Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś z Was posiada drzwi Dewro otwierane przez ościeżnicę?

W salonie zarzekają się że takie drzwi będą miały szparę między skrzydłem, a ościeżnicą praktycznie tej samej wielkości co drzwi bezprzylgowe otwierane normalnie, podczas gdy w wielu innych firmach otrzymuję informację że takie drzwi ze względu na specjalne zawiasy i inną konstrukcję, mają dużo większą szparę między skrzydłem, a ościeżnicą (dochodzącą do 7-8mm).

Chciałbym po prostu zweryfikować czy w Dewro wprowadzają mnie w błąd, czy też pozostałe firmy na rynku nie potrafią wykonywać takich drzwi w taki sposób aby się podobały klientowi...

 

Szczelina wychodzi nieco większa niż przy standardowym rozwiązaniu. Coś ok 4-5 mm... Standardowa wychodzi ok 3-4 mm.

Zestaw.JPG

 

Wiem że nie ma i dlatego boję się ceny , stolarz powiedział że da radę takie zrobić drzwi że nawet kabli łączących ledy z zasilaczem nie będzie widać ani podczas otwarcia i zamknięcia

 

Czy widziałaś wzór karty gwarancyjnej??

 

ktoś słyszał o drzwiach INTENSO? waham się między intenso elegance linea nimi a polskone sempre

 

Tak ja słyszałem... Intenso to bardzo ciekawy technologicznie produkt. Pełna konstrukcja, drewno w ramiaku, mocny laminat zawijany na rantach, regulowane zawiasy 3D, uproszczony sposób montażu, itp. Produkt wart swej ceny. Oceniam go bardzo wysoko.

 

Z tego co wiem to jest firma kilku osobowa , a pan którego nazywam stolarzem to chyba jest właścicielem tej firmy , na montażu u mojej koleżanki to razem z pracownikami montował ale z nim się rozliczła , czemu sądzisz że ceny podskoczą mi się wydaje że i tak są wysokie

 

Bo jak przyjdzie do rozliczenia i faktury to się zapewne okaże: "że jak z fakturą to będzie dużo drożej..." a jeśli kupisz bez faktury to zapomnij o gwarancjach. :(

 

Kolejny raz dziękuję za fachowe podpowiedzi. W temacie zawiasów chowanych skończyło się na tectusach te340 3d. Udało się je zdobyć w znośnej cenie, będą 2 szt na skrzydło, nośność mają bardzo dużą więc nic mam nadzieję się nie będzie działo ze skrzydłami. zamki kupiłem bonaiti b-two, czyli dosyć standartowe. Klamki upolowane na allegro z nierdzewki. Udało się jeszcze wynegocjować z wykonawcą frezowane ościeżnice czy opaski, ma to wyglądać bardzo podobnie jak w drzwiach morica z serii nova N31 m16. Budżetowo nie wygląda to najgorzej: drzwi z montażem 1350 + tectusy 2 na skrzydło 180 + zamki 45 + klamki 40, razem wychodzi 1615 zł za szt. W poniedziałek montaż, postaram się wrzucić parę fotek.

 

Dziś wtorek... Jak poszedł montaż?? Pozdrawiam.

Zestaw.JPG

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robespierre - dzięki serdeczne za zdjęcia Dewro!

Udało mi się kilka dni temu uzyskać zdjęcia bezpośrednio od producenta, ale nadal brak opinii od kogokolwiek odnośnie tych drzwi :(

Do tego 13-tygodniowy okres oczekiwania nie zachęca do dokonywania zakupów...

 

Dlatego myśli o alternatywnie - wykonaniu większości drzwi otwieranych normalnie, a tylko jednych drzwi otwieranych przez ościeżnicę (bo inaczej nie możemy), ale tym razem w firmie Stolarnia Adam.

Czy ktoś może powiedzieć coś dobrego o drzwiach z tej firmy?

Niestety w Stolarni Adam, nigdy nie wykonywali drzwi otwieranych przez ościeżnicę i uprzedzają że u nich szpara między ościeżnicą, a skrzydłem będzie większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre - dzięki serdeczne za zdjęcia Dewro!

Udało mi się kilka dni temu uzyskać zdjęcia bezpośrednio od producenta, ale nadal brak opinii od kogokolwiek odnośnie tych drzwi :(

Do tego 13-tygodniowy okres oczekiwania nie zachęca do dokonywania zakupów...

 

Dlatego myśli o alternatywnie - wykonaniu większości drzwi otwieranych normalnie, a tylko jednych drzwi otwieranych przez ościeżnicę (bo inaczej nie możemy), ale tym razem w firmie Stolarnia Adam.

Czy ktoś może powiedzieć coś dobrego o drzwiach z tej firmy?

Niestety w Stolarni Adam, nigdy nie wykonywali drzwi otwieranych przez ościeżnicę i uprzedzają że u nich szpara między ościeżnicą, a skrzydłem będzie większa...

 

Jeśli szczelina wyjdzie 7-8 mm to drzwi będą wyglądać fatalnie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję drzwi wewnętrzych (dwie pary łazienkowe, jedne w połowie przeszklone, 3 pary łazienkowych + dwie pary harmonijkowe). Styl skandynawsko-angielski, najlepiej biale albo naturalnie drewniane... Co polecacie? Oczywiście mile widziany dobry stosunek jakość-cena :)

Niestety nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach, a w internecie są miliardy drzwi, ciężko coś wybrać, jak się nie widziało na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję drzwi wewnętrzych (dwie pary łazienkowe, jedne w połowie przeszklone, 3 pary łazienkowych + dwie pary harmonijkowe). Styl skandynawsko-angielski, najlepiej biale albo naturalnie drewniane... Co polecacie? Oczywiście mile widziany dobry stosunek jakość-cena :)

Niestety nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach, a w internecie są miliardy drzwi, ciężko coś wybrać, jak się nie widziało na żywo...

 

Myślę że mimo wszystko powinieneś zacząć od obejrzenia drzwi w sklepie skoro internet Cię przytłacza, po drugie - "harmonijkowe" - zapomnij o jakiekolwiek jakości tego typu drzwi.

 

P.S.

Podziwiam Twój projekt...

5-ięć łazienek i dwie garderoby... a gdzie pokoje?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przed sobą katalogu, a i Formów nie miałem okazji montować, ale z założenia:

Form to stara, dobra, masywna konstrukcja. Jeśli skrzydło Sempre to w 95% drewno, to Form ma go więcej - praktycznie 100% (w obu przypadkach nie dotyczy to płyciń, czyli wypełnień stosowanych zamiast szyby).

Podstawowa różnica - FORM to drewno dębowe. Sempre - drewno, bez wnikania jakie, ale zwykle widzę sosnę.

Form ma szkło 6mm, Sempre - 4mm.

No i cena.. ok 400zł różnicy:)

Ps. Porównałem skrzydło. Zostaje jeszcze osćieżnica. W obu przypadkach może być i tania futryna reglowana z MDF`u jak i droższe, w pełni drewniane które wymagają większych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia, ślicznie dziękuję za odpowiedź :D

 

I jeszcze teraz doczytałam Twoje wypowiedzi na temat otworów montażowych w ościeżnicach (chyba?) czy one sa we w szystkich, czy tylko w jakiś modelach ? Czy można ich uniknąć?

 

Czy w Form'ach stosuje się gumowe uszczelki ?

Edytowane przez Amtla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre, ha :D Lubię się kąpać każdego dnia w innej łazience :)

 

Oczywiście 3 pary drzwi pokojowych miały być :)

A te harmonijki - jedna do pralnio-suszarni, a druga do kotłowni.

Druga opcja to drzwi przesuwne- które na pewno będą dużo droższe.

 

Serio nie można nigdzie dobrych jakościowo harmonijek dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad białymi (okleina Super Matt) drzwiami Porta Koncept.

 

Ktoś miał może do czynienia z tymi drzwiami? W szczególności interesuje mnie:

okleina Super Matt - jej jakość/wytrzymałość?

montaż w systemie bezprzylgowym - to ma szanse zadziałać przy drzwiach Porty czy z góry można założyć, że po paru latach drzwi będą do wymiany?

 

Zupełnie się nie znam na drzwiach wewnętrznych i myślałem, że ich wybór to łatwiejsza sprawa, ale po lekturze ostatnich 30 stron tego wątku i licznych internetowych narzekań na Portę stwierdziłem, że chyba jednak potrzebuję wsparcia...

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd te narzekania na tą markę. Kompletnie! Jestem sprzedawcą i mam zupełnie inne zdanie. Tak samo jak w odniesieniu do firmy często tu chwalonej - hurtownicy między sobą na nią zawsze narzekali i u mnie to się potwierdziło. Może przez fakt reklamacji.. wystarczy wymienić każde zgłaszane skrzydło bez względu na zasadność i już się ma dobre opinie?

 

Moim zdaniem bezprzylgówka na białym kolorze jest taka sobie. Bez idealnego montazu będzie widać nierówną szczelinę dookoła skrzydła.

Biały super mat faktycznie jest BARDZO matowy (ale nie szorstki!) w stosunku do innych bialych z tej firmy, ale dzięki temu bardzo elegancki. Wg Producenta jego wytrzymałość to 3 gwiazdki, czyli tylko tyle ile przeciętna okleina. W domu spokojnie wytrzyma, do pomieszczeń intensywnie używanych raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze drzwi mam do wyboru takie modele i firmy:

POLSKONE

http://www.pol-skone.pl/product/inter-amber wzór C,D,E,F,BP

http://www.pol-skone.pl/product/impuls wzór 08B, 12, 14

http://www.pol-skone.pl/product/nowosci-2012 wzór W2, W3, W5

 

PORTA

http://www.porta.com.pl/porta_twist,p1,m103,s0.html wzory A,B,C,D

http://www.porta.com.pl/porta_decor,p1,m6,s0.html wszystkie wzory

http://www.porta.com.pl/porta_fit,p1,m91,s0.html wzory A,B,C,E,F,G,H

 

DRE

http://www.dre.pl/finea-top.html

http://www.dre.pl/plus-top.html

http://www.dre.pl/idea-top.html

 

MASONITE

http://www.masonite.pl/skrzydla-okleinowane-premium-best-66 wzór 6/6 szklone i 3/6 szklone

http://www.masonite.pl/clone-skrzydla-okleinowane-premium-deli-44-szklone wzór 4/4 szklone i 2/4 szklone

http://www.masonite.pl/skrzydla-okleinowane-paolo-33-szklone-0 wzór 3/3 szklone i 1/3 szklone

 

 

VERTE

http://www.vertedrzwi.eu/produkty, wzór A,B,C,D,E

 

Byłam nastawiona na VERTE model C, i taki wzór drzwi mi się podoba. Jednak czytając opinie o VERTE zaczynam mieć wątpliwości co do wyboru, dlatego wdzięczna byłabym za pomoc i nakierowanie na dobre jakościowo drzwi z tych co podałam powyżej.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia :) czy w cenie pol-skone sempre (zwykłe, nie luxy itd.) można znaleźć coś lepszego, czy też lepiej skupić się na nich? wycenili mi ten model na prawie 800zł netto już z ościeżnicą - czy to dużo? ponadto jeden z otworów w ścianie ma 97x14x205, czy będzie problem z tymi wymiarami? zrobią mi sempre na ten wymiar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 800 to dużo. Dziś zawiozłem Klientowi Sempre za 750zł.. Zależy jaką masz ościeżnicę?

Jeśli Ci się podoba Sempre to bierz, bo jest warte swojej ceny. Niektórzy mówią, że w tyhc drzwiach "za dużo się dzieje" czyli stylistycznie są dalekie od miimalizmu. Ale to szukanie dziury w całym.

Dziś miałem okazję montować Sempre. Rok temu w tym samym domu, na parterze wstawiałem Portę Novą (też dobrze drzwi). Ale... mój montażysta się nie zna się na markach, cenach itp (tzn nie zwraca na nie uwagi) - ocenia drzwi tylko wg tego jak są wykonanene pod wzgledem technicznym. I Sempre zdecydowanie wygrało u niego ze wspomnianymi drzwiami z ub roku, mimo iż te były o średnio 100zł droższe/szt.

 

Basiula, każda z Twoich opcji to propozycja ekonomiczna.. i trudno oczekiwać ideałów. Verte pewnie będzie nie najtańsze, ale mam z nimi czasem do czynienia. Bez większych zastrzeżeń, ale.. w stosunku np. do Sempre - te drzwi to na ogół tylko mdf. Dość wiotki materiał i np. widać po zamknięciu drzwi że góra jest odepchnięta od futryny bardziej niż dół, bo zwyczajnie to nie ta sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiula, każda z Twoich opcji to propozycja ekonomiczna.. i trudno oczekiwać ideałów. Verte pewnie będzie nie najtańsze, ale mam z nimi czasem do czynienia. Bez większych zastrzeżeń, ale.. w stosunku np. do Sempre - te drzwi to na ogół tylko mdf. Dość wiotki materiał i np. widać po zamknięciu drzwi że góra jest odepchnięta od futryny bardziej niż dół, bo zwyczajnie to nie ta sztywność.

 

Dzięki śliczne za odpowiedź.

 

Wlaśnie takie modele dostaliśmy do wyboru od wykonawcy. Tyle że się zastanawiamy czy nie lepiej dopłacić i mieć lepszej jakości drzwi. Ale z drugiej strony dopłacać można w nieskończoność:) Ogólnie tym odstawaniem od futryny to mnie troszkę zaniepokoiłeś.

Przejrzę w takim razie wersję SEMPRE, bo z tego co przejrzałam forum to modele często wybierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na ekspozycjach:

drzwi "mniej sztywne" w górnym narożniku odstają bardziej niż na dole (a w miejscu zamkna to całkiem są dociśnięte). Po prostu na górze są odpychane przez uszczelkę pionową i górną, na dole -tylko przez pionową.

Oczywiście te lepsze drzwi też mogą odstawać, ale to nie jest już prawidłowość. Drzwi treż mogą być zwyczajnie krzywe - 2mm będzie już widać, ale zasmucę Was - Polska norma dopuszcza do 4mm ugięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ten Twój jeden otwór, to DIN się zmieści. Pozostałe już nie. Jeśli masz możliwość otworów rzędu 92 x207 i chcesz mieć jeszcze więcej drewna to bierz te lepsze /droższe (nie zawsze ładniejsze). Chociaż ja uważam że DIN jest bardzo uniwersalna i w ogóle OK.

I .. zmykam na kilka dni na urlop, bawcie sie dobrze!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...