Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Serdecznie

 

Po dłuższej przerwie chciałam się pochwalić moim nowym nabytkiem :) Drzwi z firmy Kostar. , ogólnie Panowie spisali się na piątkę . Przy okazji wyszło, że ściany mam krzywe :mad:, a miały być idealnie proste . Zwracajcie uwagę na szybki przy zakupie drzwi, ja trochę nie przemyślałam sprawy i kierowałam się wyłącznie estetyką, a niestety w użytkowaniu są ciężkie, chociaż wyglądają ślicznie to nie wiem czy bym ich nie wymieniła teraz na inne. Kolorek drzwi na zdjęciu jest troszkę inny niż w rzeczywistości. Pozdrawiam Marysia http://images46.fotosik.pl/1806/002d8c49e842d6c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nieco z innej beczki... Kupiliśmy niewielkie mieszkanie i standardowe drzwi do sypialni zabierałyby sporo przestrzeni. Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że ściana, na której miałyby się znaleźć będzie dopiero stawiana, więc może byłoby to ułatwienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco z innej beczki... Kupiliśmy niewielkie mieszkanie i standardowe drzwi do sypialni zabierałyby sporo przestrzeni. Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że ściana, na której miałyby się znaleźć będzie dopiero stawiana, więc może byłoby to ułatwienie.

 

emka1985 drzwi łamane są na pewno prostsze w montażu niż drzwi przesuwne. Te drugie dzielą się na dwa rodzaje - naścienne i chowane w ścianę. Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu. Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło.

 

Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu (sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana nie może być wykorzystana pod półki, elementy dekoracyjne, przełączniki światła). Ich montaż należy zaplanować przed postawieniem ściany (wejdzie do niej kaseta na drzwi) lub do istniejącej już ściany dostawić ściankę z płyt kartonowo - gipsowych, w której schowają się drzwi wraz z prowadnicą (wtedy stracimy nieco powierzchni i powstanie uskok). Jak widać jest to nieco bardziej wymagające rozwiązanie niż zamontowanie standardowego skrzydła, ale dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce, no i ciekawy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć?....

Problematyczyny? Może bardziej złożony, ale wszystko trzeba zrobić kiedys pierwszy raz i dobry montazysta poradzi sobie. Zawsze może skorzystać z instrukcji montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuję drzwi do mieszkania. Miało być Polskone Sempre, ale ostatnio wpadło mi w oko Dre Scala, które kolorystycznie bardziej mi pasują do ścian i podłóg. Przejrzałem powyższy wątek, wiem że wymienione drzwi mają inną konstrukcję, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które byłoby lepszym wyborem (abstrahując od koloru). Cena jest porównywalna (na 4 sztukach Sempre wychodzi 200zł drożej). Zależy mi (pewnie nie mi jednemu) aby w przystępnej cenie mieć dobre drzwi :)

Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź na pytanie czy te drzwi są jakościowo porównywalne czy jednak Sempre jest dużo lepsze ze względu na swoją konstrukcję?

Czy w normalnym codziennym użytkowaniu zauważę istotną różnicę?

Edytowane przez Karol K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cieszę się że tu trafiłem, dzięki Robespierrowi i finlandii zamówiłem drzwi Intenso do swojego mieszkania. Gdyby nie oni pewno wogóle bym o tej firmie nie usłyszał, a tak to znalazłem dystrybutora, pojechałem, obejrzałem i się zdecydowaliśmy ( model Linea w okleinie orzech). W salonie robią zdecydowanie lepsze wrażenie niż Pol-skone, porta czy nawet vasco.

Teraz mam pytanie o klamki, znalazłem w Leroy merlin, fajną klamkę f-my Kuchinox model Bingo, pasował mi wygląd i cena. Czy warto je kupić? Może jest w tej cenie bardziej wartego polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem wlasnie na etapie wyboru dzrwi do mojego mizkanka, ktore bedzie urzadzone troche w sytlu skandynawskim z przewodnimi kolorami bieli szarosci bezy.

 

Mam dylemat co do wyboru dzwi.

 

Chodzi o wzgledy wizualne i techniczne.

 

 

Licze na Wasza pomoc :)

 

FIRMA - POL_SKONE - model GRAF badz FIORD.

 

 

dzwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWNĘTRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materiały

Cały wątek poświęcony drzwiom. Fiordy na forum już były maglowane ze wszystkich stron, poszukaj. Co do drugich to nie wiem. Ja ze względów wizualnych wybrałabym fiord, co do względów technicznych się nie wypowiadam, bo nie użytkowałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuję drzwi do mieszkania. Miało być Polskone Sempre, ale ostatnio wpadło mi w oko Dre Scala, które kolorystycznie bardziej mi pasują do ścian i podłóg. Przejrzałem powyższy wątek, wiem że wymienione drzwi mają inną konstrukcję, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które byłoby lepszym wyborem (abstrahując od koloru). Cena jest porównywalna (na 4 sztukach Sempre wychodzi 200zł drożej). Zależy mi (pewnie nie mi jednemu) aby w przystępnej cenie mieć dobre drzwi :)

Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź na pytanie czy te drzwi są jakościowo porównywalne czy jednak Sempre jest dużo lepsze ze względu na swoją konstrukcję?

Czy w normalnym codziennym użytkowaniu zauważę istotną różnicę?

 

Nie wiem jakie będą w użytkowaniu Dre Scala ale mogę powiedzieć, że moje Sempre sprawują się bez najmniejszego zarzutu - a są u mnie od 1,5 roku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emka1985 drzwi łamane są na pewno prostsze w montażu niż drzwi przesuwne. Te drugie dzielą się na dwa rodzaje - naścienne i chowane w ścianę. Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu. Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło.

 

Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu (sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana nie może być wykorzystana pod półki, elementy dekoracyjne, przełączniki światła). Ich montaż należy zaplanować przed postawieniem ściany (wejdzie do niej kaseta na drzwi) lub do istniejącej już ściany dostawić ściankę z płyt kartonowo - gipsowych, w której schowają się drzwi wraz z prowadnicą (wtedy stracimy nieco powierzchni i powstanie uskok). Jak widać jest to nieco bardziej wymagające rozwiązanie niż zamontowanie standardowego skrzydła, ale dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce, no i ciekawy efekt.

 

Dziękuję za pomoc. Zdecydowaliśmy się na drzwi łamane... te przesuwne to fajna sprawa, ale niestety dosyć droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cieszę się że tu trafiłem, dzięki Robespierrowi i finlandii zamówiłem drzwi Intenso do swojego mieszkania. Gdyby nie oni pewno wogóle bym o tej firmie nie usłyszał, a tak to znalazłem dystrybutora, pojechałem, obejrzałem i się zdecydowaliśmy ( model Linea w okleinie orzech). W salonie robią zdecydowanie lepsze wrażenie niż Pol-skone, porta czy nawet vasco.

Teraz mam pytanie o klamki, znalazłem w Leroy merlin, fajną klamkę f-my Kuchinox model Bingo, pasował mi wygląd i cena. Czy warto je kupić? Może jest w tej cenie bardziej wartego polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam,

 

To marka wymyślona przez dział marketingu importera... Te klameczki niestety są bardzo marnej jakości. Są wykonane ze znalu, jest to stop aluminium oraz cynku i zapewne jeszcze kilku innych niezidentyfikowanych metali. Wytrzymałość jest bardzo niska, w szczególności lakieru którym jest wykończona powierzchnia.

 

Z tanich dobrych klamek polecam Ci włoską serię ATM która waha się w cenach ok 50-70 zł. Niestety wybór ogranicza się tylko do koloru chrom błyszczący i chrom matowy ale za to jest to prawdziwa chromowana powłoka a nie lakier.

 

Jeśli musi być coś na kwadratowych rozetach to budżetowym rozwiązaniem są klamki WB, ceny ok 70-90 zł, są z wystarczająco mocnej jak na domowe warunki stali nierdzewnej, mają niezły sposób mocowania:

http://sklep.enger.pl/klamki-rozety-kwadratowe-c-76_65_89.html?filter_id=22&sort=4a

 

P.S. A w jakim mieście dokonałeś zakupu?? Jesteś zadowolony z montażu?? Twoja opinia może być pomocna następnym poszukującycm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Po dłuższej przerwie chciałam się pochwalić moim nowym nabytkiem :) Drzwi z firmy Kostar. , ogólnie Panowie spisali się na piątkę . Przy okazji wyszło, że ściany mam krzywe :mad:, a miały być idealnie proste . Zwracajcie uwagę na szybki przy zakupie drzwi, ja trochę nie przemyślałam sprawy i kierowałam się wyłącznie estetyką, a niestety w użytkowaniu są ciężkie, chociaż wyglądają ślicznie to nie wiem czy bym ich nie wymieniła teraz na inne. Kolorek drzwi na zdjęciu jest troszkę inny niż w rzeczywistości. Pozdrawiam Marysia http://images46.fotosik.pl/1806/002d8c49e842d6c9.jpg

 

Gratuluję. :)

 

Kostar jak widać potrafi produkować piękne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem drzwi DRE, fornirowane (ryflowane), z szybkami mlecznymi, wersja z wypełnieniem wewnętrznym, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale wraz z ościeżnicą płaciłem około 1000 zł za sztukę, w tym 120 zł montaż. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem dokładności ich spasowania, forniru oraz solidności. Warto zaznaczyć, że przy wyborze drzwi ważna jest również ekipa montażowa (montaż drzwi to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa) oraz wcześniejsze dokładne pomiary i, niestety solidność poprzednich fachowców od murowania i tynków.

 

Tak na marginesie warto kupować drzwi z wypełnieniem wewnętrznym, robi to ogromną różnicę w stosunku do pustych w środku, różnica w cenie nie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...