Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sterownik eCoal jest stale rozwijany, aktualizacje są bezpłatne, sterowanie przez telefon jest świetne, teraz zdalnie (do domu mam 22km) go wyłączyłem niech odpocznie. Panowie pracują nad rozbudowaniem trybu ręcznego. Sterownik bez żadnych dodatkowych kosztownych modułów ma wszelkie regulatory, uważam że to "namber ŁAN " dlatego pracuje u mnie już drugi sezon i nie zamierzam go zwalniać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik eCoal jest stale rozwijany, aktualizacje są bezpłatne, sterowanie przez telefon jest świetne, teraz zdalnie (do domu mam 22km) go wyłączyłem niech odpocznie. Panowie pracują nad rozbudowaniem trybu ręcznego. Sterownik bez żadnych dodatkowych kosztownych modułów ma wszelkie regulatory, uważam że to "namber ŁAN " dlatego pracuje u mnie już drugi sezon i nie zamierzam go zwalniać :)

 

he, he A po co dajesz mu odpoczywać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ecola to żeczywiście taka rewelacja ? Pytam z czystej ciekaowośći ? Nie wydaje mi się aby coś zmieniła w kotłach stałopalnych tutaj nie ma płynnej modulacji mocy jak w przypadku np. gazu.

Do puki nie spróbujesz nie będziesz znał odpowiedzi na to pytanie.

Na początku również uważałem niektóre jego możliwości za przesadzane inne zaś za gadżety.

Z chwilą gdy podłączyłem do niego kocioł moje zdanie o tym sterowniku znacząco się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik eCoal jest stale rozwijany, aktualizacje są bezpłatne, sterowanie przez telefon jest świetne, teraz zdalnie (do domu mam 22km) go wyłączyłem niech odpocznie. Panowie pracują nad rozbudowaniem trybu ręcznego. Sterownik bez żadnych dodatkowych kosztownych modułów ma wszelkie regulatory, uważam że to "namber ŁAN " dlatego pracuje u mnie już drugi sezon i nie zamierzam go zwalniać :)

 

Dla mnie "namber ŁAN" to Bruli, a eCOAL najlepszy jest dla "lajkoników" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "namber ŁAN" to Bruli, a eCOAL najlepszy jest dla "lajkoników" ;)

 

Ja kupiłem Ognika II PID. Miał być najlepszy dla "lajkonika" ;) bo niby full automat i super inteligencja i tylko wystarczy ustawić temp CO i CWU lub w ostateczności lekko skorygować czas podawania i miało być cud miód :)

Niestety okazało się że ten super duper automat z super inteligencją jest mało inteligentny a brak możliwości ingerencji we wszystkie zaawansowane ustawienia w takim przypadku to spory ... minus ...

 

Mi nie zależało na bajerach które miał ecaoal ale widzę że brak możliwości samodzielnej aktualizacji to największy minus ...

 

Teraz czekam na koniec sezonu grzewczego i wysyłam do aktualizacji i modlę sie że najnowszy soft zrobi mój inteligentny stertownik jeszcze bardziej inteligentnym i tak jak zapewniał producent bezobsługowym i w 100% działającym w trybie PID a nie tak jak obecnie u mnie głównie w podtrzymaniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nadal dmucha i połyka groszek, jeśli wyłączę pompę CO to bezproblemowo przechodzi w podtrzymanie, ale pompa musi chodzić. Druga sprawa jak jest w podtrzymaniu przy tem. 47st to zamiast poczekać aż tem. spadnie do zadanej 42st to jak widzi że tem. spadła do 45.5 znowu zaczyna dmuchać i podawać. Dlatego zdalnie go odstawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dmucha z mniejszą mocą i to jest tak jak ktoś skneruje z eko :D Na tym zasypie chcę dojechać do końca marca żeby zamknąć pół roku palenia. Mogłem dać lepszy kalorycznie eko i wtedy szybciej przechodzi w podtrzymanie. Kurczakos wczoraj dałem na tryb ręczny i... zasnąłem :) Żeby nie zdalny dostęp to bym się nie bawił w takie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsak automat działa jak działał od dwóch lat. :)

 

Śmierć kliniczna: dusza wisi nad ciałem i nie idzie do nieba, tak u mnie jest z eCoalem.

Mam zadane 42st ale jest zbyt ciepło więc eCoal podnosi zadaną i chce przejść w podtrzymanie, przy tem. CO 46st stwierdza że jest zapotrzebowanie na ciepło bo pompa CO stale pracuje i dopływa chłodna woda, i co robi? Nie przechodzi w podtrzymanie tylko wisi jak dusza między dwoma stanami :) Chciałbym żeby w takim okresie 5st na plusie przechodził w podtrzymanie i czekał aż tem. CO spadnie do 42st. Nie spalony eko to eko zaoszczędzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zadane 42st ale jest zbyt ciepło więc eCoal podnosi zadaną i chce przejść w podtrzymanie, przy tem. CO 46st stwierdza że jest zapotrzebowanie na ciepło bo pompa CO stale pracuje i dopływa chłodna woda, i co robi? Nie przechodzi w podtrzymanie tylko wisi jak dusza między dwoma stanami :) Chciałbym żeby w takim okresie 5st na plusie przechodził w podtrzymanie i czekał aż tem. CO spadnie do 42st. Nie spalony eko to eko zaoszczędzony :)

 

Szczerze mówiąc troche dziwię się że jedziesz na tak niskiem temperaturze. Mi szkoda pieca i jadę na 60 stopniach mimo że mam elektronikę z PID. Pytanie czy oszczędnosci na eko są wstanie zrekompensować szybsze zużycie pieca ?

Przez chwilę jechałem na 50 stopniach i nie widziałem różnicy w zużyciu opału , choć zapewne jakaś symboliczna jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir pomiędzy 50 a 60 jest różnica 10st ale pomiędzy 60 a 42 to już prawie 20st.

W kotłowni przy dopływie świeżego powietrza otworem 10cm na 10cm mam temperaturę 23.5st. wiesz jaka byłaby przy 60st. Możliwe że masz taki piec gdzie w kotłowni przy tem. CO 60st masz zaledwie 15st. ale mój piec nagrzewa kotłownię. Straty jakieś są. Myślę że najważniejsza jest tem. powrotu której eCoal pilnuje wzorcowo :) Żeby woda się wykraplała musi być różnica temperatur, gdy jest mróz to mam takie wykraplanie na szybach które wpuszczają zimne powietrze.

Jestem ciekaw który szybciej rdza zje piec?

Jeden ma zasilanie CO 60st a powrót 25st,

drugi zasilanie CO 42st a powrót 40st.

Chciałbym zobaczyć wyniki badań które potwierdzą że rdza szybciej zjada blachę w tem. 42st niż 60st. Wtedy dam CO na 60st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...