Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to co ja przechodzę z moją instalacją, później z piecem ,a na końcu ten eko -to mógłbym książkę napisać , ja więcej czasu spędzam w kotłowni niż w domu , obecnie nie jestem w stanie zapanować na tym piecem a zwłaszcza nad temperaturą ,teraz znów wróciło zapowietrzanie mi góry ,podłogówka w łazience znów nie działa , a pompka tak szumi przy piecu że chyba ją za chwilę rozerwie ,odpowietrzam ją potem na górze grzejniki i nic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpowietrzania to jedynie co jakiś czas na piętrze grzejniki trochę odpowietrzam i tyle. Zawór 3D mam ustawiony na przymknięty na ok. 10 do 15 % i go w ogóle nie ruszam ( w sumie może go nie być) . Podłogówki zasilały się grawitacyjnie ale w mrozy to było za mało to włączyłem im pompkę i też ich w ogóle nie ruszam tylko dwie przykręciłem trochę na zaworach odcinających i kropka. Jest ciepło i niech to ustrojstwo chodzi jak chce skoro grzeje.

 

Czytałem, że zamówiłeś 'fachowca" to może coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowca to ja zamawiam już od listopada i powiem szczerze nie wierze że dziś wpadnie,miał być już w tamten piątek ale zapominał,a najbardziej mnie wkurza jak dzwonię a on mówi że znów coś wymyślam ,że to musi chodzić ,i tak w kółko.

Ja ten zawór 3d też niby nie ruszam mam go ustawiony że bierze troszkę więcej z powrotu ,tylko że u mnie jest taka dziwna rzecz że np. zadana na piecu jest 60 st. zawór 3d daje temp.np.55st i tak trzyma , nagle nic nie ruszam a temp.na zaworze 3d jest 45st.czemu to nie wiem ?

Drugi przypadek pisałem rano że wszystko ok, z paleniskiem ,jak poszedłem do kotłowni otwieram piec kopczyk zapadnięty - czemu ? i tak właśnie się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są obecne moje ustawienia na tym sterowniku :

- czas podawania 5s

-przerwa w podawaniu 20s

nadmuch -5

w serwisowym :

czas podawania-10s

przerwa w podawaniu-30s

- praca podtrzymania - ustawione jest -10 s

-przerwa podtrzymania - 6 min.

- nadmuch -5

-alarm temp. 45 min

-temp.priorytetu 62 st.

-czas alarmu podajnika - 3min.

-zabezp,hallotronu - 0

-histereza kotła 2 st.

- histereza cwu 5 st

-temp.załączenia pomp 35 st.

-opóż.załączenia podajnika 1s

- opóz.wył.nadmuch 2 s

-temp.alarmu podł. 70 st.

-załaczenie pompy co 78 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że przy takich ustawieniach podtrzymania Ci gaśnie. Nie masz czasem klapki od dmuchawy zamkniętej na zero. ( o ile masz klapkę)

 

1. ewentualnie skróć jeszcze przerwę podtrzymania z 6 min na 3 min ( podciągnij ręcznie kopiec) i posiedź jeszcze chwile w kotłowni i zaobserwuj czy co te 3 min

podajnik się załącza i pracuje.

 

2. parametr praca podtrzymania ( u mnie było to skopane) ale to powinien być w podtrzymaniu czas pracy podajnika plus czas przerwy ( z pracą dmuchawy) czyli ich suma. Musisz zobaczyć w podtrzymaniu ile czasu przy tych ustawieniach Ci podaje a ile dmucha - jak za mało to zwiększyć ten parametr.

 

3. Może przyczyna jest inna - może nawala Ci kondesatorek silnika i nie zawsze kręci ślimakiem ( poobserwować czy oś z zawleczką się kręci - jak czasami buczy a nie kręci to wymienić kondensator.

 

4. Może po prostu opał Ci się zawiesza hmm...

 

Innych pomysłów brak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z kotłowni , włączyłem stoper, przestawiłem podtrzymanie na 1 min, aby szybciej to szło i wygląda to tak :

- co minute piec w podtrzymaniu się załącza i włącza się podajnik i nadmuch na 10 sekund i tyle. Nadmuch jak się rozbuja to już go wyłącza .

 

to znaczy że przy tym ustawieniu;

czas podawania-10s

przerwa w podawaniu-30s

- praca podtrzymania - ustawione jest -10 s

-przerwa podtrzymania - 6 min.

 

Podaje 10 s i koniec,jeżeli damy np.czas podawania 30 s tzn że poda przez 10 sekund zrobi przerwę 40s i znów poda 10 sekund i tak znów za 3 minuty

Edytowane przez tomek6401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że jak zwiększysz pracę w podtrzymaniu np. na 30 s to sterownik poda Ci 10s paliwo a przez 20 s będzie jeszcze dmuchał. Dalej cykl się powtórzy jak minie czas przerwy podtrzymania np. te 3 min.

 

:)

 

A przy ustawieniach przerwy podtrzymania co 1 min też się kopiec zapada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to znaczy że przy tym ustawieniu;

czas podawania-10s

przerwa w podawaniu-30s

- praca podtrzymania - ustawione jest -10 s

-przerwa podtrzymania - 6 min.

 

Czas podawania 20 sek

Ustaw praca podtrzymania - 20 sek, albo 30 sek.

Przerwa w podawaniu - 15 sek ( tu ewentualnie trzeba się zastanowić )

Zobacz co się będzie działo

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...