Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mozna wstawic nadproze i pod nim wmontowac kasete. Tyle, ze to zdaje sie jest zmiana istotna i chyba potrzebny bedzie projekt zamienny?
co nie zmienia faktu, że te nadproże musi być odpowiednio przeliczone... drugą sprawą to w którym miejscu tej ściany te drzwi będą, tzn. czy w środku ściany czy na jej końcu a drzwi służyć mają do zamykania otwartej kuchni... Najlepiej spytać się swojego architekta albo kierbuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mozna wstawic nadproze i pod nim wmontowac kasete. Tyle, ze to zdaje sie jest zmiana istotna i chyba potrzebny bedzie projekt zamienny?

 

ale te drzwi wynikają też z projektu, w linku który wrzuciłam wyżej, są zaznaczone te drzwi jako chowane w ścianie, więc może żadne przeprojektowanie nie jest potrzebne?? ew. tylko nadproże, ale to myślę dałoby się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, idealnie by tam takie pasowały... wg mnie dwie opcje:

1. umieścić kasetę w ścianie pomiędzy kuchnią a pokojem, ale tutaj raczej projekt zamienny bo zmiana istotna,

2. umieścić kasetę na ścianie w garderobie i potem ją obudować kartongipsem, obejdzie się bez żadnego kucia i zmian w projekcie, jedynie trochę pomniejszy to garderobę

 

Wizualnie opcja 1 będzie lepiej wyglądać bo drzwi zrównały by się ze ścianą, z kolei opcja 2. mniej kłopotliwa w wykonaniu

 

 

Update:

za pierwszym razem nie zauważyłem tych drzwi (za słabo powiększyłem)... czyli wygląda na to, że budowlańcy tego też nie widzieli i źle wykonali ścianę albo wg projektu są to drzwi montowane na ścianie

Edytowane przez Art_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlancow, jak budowlancow - to kierownik budowy powinien przypilnowac, a nie przypilnowal. To niech sie teraz wykaze.

 

Na kier buda bym nie liczyła.. Na budowie był dwa razy, jak potrzebowałam wypełnić Dziennik... :(

Prędzej na budowlańców. Myślę że to niedopatrzenie zwyczajne, nie że im się nie chciało. Podobną syt. miałam z nadprożem w pom. gosp. (założyli, nie patrząc dokładnie w projekt, że w garażu będzie styro (bo wszędzie tak robią) a w projekcie go nie ma i nie będzie, w związku z czym nadproże tam jest za wysoko) i szef ekipy sam mi zaproponował jak z nim rozmawiałam z miesiąc temu, że wiosną jak będzie trzeba to przygotują u kogoś na budowie gotowe nadproże, podjadą i mi wstawią. Więc myślę że to też mi zrobią-za darmo oczywiście. Będę ich nękać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mojego nadproża i drzwi chowanych w ścianie... Jestem po rozmowie z majstrem. Próbował się wykpić. On nie widział tego w projekcie, a w ogóle to nigdy tego nie robił i nie wie o czym mówię... Sugerował że to nadproże zrobi mi firma od drzwi przesuwnych z gipsu!! :eek:

 

Po długiej rozmowie w końcu powiedział że zrobi mi to nadproże na gotowo, przyjedzie i obsadzi, tylko mam mu dokładny wymiar podać.

Mam nadzieję że mnie nie wystawi i wywiąże się z tego, bo wtedy nie wiem co zrobię. Sama sobie tego nadproża nie zrobię przecież :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mojego nadproża i drzwi chowanych w ścianie... Jestem po rozmowie z majstrem. Próbował się wykpić. On nie widział tego w projekcie, a w ogóle to nigdy tego nie robił i nie wie o czym mówię... Sugerował że to nadproże zrobi mi firma od drzwi przesuwnych z gipsu!! :eek:

 

Po długiej rozmowie w końcu powiedział że zrobi mi to nadproże na gotowo, przyjedzie i obsadzi, tylko mam mu dokładny wymiar podać.

Mam nadzieję że mnie nie wystawi i wywiąże się z tego, bo wtedy nie wiem co zrobię. Sama sobie tego nadproża nie zrobię przecież :(

 

Budowlancem nie jestem, wiec pewnie niewiele na ten temat wiem, ale widzialem, jak bylo to robione u mnie i slyszalem, co o tym mowili architekt i kierownik budowy, a majster sie zgadzal. Najpierw musza wykuc bruzde po jednej stronie sciany do polowy jej grubosci i osadzic tutaj nadproze (np. dwuteownik). Potem bruzda z drugiej strony i drugie nadproze (drugi dwuteownik). Na koncu wyburzanie czesci sciany pod nadprozem (jak juz powyzsze zwiaza). Nie zgadzaj sie, zeby ci wycial od razu drzwi i dopiero osadzal nadproze. To nie scianka dzialowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...