i z racji wielkości ciut dużo pali chyba też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...