Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Ja przestawiłem już na lato, bo wszystkie siłowniki zaczęły wariować. Zamykają się na kilka godzin by potem się otworzyć na kilkanaście minut, przy tym piec trochę świrował. Od tygodnia już nie grzeje a mimo to jest 20-21 stopni. No trochę chłodno, ale da się wytrzymać. Chyba dzisiaj na wieczór odpalę kominek, będzie ciepło i nastrojowo. Szkoda, żeby się marnował nieużywany. Od piątku ma być już ponoć 20 stopni. Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja niestety grzeję jeszcze, moja małżonka ma "obseszyn" na punkcie temperatury w domu i jak widzi 21,9 zamiast 22,0 na termometrze to krzyczy że zimno

więc kociołek jeszcze pracuje, ale jeśli aura nie sprawi psikusa i będzie coraz cieplej to ten zasyp będzie ostatnim w tym sezonie

do wczoraj 3035kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słońce nagrzewa, dzisiaj od rana kaloryfery są zakręcone. Odkręcę je ok. 23. Robią teraz fajne szyby które wpuszczają ciepło ale go nie wypuszczają.

 

U mnie zawór 3d otwarty na 3/10, a na grzejnikach termostaty, więc dogrzewa się samo gdy trzeba.

 

W dzień faktycznie słońce tak nagrzewa przez szyby, że czasem wietrzę poddasze otwierając okna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś z tym kotłem... 186m2 i kocioł30 kw!!! 12 kg to mi idzie w sezonie zimowym:D

 

Bardziej przewymiarowany kocioł niż u mnie. Piotras a jakie masz temperatury bo u mnie poniżej 24deg nie mam czego szukać w domu. W tym momencie na 300m2 spalam dziennie jakieś 16-18kg. Tryb lato jak u CZP zakończyłby się awanturą. Dobrze Karoka pisze- w domu ma być ciepło. U każdego nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186m ktore obecnie uzytkuje plus 86m ktore bede uzytkowal niebawem, wiec mysle ze te 30 kw to nie jakas przesada.

Przy najwiekszych mrozach spalalem okolo 25kg temp wewnatrz to 24s na 186m i 10s na pozostalych 86m

Pozdrawiam

 

Chyba coś bujasz, bo 25 kg/dobę to ja spalałem przy największych mrozach, teraz wychodzi mi ok. 6 kg, a 12 kg przy kilku st C na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mnóstwo czasu "walczyłem" aby mój sterownik PID (Ognik PID) zaczął wreszcie działać w trybie PID. Częściowo winny był sterownik pogodowy (producent mi go przeprogramował) ale największym winowajcą był zbyt niski powrót który całkowicie "rozwalał" inteligencję PID. Szkoda że dopiero niemalze po sezonie o tym się dowiedziałem ... Najśmieszniejsze jest to że mam zawór czterodrożny i wszystko poprawnie jest podłączone ...

Podłączyłem bojler w obieg (pompa CWU) na stałe i udało mi się uzyskać wyższą temp. powrotu i zaczął PID działać ...

Od 2 tygodni jadę na "PID" , tyle że pech chciał że mam bardzo małe zapotrzebowanie na ciepło i mimo że sterownik PID ciągle działa i działa dmuchawa to piecyk pyka sobie na małej mocy i ... cały czas moja temp. spalin wynosi 40-60 stopni , bardzo sporadycznie rośnie do 80 stopni :(

Efekt tego jest żałosny bo kocioł mokry :(

 

Dzięki temu że miałem problemy z algorytmem PID wiem jak zmusić sterownik PID do pracy dwustanowej ;)

Dziś podłączyłem piec "prawidłowo" i sterownik wszedł na pracę dwustanowo-Pidową ;)

Dzięki temu chociaż mam wyższą temperaturę spalin przez pewien czas (do 150stopni). Po prostu chce "wysuszyc" kocioł bo niedługo planuję go wyłączyć ...

Bo ... szkoda mi pieca ..

Jednakże prognoza na następne dni malo optymistyczne. Ma być sporo chłodniej a w nocy mogą być temp. minusowe ...

 

Szkoda że producenci kotłów nie myślą o ludziach którzy mają małe domy (100-120m2). W takich domych w miarę dobrze ocieplonych kocioł 12KW jest stanowczo za duży ...

U mnie zapewne starczyłby 8KW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...