Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten sam temat przerabiałem przez ostatnie 2 tygodnie. Ceny skrzydeł z firmowymi bulajami zaczynaja sie od 1000 PLN. Dlatego zdecydowałem się dokupic bulaj osobno. Nie jest to jednak sprawa prosta. Początkowo znalazłem je w paw.209 na Bartyckiej 24/26. Nawet niebrzydkie.

Ostatecznie jednak zdecydowałem się właśnie na:

 

 

Wybrałem je w opcji akwarium, tzn. z szyba zespoloną, do ktorej mozna wpuścić wodę ! Na zdjeciach wygląda to rewelacyjnie. Ale raczej wybiorę rozwiązanie pewniejsze: nasypię piasku i muszelek :)

 

PZDR,

czaviar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Jestem na etapie zakupu drzwi wewnętrznych. Wybrałam Porta Nova:

 

http://img164.imageshack.us/img164/1268/portanova9oc.jpg

 

Moje będą z mlecznym szkłem.

Czy ma ktoś takie lub podobne?

Trochę obawiam się, czy przy dzieciakach nie będzie za dużo szyb.

Czy łatwo jest zbić takie przeszklenie i co z ewentualnym dorobieniem?

Wspomóżcie mnie, bo pilnie musze podjąć decyzję.

Dzięki

Moni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper

a jak czesto twoje dzieci rozbijaly inne szklane tafle w domu? mam na mysli okna, przeszklone drzwiczki i takie innegoo typu gadzety jak talerze, szklanki, kubki...

 

mysle, ze projektanci drzwi uwzglednili opcje wymiany przeszklenia, pewnie drzwi nie sa nierozbieralne albo odlane z jednego kawalka drewna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach poszły mi już trzy szyby. :evil: Teraz tymczasowo sa plastiki. Szyby były oczywiście większe, ale myslę, że to problem nie tylko moich dorastających synów.

Tu interesowała mnie głównie trwałość szybki dolnej. Odkurzaczem, butem lub byle trzasnieciem chyba łatwo można je zbić. A może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper
W drzwiach poszły mi już trzy szyby. :evil: Teraz tymczasowo sa plastiki. Szyby były oczywiście większe, ale myslę, że to problem nie tylko moich dorastających synów.

Tu interesowała mnie głównie trwałość szybki dolnej. Odkurzaczem, butem lub byle trzasnieciem chyba łatwo można je zbić. A może się mylę?

 

masz mase miejsca miedzy szyba a podloga. buty i odkurzacze chyba posuwaja sie bardzo blisko podlogi, prawda? a trzasnieciem mozna zbic szybe wtedy gdy jest nieprawidlowo zamocowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie ma tych drzwi w takiej wersji, że zamiast tej dolnej szyby jest płyta? Pewnie nie wygląda już to tak fajnie, ale w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. A może istnieje opcja, że jak dzieci "spoważnieją" zamienisz tę płytę na szkło?

 

Oczywiście, że są z płytą na dole. Stąd moje pytanie, czy bezpiecznie z tą szybą, bo ładniej. Może to nie jest problem - wtedy wybiorę estetykę.

 

Tripper - to teoria, czy doświadczenie? Bo niektórym nogi czasem posuwają się wyżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie takie drzwi Porty: bukowe z mlecznymi szybami. Zamawialam szyby osobno u szklarza, bo tak mi wychodzilo taniej. Mam dwoje ruchliwych dzieci i jak narazie nie bylo potrzeby wymiany szybek. Jedyny minus to taki, ze moje mleczne szyby sa z jednej strony gladkie, a z drugiej matowe piaskowane. Troche trzeba sie "pomeczyc" zeby usunac tluste slady dzieciecych paluszkow z tej matowej strony (mleczko cif radzi sobie z tym problemem). :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie jak na rysunku porata nova z szyba zaluzja wygladaja slicznie

 

mam melczna szybke w meblach kuchennych imarze zeby je zmienic

cholerstwo trudno sie czysci i widac odciski pacow :(

 

 

:evil: :evil: :evil: :evil: a tak wogole to przez super montazystow ktorzy zle dokonali pomiaru wymierzyli 80 a potrzebna mi jest 70 :( :evil: :evil: :evil: panowie montazysci oczywiscie nie poczywaja sie do odpowiedzialnosci brak slow - szkoda mi nerwow :( mam rowmoe w przyszlym tygodniu z kierownikiem firmy :evil: :evil: ech szkoda nerow

wole liczyc na siebie

 

 

takze

jedna sztuke mam do odsprzedania w dobrej cenie - bo jak narazie "stoja" w salonie :(

- nowe oryginalnie zapakowane - na gwaracji

kolor orzech 3 - model 4 szybki

 

rozmiar 80 prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, ja też miałem pomiary i mimo tego, że dwa skrzydła miały mieć wysokość 190, za którą zresztą zapłaciłem extra, to dostarczyli 200 :evil: po początkowych propozycjach przycięcia skrzydła :o udało mi się wynegocjować zwrot kasy, która pójdzie na zmianę otworu drzwiowego (bo post factum pojawiła się koncepcja przesuwania otworów i ścianek).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&b - ja wybieram orzech 4 , więc nie pomogę :(

 

Chokie! No własnie zamawiam mleczne, ale słyszałam o kłopotach z czystością.

Przez te żalujzowe wszystko widać!!! Chyba nie nadadzą się ani do syplialni ani do łazienki?

Jak to jest z tymi śaldami? Rzeczywiście sa takie koszmarnie widoczne na mlecznych?

 

Falki - jak masz z szybami, to sie podziel ich funkcjonalnością, pleasa. każda opinia dla mnie cenna.

 

Pozdro

Moni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzieciństwa pamiętam rozmaite drzwi, ale nie było nigdy takich, które miałyby szybę poniżej kolana. W nowym mieszkaniu będą w różnych wariantach szklenia, od jednego małego "okienka" (łazienka, wc) aż po 8 szybek na 3/4 powierzchni skrzydła.

 

Co do trwałości - za mojej pamięci pękła tylko jedna szyba, w drzwiach na strych. Była tam jedna tafla szkła w taki modny w latach 80 wzór ;-) z powodu przeciągu drzwi trzasnęły mocno o framugę i... po szybie. Powód wydaje się prozaiczny - są to drzwi o bardzo lekkiej konstrukcji (cienki ramiak + płyta pilśniowa), bez żadnej amortyzacji przy zamykaniu (uszczelki itp.), co powoduje, że łatwo im nadać "pierwszą prędkość tłukącą" :-) Wszystkie pozostałe drzwi w domu są albo z litego drewna, albo są po prostu bardzo grube i ciężkie, po prostu nie da się nimi wystarczająco mocno trzasnąć.

 

Ten wzór ze zdjęcia nie jest moim zdaniem niebezpieczny ze względu na prawdopodobieństwo stłuczenia. Są to małe szybki, nie spodziewałbym się naprężeń, które mogą im zagrażać. Drzwi też wyglądają na takie o solidnej konstrukcji. A jeżeli boicie się aktywności dzieciaków, no cóż... każdą szybę da się stłuc. Za to mała szyba = mało odłamków = małe prawdopodobieństwo zranienia.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika B Tluste slady po palcach najlepiej usunac mleczkiem cif, potem tylko kilka razy przetrzec czysta wilgotna sciereczka. Troche jest z tym zachodu. Mniejsze zanieczyszczenia schodza przy uzyciu zwyklego plynu do mycia szyb. Ale faktem jest, ze trzeba to robic dosc czesto :(, zwlaszcza jesli w domu sa dzieci (slady pojawiaja sie nie wiadomo skad) :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...