Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pol Skone Simple 00 prezentują się tak:

 

czy mozesz dodac fotke jak prezentuje sie ten model od drugiej strony

zastanawiam sie nad bialymi drzwiami i chyba te sa z tanich najbardziej fotogeniczne :)

bede niesety miala w korytarzy polowe drzwi otwieranych na zewnatrz a polowe do wewnetrz i ciekawa jestem jak sie spomponuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną uwagę ogólną dotyczącą drzwi wewnętrznych.

Ostatnie dwa okresy letnie były bardzo mokre - poziom wilgotności sięgał w domach 70-80% (wiele za dużo).

W połączeniu z dość słabą wentylacją (w starych domach) lub pracami wykończeniowymi (w nowych domach) skutkuje to napuchnięciem skrzydeł i widocznymi wybrzuszeniami. W ostatnim okresie obserwowałem sporo reklamacji tego typu i chyba to dzieje się nie tylko u mnie, ale i ogólnie, bo słyszę że fabryki zaczynają przy reklamacjach sprawdzać wilgotność skrzydła.

Stąd rada: przed montażem zadbajcie o to, by w domu faktycznie było już sucho,po pracach mokrych i pierwszych malowaniach. Nie naciskajcie o jak najszybszy montaż, szczególnie jak nie ma jeszcze uruchomionego ogrzewania, bo jak nic - odbije się to na drzwiach.

 

 

Bardzo dobra informacja, trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, drzwi żadnego producenta nie wytrzymają długo w takich warunkach.

Miałem nawet niedawno dość ostrą reklamację że się drzwi wypaczyły i część ościeżnic spuchła na miejscu okazało się że najpierw zamontowano drzwi a potem położono podłogi ściany w ogóle nie były wykończone (tylko tynk) budynek nieogrzewany (bo jeszcze nikt nie mieszka) a okna szczelnie zamknięte. Ponadto wilgotność do 80% nie tylko dla stolarki jest szkodliwa dla człowieka też, zatoki , drogi oddechowe itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś by mi mógł polecić białe, nowoczesne drzwi, najlepiej lakierowane lub tak wyglądające i nie kosztujące fortunę :)

 

To ja zaproponuję Porta w okleinie białej Super Mat. Drzwi może Koncept. Ogólnie nie przepadam za biały, ale ten bardzo mi się podoba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porta Line mi się podoba, przypomina Millenium z Dewro, boję się tylko jakości wykonania, niestety słyszałam wiele negatywnych opinii o Porcie, co prawda dają teraz 5 lat gwarancji więc może się nad nimi jeszcze zastanowię. Może ma ktoś drzwi Porta Line i mógłby się wypowiedzieć jak się sprawują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace drzwi wewnetrznych a raczej drewna z jakiego one sa robione

Chce zamowic drzwi u stolarza w zwiazku z tym ze mam jakies niewymiarowe otwory drzwiowe i dostalam odpowiedz ze robi drzwi z drewna sosnowego? U drugiego stolarza tez dowiedzialam sie ze z sosnowego i jakos mnie to nie przekonuje Czy drzwi drewniane zawsze sa sosnowe malowane tylko na konkretny kolor?

Witaj

Ależ nie! Drzwi wewnętrzne nie tylko z sosny. Sosna wprawdzie najtańsza. Będzie i buk, i jesion, i dąb. A kolorystyka też pełna. Nie tylko kolory kryjące, ale też lazury. Wypytaj stolarza. Pewnie ma inne drewno również, i lakierów pełną paletę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie budżetowe:

Proste wewnętrzne, drewniane (dąb), bezprzylgowe, lekko frezowane. Takie coś mniej wiecej: http://www.drefamet.pl/_dbkatalog/pi...Pe%C5%82ny.jpg

1600 zł brutto z montażem komplet (w tym są klamki/zamki/okucia/osieżnica, no wszystko). U stolarza (nie jakaś firma-gwoździk). To drogo?tanio?

Przeglądam katalogi producentów drzwi i wydaje mi się (ale może się myle), że jak się policzy u nich koszt skrzydła, ościeżnicy, okuć i montażu to taniej nie da się kupić porządnych drzwi. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy są dobrzy producenci klamek?

 

:) Oj wielu można by wymienić ale z najłatwiej dostępnych w Polsce:

OLIVARI

MANITAL (bardzo dobry stosunek jakości do ceny)

MANDELI

COLOMBO

FUSITAL

Valli&Valli

DND (z projektami Karima Rashida i Mauro Ronchiego...)

Salice Paolo

Linea Cali (bardzo udane modele klamek stylowych...)

Hoppe

...wymieniłem tu kilku z myślą o klamkach wewnętrznych. Czy o takich czy chodziło??

 

Pytanie budżetowe:

Proste wewnętrzne, drewniane (dąb), bezprzylgowe, lekko frezowane. Takie coś mniej wiecej: http://www.drefamet.pl/_dbkatalog/pi...Pe%C5%82ny.jpg

1600 zł brutto z montażem komplet (w tym są klamki/zamki/okucia/osieżnica, no wszystko). U stolarza (nie jakaś firma-gwoździk). To drogo?tanio?

Przeglądam katalogi producentów drzwi i wydaje mi się (ale może się myle), że jak się policzy u nich koszt skrzydła, ościeżnicy, okuć i montażu to taniej nie da się kupić porządnych drzwi. Mylę się?

 

Link nie działa... :( Stolarze też wszystko muszą zliczyć aby podać Ci cenę. :) Spotkałem się niejednokrotnie z sytuacją w której stolarz w trakcie pracy dokładał dodatkowe koszty lub np zrzucał na klienta czynności takie jak kupno zamków bądź zawiasów twierdząc że liczył te tańsze a klient chce droższe, itp.

Czytałeś warunki jego karty gwarancyjnej??? Jeśli nie to poproś o nią. Są skończone - pomalowane??

 

Robespierre a czy możesz doradzić jakie konkretnie wybrać z INVADO? Bo jednak te domino najbardziej się nam podobają tylko nie wiem jaka płyta, zawiasy.... okleina ryfla czy jakaś enduro????

a może DRIMS?

 

Napiszę na priv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa... :( Stolarze też wszystko muszą zliczyć aby podać Ci cenę. :) Spotkałem się niejednokrotnie z sytuacją w której stolarz w trakcie pracy dokładał dodatkowe koszty lub np zrzucał na klienta czynności takie jak kupno zamków bądź zawiasów twierdząc że liczył te tańsze a klient chce droższe, itp.

Czytałeś warunki jego karty gwarancyjnej??? Jeśli nie to poproś o nią. Są skończone - pomalowane??

 

Może spróbuję tak:

http://www.drefamet.pl/_dbkatalog/pics/2010351244155834953/Cordoba%20Pe%C5%82ny.jpg

Warunków gwarancji nie czytałem. Drzwi mają być zrobione 'na gotowo'.

Czy można dostać coś zbliżonego taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre a czy możesz doradzić jakie konkretnie wybrać z INVADO? Bo jednak te domino najbardziej się nam podobają tylko nie wiem jaka płyta, zawiasy.... okleina ryfla czy jakaś enduro????

a może DRIMS?

 

Nazwy "Ryfla" i "Enduro" to nazwy handlowe wykończeń, ryfla ma struktura zbliżoną do drewna szczotkowanego a enduro jest gładka - żadna z nich nie jest mega mocna - są to tzw okładziny dekoracyjne i tak jak pisałem Ci wcześniej nie nadają się domu z 3-ką rozbrykanych dzieciaków. Jeśli podoba Ci się wzór drzwi i któryś z kolorów to będzie trudno znaleźć podobne rozwiązanie u innego "taniego" producenta. Więc raczej nie masz wyboru. Na konstrukcję tez nie masz wpływu bo wpływ można mieć ale w produktach indywidualnie produkowanych pod klienta i to grubo powyżej 2 tyś.

 

Drims to produkt o klasę wyższy - ale nie sądzę aby był w tej samej cenie w podobnym wzorze.

 

w pewnym sensie - wewnętrzne. Ale, hmmm, może w takim razie nie "dobre", tylko "ujdzie, ale kosztuje mniej" ;)

 

Co znaczy w pewnym sensie??

Chodzi o klamki pokojowe?? Tak??

Bo jeśli mają to być wewnętrzne ale zastosowane w drzwiach wejściowych do mieszkania to zupełnie inna bajka.

A jaka wartość Cię satysfakcjonuje?? Klamki mają być nowoczesne czy stylowe??

 

Może spróbuję tak:

Warunków gwarancji nie czytałem. Drzwi mają być zrobione 'na gotowo'.

Czy można dostać coś zbliżonego taniej ?

 

Cena OK. Ale sprawdź warunki w karcie gwarancyjnej. To ważne dla Ciebie!!! :)

 

Jeszcze jedno pytanie jak wykończyć ościeżnicę jak z jednej strony mam drzwi przyległe do ściany a z drugiej mur 25cm????Regulowana chyba już odpada???

 

Kilka stron wcześniej znajdziesz zdjęcia tak montowanych drzwi. Należy zastosować ościeżnicę regulowaną i odpowiednio dociąć opaski w ościeżnicy. Jeśli w tym miejscu dasz ościeżnicą stałą a w innych pomieszczeniach dasz regulowaną to różnica będzie mocno rzucała się w oczy. Ościeżnica stała z zamontowanymi opaskami jest wyższa i szersza od regulowanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci zakończyć poszukiwania gdyż klamka Tupai 2002Q jest jedną z najtańszych klamek na rozecie kwadratowej i w dodatku wykończeniu ze stali nierdzewnej które gwarantuje długą używalność. Klamka bez rozety dolnej to koszt ok 80 zł. To na prawdę dobra cena.

 

Tańsze to będą już tylko tandetne chińskie marketowe klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A WB Grupa Tupai? takie cudo znalazłam:

http://www.handles.pl/p2089,klamka-wb-piazza-10002q-16-szyld-kwadratowy-stal-nierdzewna.html

 

Bardzo podobną widziałam firmy VDS - Novanta (nie upieram się absolutnie przy tym kształcie, ma być coś nowoczesnego i w miarę prostego). No ale cena połowę niższa. No tyle, że jeśli się nawet co któraś zepsuje i kupi się drugą w to miejsce, to i tak wyjdzie taniej niż wszędzie Tupai... czy nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Tu nie chodzi tylko o popsucie się klamki... Klamki WB przy Tupai wyglądają mizernie (jeśli obie weźmiemy jednocześnie do ręki). Plastikowe wnętrze, całkowity brak precyzji ustawienia rękojeści, słabej jakości i cieńsza stal, i ogólnie słaba precyzja wykonania.

 

Klamki mogą się wcale nie popsuć ale będą wyglądały brzydko - to najczęstszy problem przy zastosowaniu zamienników czegoś co już jest zamiennikiem. Klamka 2002Q jest alternatywą do drogich klamek i w porównaniu z klamkami za 200-300 zł też będzie słabsza więc odradzam dalsze odchudzanie bo możesz któregoś pięknego dnia zauważyć że wszystkie klamki należy wymienić a nie tylko jedną...

 

Klamki WB w Tupaiu to tak jak opony Dębica w koncernie Goodyear.

 

Novanta kiedyś była włoska teraz jest w 100% chińska. Poziom jakości wyraźnie się obniżył... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...