Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rob - dzięki, wyjaśnienie Twoje czym różnią się te powierzchnie już mnie rozjaśniło i zdecydowałam co wybiorę:)

Fin - tak się składa, że mieszkam w dziurze, w pobliżu mają tylko drzwi rychlę jasną, a silkstone małe wzorniki.

 

I żadnej szansy na wyjazd do większego miasta? Kurczę, no nie wyobrażam sobie sprzedawania drzwi z katalogu... zawsze sie męczę jak nie mam czegoś u siebie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...nawet gdyby miało się spory salon i tylko jednego dostawcę to i tak nie zapewni się klientowi 100% ekspozycji. Klient zawsze wybierze kombinację której się nie ma i bardzo chciałby to zobaczyć przed zakupem.

 

To kolejne niepisane prawo Murphy'ego.

...może trzeba dopisać (??). :)

 

http://pl.wikiquote.org/wiki/Prawa_Murphy%27ego#Prawa_Murphy.27ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich tematów :

- wpadł kiedyś klient i powiedział, że kupi u mnie drzwi zewnętrzne, ale białe i to pod warunkiem że je wcześniej zobaczy i mu się spodobają..

Myślę, że nie znalazł takiego salonu w mojej okolicy który by mu dogodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij fotkę z realizacji to będziemy wspólnie podziwiać.

 

Szkoda że pojawia na forum się sporo pojedynczych wpisów... :(

 

Przesylam fotki drzwi firmy Asilo. Drzwi uzytkuje juz ponad rok i jestem z nich bardzo zadowolona. Wybierajac drzwi do swojego domu przeanalizowalam oferty chyba wiekszosci producentow drzwi wewnetrznych. Biorac pod uwage jakosc, wyglad i cene wygraly Asilo :)

 

http://images47.fotosik.pl/1394/2850b107bec41805med.jpg

http://images39.fotosik.pl/1340/48676d9bd73c2155med.jpg

http://images46.fotosik.pl/1352/91fc546e74c02657med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie moze jakis swoj ranking drzwi,firmy z ktorych warto kupic drzwi?

 

 

Witam

 

Moja znajomość tematu to właśnie drzwi drewniane i ranking firm produkujących dobre drzwi ograniczył się tu na forum do 5 najdroższych firm na rynku . Jest bardzo dużo firm,produkujących produkty tej samej jakości w cenach niższych. W przypadku drzwi drewnianych jakość jest do pewnego stopnia określona i dalej po prostu lepiej się nie da.

 

Drzwi drewniane wewnętrzne, dobrze wykonane to przede wszystkim, dobrze wysuszone drzewo, dobra jakość użytych półproduktów czyli to czego nie widać, a także to co widać czyli okleina, sposób polakierowania, staranne wykonanie czyli wszystkie kwestie estetyczne , spasowanie itd. Na tym etapie kończy się jakość produktu. Nie można zastosować tu żadnej analogii np do samochodów ( bo tu można mieć lepszy silnik, światła itd.) . Tak więc jakość końcowa jest dookreślona. Reszta to czysty marketing :)

 

Moja rada pojeździć osobiście "pomacać drzwi" i wtedy można samemu wyrobić sobie zdanie o produkcie.Przy czym pamiętajcie sprzedawcy w salonach nie zawsze rzetelnie informują, który produkt jest rzeczywiście najlepszy ( bo mają np. wyższy procent na danego producenta ).

 

Właściwie najlepiej to zobaczyć już zamontowane drzwi gdzieś u znajomych czy rodziny, wtedy wiemy jak produkt się sprawuje w realnych warunkach, ale to oczywiście opcja dla szczęśliwców :) reszta jednak będzie musiała poszukać po salonach i samemu ocenić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja znajomość tematu to właśnie drzwi drewniane i ranking firm produkujących dobre drzwi ograniczył się tu na forum do 5 najdroższych firm na rynku . Jest bardzo dużo firm,produkujących produkty tej samej jakości w cenach niższych. W przypadku drzwi drewnianych jakość jest do pewnego stopnia określona i dalej po prostu lepiej się nie da.

 

 

 

Drzwi drewniane wewnętrzne, dobrze wykonane to przede wszystkim, dobrze wysuszone drzewo, dobra jakość użytych półproduktów czyli to czego nie widać, a także to co widać czyli okleina, sposób polakierowania, staranne wykonanie czyli wszystkie kwestie estetyczne , spasowanie itd. Na tym etapie kończy się jakość produktu. Nie można zastosować tu żadnej analogii np do samochodów ( bo tu można mieć lepszy silnik, światła itd.) . Tak więc jakość końcowa jest dookreślona. Reszta to czysty marketing :)

 

Moja rada pojeździć osobiście "pomacać drzwi" i wtedy można samemu wyrobić sobie zdanie o produkcie.Przy czym pamiętajcie sprzedawcy w salonach nie zawsze rzetelnie informują, który produkt jest rzeczywiście najlepszy ( bo mają np. wyższy procent na danego producenta ).

 

Właściwie najlepiej to zobaczyć już zamontowane drzwi gdzieś u znajomych czy rodziny, wtedy wiemy jak produkt się sprawuje w realnych warunkach, ale to oczywiście opcja dla szczęśliwców :) reszta jednak będzie musiała poszukać po salonach i samemu ocenić.

 

Pozdrawiam

 

 

No wlasnie,ale bylismy w miejscowych salonach z drzwiami i do wyboru sa Porta ,Polskone,Dre, pan sprzedawca twierdzil ze z tej polki Polskone bije reszte na glowe i cenami i realizacjami zamowien oraz wyborem co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak świata poza Pol-Skone nie widzi... :)

Może ma ku temu powody?

Uważam że w segmencie drzwi za ok 1 tys. zł Sempre bije na głowę inne firmy pod względem konstrukcji (cała rama z drewna), nowczesnej stylistyce - podoba się wielu gustom, okleiny są inne, nie tak sztuczne. Pewnie mają swoje wady, ale.. kto ich nie ma?.

Mam kilka firm w ofercie, ale te mi leżą, bo jak pomyślę o niektórej taniości to aż mnie wzdryga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ku temu powody?

Uważam że w segmencie drzwi za ok 1 tys. zł Sempre bije na głowę inne firmy pod względem konstrukcji (cała rama z drewna), nowczesnej stylistyce - podoba się wielu gustom, okleiny są inne, nie tak sztuczne. Pewnie mają swoje wady, ale.. kto ich nie ma?.

Mam kilka firm w ofercie, ale te mi leżą, bo jak pomyślę o niektórej taniości to aż mnie wzdryga:)

 

Wreszcie jakis komentarz,chcialbym sie wlasnie zmiescic w kwocie 1 tys. i wlasnie Sempre biore pod uwage,b.dziekuje za komentarz.Jak by pan mogl cos wiecej dodac prosze napisac na priv.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co dodać..

Odpowiednikami tych drzwi są np. Scala w DRE, Porta NOVA lub Koncet, Vigo w Centurionie i wiele innych. Część tych modeli ma w tej chwili promocje by dorównać ceną do Sempre, ale jak dla mnie dorownują ceną.

Oczywiście za 3-4 setki więcej można już dostać niedrogie drzwi drewniane (sam mam u siebie) ale dokładność ich wykonania jest mniejsza i można je traktować zwykle użytkowo, a nie jak obiekt do podziwiania.

 

Zarzucić Polskone można łączenie oklein na krawędziach, co przy częstym użytkowaniu i łapaniu za skrzydło a nie klamkę może tą okleiną rozwarstwiać. Więc teoretycznie łączeniu na zakładkę może być lepsze..

Można też nie lubić, że te drzwi są "bogate", czyli mają kilka warstw, poziomów cz też może płaszczyzn (inna grubość ramy, inna płycin i szyb) i dzięki temu ma się tam gdzie zbierać kurz...

Ale z takim podejściem do drzwi to chyba nigdzie nie znajdziemy ideału:)

wśród tańszych drzwi ciekawie wyglądają serie InterAmber czy też najnowsze - Arco. Są po prostu trochę inne, ciut nowsze.. o ile w segmenie za 500-700zł można mówić o czymś nowym.

Ps. Mam osobisty "zatarg" z dzialem marketingu Polskone i mógłbym tu im mocniej dopiekać, ale.. no drzwi się bronią.

Ps. Na codzień nie korzystam z prywatnych wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co dodać..

Odpowiednikami tych drzwi są np. Scala w DRE, Porta NOVA lub Koncet, Vigo w Centurionie i wiele innych. Część tych modeli ma w tej chwili promocje by dorównać ceną do Sempre, ale jak dla mnie dorownują ceną.

Oczywiście za 3-4 setki więcej można już dostać niedrogie drzwi drewniane (sam mam u siebie) ale dokładność ich wykonania jest mniejsza i można je traktować zwykle użytkowo, a nie jak obiekt do podziwiania.

 

 

 

Zarzucić Polskone można łączenie oklein na krawędziach, co przy częstym użytkowaniu i łapaniu za skrzydło a nie klamkę może tą okleiną rozwarstwiać. Więc teoretycznie łączeniu na zakładkę może być lepsze..

Można też nie lubić, że te drzwi są "bogate", czyli mają kilka warstw, poziomów cz też może płaszczyzn (inna grubość ramy, inna płycin i szyb) i dzięki temu ma się tam gdzie zbierać kurz...

Ale z takim podejściem do drzwi to chyba nigdzie nie znajdziemy ideału:)

wśród tańszych drzwi ciekawie wyglądają serie InterAmber czy też najnowsze - Arco. Są po prostu trochę inne, ciut nowsze.. o ile w segmenie za 500-700zł można mówić o czymś nowym.

Ps. Mam osobisty "zatarg" z dzialem marketingu Polskone i mógłbym tu im mocniej dopiekać, ale.. no drzwi się bronią.

Ps. Na codzień nie korzystam z prywatnych wiadomości...

 

dzieki,powiedz mi jeszcze czy okladzina"silkstone" to dobry wybor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałością nie powala (no nie jest tak moca jak okleiny na oknach czy drzwiach) - po prostu niezła okleina.

Dobrze wygląda, fajnie udaje drewno, bo nie jest taka płaska, sztuczna..

Mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A co możecie powiedzieć o drzwich Jagdor? Warte są swojej ceny? Dzis oglądałam ich ofertę w salonie.Jakie inne drzwi są porównywalnej jakości?

Z góry dziękuję za odp.

 

Drzwi są OK. Firma nieduża i do każdego zalecenia podchodzą bardzo indywidualnie.

Mają spore możliwości i ogromny wybór gatunków drewna jakim są wykańczane drzwi.

 

Zbliżone jakościowo są np DEWRO... W Warszwawie jest kilka miejsc gdzie możesz je zobaczyć.

 

Jagdor ma większy wybór nowoczesnych wzorów, Dewro zrobi każdy rodzaj drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...