Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://images39.fotosik.pl/218/89e28a555b6ad813med.jpg

 

oto nasze firma DEWRO Millenium D808

 

Widzę tutaj ładne klamki. Czy właściciel zdradzi producenta? :D

nazwy tej klamki nie pamiętam, ale producent jest włoski jeden z projektantów, dość ekskluzywna klameczka sprowadza je firma VDS niestety na tą i kilka innych modeli dali wyłączność Pol-Skone na ich specjalną linię. Jak ja nie znoszę tej fabryki, że to jeszcze działa. Klamka kosztuje ~650 zł netto.

 

 

witam,

 

również jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych, niestety szukam już długo a im dłuzej tym większe mam wymagania

 

bardzo podobają mi się te drzwi, jeśli można to chętnie poznam ich cenę

 

jaki to kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

drzwi Urzędowskiego są piękne (sądząc po zdjęciach)

 

czy są solidne? i czy ich cena ( której jeszcze nie znam, ale pewnie coś w okolicy 2k) odzwierciedla jakość?

 

czy może nie warto dawać sporych pieniędzy za takie drzwi.... no a skoro tak to jaka alternatywa?

:roll:

Nie odpowiedziałem od razu - bo nie mam 100% pewności..

Drzwi Urzedowskiego dostały w tym roku zupełnie nową konstrukcję - zarówno skrzydła jak i ościeżnicy. Nie jestem przekonany czy lepszą (bo stara była wg mnie więcej niż w porządku). Ale jak to się mówi: "lepsze jest wrogiem dobrego".. Długo opierałem się nowym drzwiom Urzedowskiego - nie byłem przekonany - ale po wymianie doświadczeń ze znajomymi, którzy je montowali uległem.. i będę mógł coś więcej powiedzieć w styczniu - jak sam je przetestuję..

 

A co do ceny: wg mnie są warte - ostatnio w wycenie na 11szt. między Urzędowskim a Pol-skone NOBLE II wyszło Klientowi 300zł różnicy w cenie..

a w materiałach? jak by to wrzcić na wagę to będą dwa razy cięższe - skrzydło i ościeżnica to lity dąb, szyba bezpieczna 3.3.1 ..to musi kosztować..

Ale czy warto.. to nie ja mogę odpowiedziec obiektywnie na to pytanie - ja jestem stroną zaangażowaną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

drzwi Urzędowskiego są piękne (sądząc po zdjęciach)

 

czy są solidne? i czy ich cena ( której jeszcze nie znam, ale pewnie coś w okolicy 2k) odzwierciedla jakość?

 

czy może nie warto dawać sporych pieniędzy za takie drzwi.... no a skoro tak to jaka alternatywa?

:roll:

Nie odpowiedziałem od razu - bo nie mam 100% pewności..

Drzwi Urzedowskiego dostały w tym roku zupełnie nową konstrukcję - zarówno skrzydła jak i ościeżnicy. Nie jestem przekonany czy lepszą (bo stara była wg mnie więcej niż w porządku). Ale jak to się mówi: "lepsze jest wrogiem dobrego".. Długo opierałem się nowym drzwiom Urzedowskiego - nie byłem przekonany - ale po wymianie doświadczeń ze znajomymi, którzy je montowali uległem.. i będę mógł coś więcej powiedzieć w styczniu - jak sam je przetestuję..

 

A co do ceny: wg mnie są warte - ostatnio w wycenie na 11szt. między Urzędowskim a Pol-skone NOBLE II wyszło Klientowi 300zł różnicy w cenie..

a w materiałach? jak by to wrzcić na wagę to będą dwa razy cięższe - skrzydło i ościeżnica to lity dąb, szyba bezpieczna 3.3.1 ..to musi kosztować..

Ale czy warto.. to nie ja mogę odpowiedziec obiektywnie na to pytanie - ja jestem stroną zaangażowaną..

 

 

Oki to ja poczekam... a te NOBLE II to tez niczego sobie... okleinowane - znaczy fornirowane? a ich cena jest na poziomie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od producenta lepiej wybrać dąb zwłaszcza jeśli różnica w cenie jest tak mała. Są producenci, którzy robią drzwi z sosny + fornir dąb, a są i tacy co całość zrobią w dębie,a le to już większa różnica cenowa.

juz się wszystkiego dowiedziałam. Futryny sa w okleinie dębowe a cała konstrukcja drzwi w dębie.

Wycenę juz mam razem z ościeznicami i klamkami. Biorę dąb.

Dziękuje za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

drzwi Urzędowskiego są piękne (sądząc po zdjęciach)

 

czy są solidne? i czy ich cena ( której jeszcze nie znam, ale pewnie coś w okolicy 2k) odzwierciedla jakość?

 

czy może nie warto dawać sporych pieniędzy za takie drzwi.... no a skoro tak to jaka alternatywa?

:roll:

Nie odpowiedziałem od razu - bo nie mam 100% pewności..

Drzwi Urzedowskiego dostały w tym roku zupełnie nową konstrukcję - zarówno skrzydła jak i ościeżnicy. Nie jestem przekonany czy lepszą (bo stara była wg mnie więcej niż w porządku). Ale jak to się mówi: "lepsze jest wrogiem dobrego".. Długo opierałem się nowym drzwiom Urzedowskiego - nie byłem przekonany - ale po wymianie doświadczeń ze znajomymi, którzy je montowali uległem.. i będę mógł coś więcej powiedzieć w styczniu - jak sam je przetestuję..

 

A co do ceny: wg mnie są warte - ostatnio w wycenie na 11szt. między Urzędowskim a Pol-skone NOBLE II wyszło Klientowi 300zł różnicy w cenie..

a w materiałach? jak by to wrzcić na wagę to będą dwa razy cięższe - skrzydło i ościeżnica to lity dąb, szyba bezpieczna 3.3.1 ..to musi kosztować..

Ale czy warto.. to nie ja mogę odpowiedziec obiektywnie na to pytanie - ja jestem stroną zaangażowaną..

 

 

Oki to ja poczekam... a te NOBLE II to tez niczego sobie... okleinowane - znaczy fornirowane? a ich cena jest na poziomie? :roll:

 

 

to jeszcze dorzucę jedno pytanie:

 

Drzwi Kubiszyn - podobne do Noble II

 

http://www.drzwi-kubiszyn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=49

 

 

jak wychodzi porównanie jakości i montażu? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie drzwi sa bardzo pretensjonalne.producenci przescigaja sie w poszukiwaniu nowych wzorow i wychodzi badziewie.najpiekniejsze wg mnie sa angielskie drzwi wiktorianskie.wzor ponadczasowy.takie kupilem w naturalnej okleinie/bezfelcowe z eleganckimi zawiasami.wasze za kilka lat beda niemodne.polecam m.in.;http://www.wickes.co.uk .ite smieszne polskie zawiasy palcowe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze dorzucę jedno pytanie:

 

Drzwi Kubiszyn - podobne do Noble II

 

http://www.drzwi-kubiszyn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=49

 

 

jak wychodzi porównanie jakości i montażu? :roll:

Żeby nie pozostawić "kubiszyna" bez odpowiedzi... :

- rzuciłem okiem na ich stronę i jestem mile zaskoczony - wygląda na to, że rośnie nowa firma która może kiedys konkurować z największymi w kraju.

- a co do produktu - nie sądzę by było to coś gruntownie zmieniającego nasz rynek drzwi, chociaż może być bardzo dobrze wykonanym produktem. Chociaż przy takiej produkcji masowych drzwi największe znaczenie ma technologia maszynowa i uważam, że duże firmy mogą mieć lepsze zaplecze. Mniejsza firma ma duże pole do popisu w zakresie dystrybucji i serwisu.

Kubiszyn prezentuje się jako ładne, płytowe drzwi w wyższym standardzie wykonania - ale jaki faktycznie jest ten produkt to nie wiem - może znajdzie się tu jakiś użuytkownik tych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie drzwi sa bardzo pretensjonalne.producenci przescigaja sie w poszukiwaniu nowych wzorow i wychodzi badziewie.najpiekniejsze wg mnie sa angielskie drzwi wiktorianskie.wzor ponadczasowy.takie kupilem w naturalnej okleinie/bezfelcowe z eleganckimi zawiasami.wasze za kilka lat beda niemodne.polecam m.in.;http://www.wickes.co.uk .ite smieszne polskie zawiasy palcowe!

Jurku,

każdy kraj ma swoją kulturę i coś co w jednym jest uznawane za klasykę w innych uchodzi za.. tanią prostotę. Ale fakt - komuś kto lubie klasykę styl wiktoriański przypadnie do gustu. Z resztą jest w naszych katalogach wiele takich modeli - chociaż co sezon kolejne wypadają z kolekcji..

 

Przyglądam się angielskiej stolarce od dawna i włos mi się jeży na głowie.. ich niektóre rozwiązania są.. inne. I jestem pewien że nie przyjęłby się w Polsce, bo zostałyby uznane za tandetne.

 

Ale to też fakt - niektóre polskie, nowe wzory tworzone są na siłę a skutkuje to czasem śmiesznością. Gorsze jest jednak to, że w pogodni za ceną nasze drzwi są coraz słabsze jakościowe - i dopiero to zasługuje na miano "badziewie".

M.in. dlatego właśnie cenię sobie Urzędowskiego - idzie zwykle pod prąd i nie poddaje się tendencjom rynkowym - ale to moje, osobiste zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie pozostawić "kubiszyna" bez odpowiedzi... :

- rzuciłem okiem na ich stronę i jestem mile zaskoczony - wygląda na to, że rośnie nowa firma która może kiedys konkurować z największymi w kraju.

- a co do produktu - nie sądzę by było to coś gruntownie zmieniającego nasz rynek drzwi, chociaż może być bardzo dobrze wykonanym produktem. Chociaż przy takiej produkcji masowych drzwi największe znaczenie ma technologia maszynowa i uważam, że duże firmy mogą mieć lepsze zaplecze. Mniejsza firma ma duże pole do popisu w zakresie dystrybucji i serwisu.

Kubiszyn prezentuje się jako ładne, płytowe drzwi w wyższym standardzie wykonania - ale jaki faktycznie jest ten produkt to nie wiem - może znajdzie się tu jakiś użuytkownik tych drzwi?

 

Mam drzwi z Kubiszyna, pisałam o nich wielokrotnie, wklejałam zdjęcia... Jestem zachwycona jakością wykonania, wyglądem i podejściem do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam drzwi wewnętrznych. Ze względu na topniejący stan portfela :-( szukałam drzwi, których cena mnie nie pogrąży (mam 14 skrzydeł). Mój wybór padł początkowo na Portę Nova Natura w fornirze wenge, już prawie byłam zdecydowana, ale sprzedawca pokazał mi najnowszy produkt Porty - FIT w okleinie drewnopodobnej w kolorze orzech. Drzwi są naprawde ślicznę, ta okleina idealnie udaje drewno, a samo skrzydło jest bardzo dobrze wykonanane i padlo na mode F6, F2 (góra), H1 i H4 (dół)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam drzwi wewnętrznych. Ze względu na topniejący stan portfela :-( szukałam drzwi, których cena mnie nie pogrąży (mam 14 skrzydeł). Mój wybór padł początkowo na Portę Nova Natura w fornirze wenge, już prawie byłam zdecydowana, ale sprzedawca pokazał mi najnowszy produkt Porty - FIT w okleinie drewnopodobnej w kolorze orzech. Drzwi są naprawde ślicznę, ta okleina idealnie udaje drewno, a samo skrzydło jest bardzo dobrze wykonanane i padlo na mode F6, F2 (góra), H1 i H4 (dół)

 

Dobry wybór może nie są aż tak efektowne jak naturalna okleina, ale coś za coś w tamtym tygodniu przyjechały do mnie pierwsze zamówione drzwi z tej serii i powiem ze trudno mieć do nich zastrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę tutaj ładne klamki. Czy właściciel zdradzi producenta? :D

nazwy tej klamki nie pamiętam, ale producent jest włoski jeden z projektantów, dość ekskluzywna klameczka sprowadza je firma VDS niestety na tą i kilka innych modeli dali wyłączność Pol-Skone na ich specjalną linię. Jak ja nie znoszę tej fabryki, że to jeszcze działa. Klamka kosztuje ~650 zł netto.

 

 

witam,

 

również jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych, niestety szukam już długo a im dłuzej tym większe mam wymagania

 

bardzo podobają mi się te drzwi, jeśli można to chętnie poznam ich cenę

 

jaki to kolor?

 

Nie pamiętam za bardzo do oferty firmy Pol-Skone dawno przestałem przywiązywać uwagę jedno wiem na pewno może na zdjęciu wyglądają nieźle, ale jaki mój klient ich nie zamówi zawsze są problemy nie polecam. uważam ze Porta jest o niebo lepsza, aj jeśli szukasz pełnych drzwi ze wstawkami i chowanymi zawiasami to Polecam Villadora 2.500-3.000, można powiedzieć jest to wysoka półka oferowana przez Portę w wybranych punktach diealerskich. Jeśli jednak muszą być te ze zdjęcia to tamta firma też ma swoich diealerów wystarczy się przejść do któregoś, ale robisz to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie drzwi sa bardzo pretensjonalne.producenci przescigaja sie w poszukiwaniu nowych wzorow i wychodzi badziewie.najpiekniejsze wg mnie sa angielskie drzwi wiktorianskie.wzor ponadczasowy.takie kupilem w naturalnej okleinie/bezfelcowe z eleganckimi zawiasami.wasze za kilka lat beda niemodne.polecam m.in.;http://www.wickes.co.uk .ite smieszne polskie zawiasy palcowe!

Fajnie ze Ci się podobają, ale jakoś nie do końca się z tobą zgodzę i myślę ze wielu innych ludzi też takie drzwi ponadczasowe nie są raczej żadne nie są. Poprostu zawsze znajdzie się chętny na różne modele i drzwi a czy jakieś zawiasy są śmieszne, z takim określeniem się jeszcze nie spotkałem. To tak jak ja bym napisał kupujcie Portę bo jest ponadczasowa a reszta jest śmieszna. bzdury ja namawiam ludzi na pewne rzeczy kieruję do pewnych producentów ze względu na ich zalety i uważam ze potrafię podać o co chodzi, kwestie jakości sposobu montażu, wzorów i kolorów. jka dlamnie to co piszesz nie przedstawia zbyt dużej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie pozostawić "kubiszyna" bez odpowiedzi... :

- rzuciłem okiem na ich stronę i jestem mile zaskoczony - wygląda na to, że rośnie nowa firma która może kiedys konkurować z największymi w kraju.

- a co do produktu - nie sądzę by było to coś gruntownie zmieniającego nasz rynek drzwi, chociaż może być bardzo dobrze wykonanym produktem. Chociaż przy takiej produkcji masowych drzwi największe znaczenie ma technologia maszynowa i uważam, że duże firmy mogą mieć lepsze zaplecze. Mniejsza firma ma duże pole do popisu w zakresie dystrybucji i serwisu.

Kubiszyn prezentuje się jako ładne, płytowe drzwi w wyższym standardzie wykonania - ale jaki faktycznie jest ten produkt to nie wiem - może znajdzie się tu jakiś użuytkownik tych drzwi?

 

Mam drzwi z Kubiszyna, pisałam o nich wielokrotnie, wklejałam zdjęcia... Jestem zachwycona jakością wykonania, wyglądem i podejściem do klienta.

 

Nie znam tej firmy spojrzałem na ich stronkę tak jak Finlandia. Jestem ździwiony może wzornictwem i kolorami nie szokują bo ciężko o coś nowego na rynku,ale ich strona nawet jest przejrzystą, większość mniej znanych firm zwykle nie bardzo wie jak ją zklecić. Co do samej jakości drzwi to się nie wypowiem bo nie miałem z nimi doświadczeń a niesprawdzony producent to zawsze niewiadoma.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Wszystkie ładne a co myślicie o drzwiach firmy CLASSEN Leda,moze ktoś takowe użytkuje?

Miałem na piętrze ze dwie sztuki do garderoby i na strych po roku trafiły do pieca, z tym że to były te najtańsze białe gładkie nazwy dokładnej nie pamiętam, to co jest w markecie jest kiepskie lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś porządnego. Mam Portę na górze i nie mam problemów, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...