Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak się je utnie "g......m" sprzętem i nie umiejętnie to może i odejdzie.

U nas taki problem nigdy nie wystąpił a uwierz mi zamontowaliśmy już kilka tysięcy metrów tego wzoru.

 

Jak się ciąć nie umie to nawet i strzępić się będą.

 

Spoko, jeśli masz myślącego montera to obejdzie się bez problemów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

A będzie ich 80mb do zakupu "od ręki" czy trzeba czekać?

 

EDIT:

Wykonałem telefon, są od ręki, więc zamawiam :-)

Dzięki za linka:bye:

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiordy z ościeżnicą Q-SYSTEM POL-SKONE w wersji pojedynczej pełnej i podwójnej przeszklonej.

Jedne z drzwi mam w wersji z wypełnieniem z płyty. Są dużo cięższe od pozostałych. Wolę te ze zwykłym wypełnieniem.

 

Swietnie wyglądają. Nie zastanawiałem się nad nimi, bo zmyliła mnie informacja na stronie Pol-skone, że one są do skrzydeł bezprzylgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiordy z ościeżnicą Q-SYSTEM POL-SKONE w wersji pojedynczej pełnej i podwójnej przeszklonej.

Jedne z drzwi mam w wersji z wypełnieniem z płyty. Są dużo cięższe od pozostałych. Wolę te ze zwykłym wypełnieniem.

 

Całkiem ładnie to wyszło. :)

 

Choć muszę Cię lekko skarcić za brak precyzji przy składaniu ościeżnicy ze zdjęcia nr 3. Ta szczelinka co Ci wyszła jest nieco za duża i widać lekko się rozjechało. :(

 

No i ten "pol-skoński" standard wiercenia dziur na dyble. Drzwi ładne a tu takie plastikowe zaślepki.

Woła o pomstę do nieba!!!!

Spróbuję namierzyć kogoś ważniejszego na tegorocznej Budmie w Poznaniu. Może ktoś z Pol-Skone mnie kiedyś wysłucha...

 

To jest to! Bardzo ładna listwa. Ale jak się toto montuje? Na klej, na wkręty? Bo nie wygląda na taką, którą wsuwa się we wcześniej przykręcone do ściany spinki.

 

Tych konkretnie nie montowaliśmy. Fuxxy zawsze montujemy na klej.

Na rynku bardzo mało firm stosuje dobre uchwyty. Większość odpada więc wolę wszystko przyklejać bądź stosować sposób mieszany częściowo klejone a częściowo na zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie to samo pomyślałem. Pol-skone ma czasem takie naleciałości - mam wrażenie że na biuro wdrażania projektów ma silny wpływ ktoś starej daty, dla kogo sprawy montażowe są ważniejsze niż estetyka. Co śmieszniejsze można zamówić te ościeżnice bez dziur na dyble... za dopłatą :D

W tym roku byli na tym forum spamerzy reklamujący tą firmę, szkoda ze nie czytają tego co piszą inni..

Ale by nie być tak krytycznym - wszystkim którym się podobają drzwi Noble mogę powiedzieć, że ich cena w najnowszym katalogu spadła o kilkaset złotych. Miła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo przyda się link do tych listw - muszę policzyć czy taniej nie wyszło niż zamówione u stolarza.

 

Robee - a czym polecasz ukryć te łączenia w ościeżnicy na styku dwóch listew? mąż sam montował i w 2 wyszły takie rozjechania.

 

Listwy od stolarza może i wyjdą taniej ale będą na bank mocno pracować. Lite drewniane listwy muszą być wykonane z bardzo dobrze wysuszonego drewna i pomalowane zanim z powrotem naciągną wilgoci. Te będą zdecydowanie bardziej bezpieczne.

 

Co do tych szczelin... Można użyć wypełniacza w postaci akrylu ale trzeba go po stwardnieniu pokryć lakierem bo inaczej szybko zżółknie i efekt będzie jeszcze gorszy.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę doradzcie ktore drzwi beda lepsze. Wszystkie o takim samym wygladzie( z 4 lub 5 duzymi szybami), cenowo tez zblizone, ale ktore konstrukcyjnie trwalsze, lepiej wykonane i lepiej wizualnie "na żywo" beda wygladały, bo maja to byc w białym kolorze.

 

1) Pol-Skone Graf

2) DRE Modern

3) Vasco Brage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... No i ten "pol-skoński" standard wiercenia dziur na dyble. Drzwi ładne a tu takie plastikowe zaślepki.

Woła o pomstę do nieba!!!!

Spróbuję namierzyć kogoś ważniejszego na tegorocznej Budmie w Poznaniu. Może ktoś z Pol-Skone mnie kiedyś wysłucha...

 

Fakt, nie wygląda to najlepiej. W ofercie Polskone istotnie jest za dopłata opcja "bez widocznych otworów montażowych" i chętnie bym takie zamówił, ale jak wtedy mocuje się tę ościeżnicę do ściany? Bez dybli, tylko na piankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę doradzcie ktore drzwi beda lepsze. Wszystkie o takim samym wygladzie( z 4 lub 5 duzymi szybami), cenowo tez zblizone, ale ktore konstrukcyjnie trwalsze, lepiej wykonane i lepiej wizualnie "na żywo" beda wygladały, bo maja to byc w białym kolorze.

 

1) Pol-Skone Graf

2) DRE Modern

3) Vasco Brage

 

1. Pol-Skone Graf

Konstrukcja ramiaka drewniana oraz HDF (+)

Listwy wokół szyb (nieestetyczny wygląd oraz większa trudność czyszczenia) (-)

Wykończenie okładzina HDF lakierowana (wykończenie tanie ale niskiej wytrzymałości, w domu prywatnym może być, w firmie odpada) (+/-)

Zawiasy zwykłe, utrudniona regulacja, słabej jakości (-)

Szkło 4 mm zwykłe (-)

Jeśli nie ma szkła wypełnienie plaster miodu (-)

 

2. Dre Modern

Konstrukcja ramiaka HDF pełny (-/+)

Listwy wokół szyb (nieestetyczny wygląd oraz większa trudność czyszczenia) (-)

Wykończenie okładzina dekoracyjna (wykończenie tanie ale niskiej wytrzymałości, w domu prywatnym może być, w firmie odpada) (+/-)

Zawiasy zwykłe, utrudniona regulacja, słabej jakości (-)

Szkło 4 mm zwykłe (-)

 

3. Vasco Braga

Konstrukcja ramiaka HDF pełny (-/+)

Brak listew wokół szyb (estetyczny wygląd oraz duża łatwość czyszczenia) (+)

Wykończenie okładzina dekoracyjna (wykończenie tanie ale niskiej wytrzymałości, w domu prywatnym może być, w firmie odpada) (+/-)

Zawiasy regulowane łożyskowane dobrej jakości (+)

Szkło 4 mm hartowane (+)

 

Wg mnie najlepiej będą wyglądały Bragi ze względu na dużo prostszą konstrukcję. Dzięki zastosowaniu hartowanego szkła i braku listewek wykończeniowych wokół szkła optycznie są dużo lżejsze dzięki temu zdecydowanie lepiej komponują się w nowoczesnych wnętrzach. Zwrócę Ci jednak uwagę iż są to jedne z najtańszych drzwi na rynku i trudno oczekiwać od nich jakości na najwyższym poziomie. Po prostu są tanie i dobre drzwi.

 

 

Fakt, nie wygląda to najlepiej. W ofercie Polskone istotnie jest za dopłata opcja "bez widocznych otworów montażowych" i chętnie bym takie zamówił, ale jak wtedy mocuje się tę ościeżnicę do ściany? Bez dybli, tylko na piankę?

 

Przy zastosowaniu profesjonalnych pian spokojnie mogłaby być sama piana. Np SOUDAL 2K. Piana jest mocniejsza i skraca czas montażu.

Natomiast jeśli ościeżnica wykazuje niewielkie odchylenia od prawidłowego wymiaru a zdarza się to dość często, ściąga się uszczelkę i nawierca otwory pod dyble lub śruby. Mocowanie jest wtedy ukryte pod uszczelką. W takim przypadku oprócz dybli lub śrub także zalecam zastosowanie piany dwuskładnikowej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamowilismy drzwi pol-skone ETIUDA w kolorze czarny dąb

 

http://www.wykonczymy.pl/ZDJECIA/DRZWI/Pol-Skone/3_etiuda/3_polskone_etiuda_A1_mini.jpg

 

wiesz co w zasadzie dzisiaj sie okazalo, ze to nie etiuda tylko IMPULS WERS 13

 

http://image.ceneo.pl/data/products/1634589/product.jpg

 

One maja szybke troszeczke mniejsza i w tym modelu jest ciemniejsza szybka :)

 

cena za skrzydlo wg katalogu 540 zł i na wstepie dostalismy (przy 8 parach drzwi) 5% rabatu ale bedziemy walczyli o 7%

 

moge prosic o fotki juz wstawionych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi proszę, bo nie jestem przekonana - czy drzwi fiord warte są polecenia? spełniają one moje wymagania co do wzoru i koloru, natomiast jeśli chodzi o wykonanie, użytkowanie - nic nie wiem. Widziałam je kiedyś w Leroy Merlin na wystawce - wygladały jakby miały 15 lat, zżółkły, okleina odchodziła. Wiem że to nie to samo co w domu, ale wrażenie pozostało. Poradzcie użytkownicy fiordów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...