Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

-nie domykające się drzwi mimo idealnego wstawienia,

- czasami w dostawach znajdują się wypaczone skrzydła,

 

Takie wady są obecne we wszystkich firmach - nie ma tu wyjątków. Czasem skrzydło jest ugięte, innym razem wypaczone. Zamki "chodzą" w zależności od serii. Nie uwierzę, że w fabryce kontrola sprawdza poziomicą prostolinijność drzwi. Bywa, że krzywizna idealnie wpasowuje się w brak pionu ściany :D

Pewnie że można to reklamować i odsyłać skrzydło.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Technologia drzwi bez przylgowych na naszym rynku jest popularna od zaledwie kilku lat.

Możliwe że zanim nasi producenci opanują ją w 100% to moda się zmieni i będziemy montować już inne warianty.

W tym momencie zakup drzwi bez przylgowych przez klienta jest problematyczne dla wszystkich: sprzedawcy (znacznie częstsze reklamacje), montażysty (znacznie częstsze przerwy w montażach) oraz klienta (znacznie częstsze serwisy, regulacja i konserwacja zawiasów). Niektórym firmom udaje zmieścić się w 5% reklamacji a w niektórych sięgają one nawet 20%-30% ale są to fakty ukrywane w głębokiej tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia drzwi bez przylgowych na naszym rynku jest popularna od zaledwie kilku lat.

Możliwe że zanim nasi producenci opanują ją w 100% to moda się zmieni i będziemy montować już inne warianty.

W tym momencie zakup drzwi bez przylgowych przez klienta jest problematyczne dla wszystkich: sprzedawcy (znacznie częstsze reklamacje), montażysty (znacznie częstsze przerwy w montażach) oraz klienta (znacznie częstsze serwisy, regulacja i konserwacja zawiasów). Niektórym firmom udaje zmieścić się w 5% reklamacji a w niektórych sięgają one nawet 20%-30% ale są to fakty ukrywane w głębokiej tajemnicy.

 

Ja montuje drzwi bez przylgowe od 7 lat i nie miałem takich problemów jak teraz :) nie ma dla mnie wytłumaczenia że skrzydło krzywe że blacha źle na frezowana ! Jakoś jedna z fabryk na I.... przy cenie ok.1000 zł mogło wprowadzić blachę zaczepową regulowaną :)

 

Niestety takie przychodzą czasy - tak jak napisał Robespierre że producenci chcą zmieścić się w 5 % :)) rozumiem duże fabryki - ale niestety nie rozumiem tych mniejszych producentów ( oczywiście są wyjątki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VASCO nie ma białych osłonek w ofercie.

Jeśli chcesz takie sobie sprawić to pamiętaj iż średnica zawiasu VASCO to 13,5 mm - jest to lekko nietypowy rozmiar i może być je ciężko trafić. :(

Montażu dokonuje się tylko i wyłącznie na piankę. Bywa że sytuacja zmusza do użycia dybla czy kołka ale są to sporadyczne przypadki. Sama pianka w zupełności wystarczy. Oczywiście niskoprężna - z nią dacie radę.

Moja ekipa używa piany SOUDAL ale w wersji profesjonalnej. Wersje cywilne mają nieco inną charakterystykę chemiczną ale nie sądzę żeby drzwi Ci wypadły.

Ważne aby zastosować się do instrukcji na pianie.

Z czego macie wykonane ściany?? To ważna informacja która może być ważna w przypadku doboru techniki montażu.

ABSOLUTNIE nie wolno pianować całego obwodu ościeżnicy!!! To częsty błąd po którym drzwi przestają się zamykać.

Pianujemy tylko miejsca gdzie są rozpory, zgodnie z fabryczną instrukcją montażu.. :)

 

 

ASILO jest jak najbardziej OK w pułapie cen ok 1200-1400. Konstrukcja skrzydła może nie należy do najcichszych ale w warunkach domowych wystarczy. To oferta dla klientów szukających nowoczesnej stylistyki połączonej naturalnym wykończeniem w średniej rynkowo cenie. To produkt istniejącej na rynku od lat firmy Entra która wychodząc na przeciw stagnacji rynku budowlanego powołała do życia produkt tańszy choć wyglądający jak drzwi z tzw "wyższej półki".

 

Oczywiście zapewne bardziej będziesz zadowolona jeśli montaż zostanie przeprowadzony fachowo i starannie. To drzwi bez przylgowe i żadne odstępstwa od jakości montażu nie wchodzą w grę.

 

Aż kolejny raz zajrzałam do instrukcji dołączonej do ościeżnicy blokowej Vasco i "zgodnie z fabryczną instrukcją montażu"

-pianujemy na całym obwodzie ościeżnicy....

 

więc ???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż kolejny raz zajrzałam do instrukcji dołączonej do ościeżnicy blokowej Vasco i "zgodnie z fabryczną instrukcją montażu"

-pianujemy na całym obwodzie ościeżnicy.... Więc ???????????????

 

Więc...

Nie sądziłem że kupiłaś stałe ościeżnice.

Osobiście ostatnią sprzedałem chyba ze 3 lata temu.

 

Tak, potwierdzam zapis w instrukcji montażu.

 

Ościeżnice stałe (blokowe, wręgowe - bo takie nazwy także istnieją na rynku) montowane są na pianę i pianuje się je po całym obwodzie gdyż ościeżnica jest gruba i nie ma ryzyka wykrzywiania. W tego typu ościeżnicach praktycznie zawsze stosuje się dodatkowe elementy montażowe w postaci dybli bądź śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

Nie sądziłem że kupiłaś stałe ościeżnice.

Osobiście ostatnią sprzedałem chyba ze 3 lata temu.

 

Tak, potwierdzam zapis w instrukcji montażu.

 

Ościeżnice stałe (blokowe, wręgowe - bo takie nazwy także istnieją na rynku) montowane są na pianę i pianuje się je po całym obwodzie gdyż ościeżnica jest gruba i nie ma ryzyka wykrzywiania. W tego typu ościeżnicach praktycznie zawsze stosuje się dodatkowe elementy montażowe w postaci dybli bądź śrub.

 

W instrukcji nie piszą nic o dyblach i śrubach, nakazują montaż wyłącznie na pianie.

I tak że zamontowaliśmy już dwie ościeżnice, mam nadzieje ze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre moge prosic o Twoja opinie? Wycenilam drzwi Pol-Skone Simple 00 ( przylgowe) z oscieznica regulowana DIN ( zakres regulacji 20-22 cm -(grubosc muru 20 cm) i cena tego zestawu wraz z montazem (170 zl) wyszla 966 zl (w cenie 3 zawiasy i wypelnienie pelne skrzydla) Dodatkowo gdybym chciala zamowic oscieznice malowana ( nie folie) doplata 50 zl czyli zestaw wychodzi nieco ponad 1000 zl.

 

Myslalam ze wyjdzie to ciut taniej dlatego zastanawiam sie na czym by tu zaoszczedzic :rolleyes: Wiem ze wybierajac "plaster miodu" wyjdzie 150 zl taniej.

Czy do drzwi Simple sa jeszcze jakies fajne "kanciaste" oscieznice w stylu DIN ale ciut tansze? ( DIN foliowana wychodzi 330 zl)

Czy to prawda ze kolor oscieznicy foliowanej bedzie sie roznil od skrzydla Simple?

 

Zastanawiam sie ile podobny "zestaw" moze kosztowac z firmy Porta seria Vector -moglbys to jakos porownac czy wyjdzie drozje czy taniej?

Troche tak kraze po omacku bo nie wiem co wyceniac zeby było w miare z sredniej półki ale ponizej 800 zl :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

chce kupić drzwi bezprzylgowe

wybrałem pol-skone Fiord DUO

 

ale sprzedawca odradza mi system bezprzylgowy, twierdzi ze montaż musi być EXTRA idealny i po czasie i tak będzie to wyglądac nieładnie bo dzwi pracują, dom pracuje i szpary między dzwwiami a futryną będą się powiększać itp

 

co wy o tym sądzicie?

kto ma dzwi bezprzylgowe i sobie chwali?

nie ukrywam ze argument z zasłanianiem przez "wargę" dzwi niedoskonałości 2-3 minimetrowe faktycznie jest słuszmy

i podobno możliwość regulacji na przylgowych jest większa

 

a tak chciałem schować zawiasy ;(

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Drzwi Fiord Duo, to tegoroczna nowość w ofercie Pol-Skone.

Oglądałem je na targach Budma w Poznaniu i sprawiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

W przypadku tych drzwi nieprawdą jest, że regulacja na drzwiach przylgowych jest większa.

A to za sprawą użytego zawiasu. Drzwi Fiord Duo mają zastosowany zawias firmy Simonswerk. To jest renomowany, niemiecki producent.

Ten zawias nazywa się Tectus. Jeśli dobrze rozpoznaję (niestety tylko ze zdjęcia), to jest to model TE 340 3D o nośności do 80 kg na zawias.

 

Posiada on regulację w trzech płaszczyznach (zgodnie z nazwą). A regulacja ta ma naprawdę duży zakres.

 

Twój sprzedawca ma rację, że montaż musi być idealny. Głównie po to aby na całej długości i szerokości skrzydła uzyskać równą szparę pomiędzy nim, a ościeżnicą. Jednak aby tak wykonać montaż, to również i ściany muszą być idealne. Na co już montażyści drzwi nie mają wpływu.

Co do szpar, to nie będą się one tylko powiększać. Raczej z jednej strony się powiększą, a z drugiej zmniejszą. Wszystko zależy czy przemieści się ościeżnica, bo zapracuje wraz ze ścianą czy skrzydło się obwiesi. Powodów może być wiele.

Jednakże gdyby na to patrzeć, to właściwie nigdzie nie można by stosować drzwi bezprzylgowych gdyż zawsze coś się dzieje.

Przy zawiasach o słabych parametrach nawet trzaśnięcie drzwiami może spowodować obwieszenie się skrzydła drzwi.

Źle zamontowane drzwi przylgowe również będą źle funkcjonowały mimo, że nie będzie widać szpar.

 

Wielu ludzi posiada drzwi bezprzylgowe i sobie chwalą. Moim zdaniem, to jest tylko i wyłącznie rzecz gustu.

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czeka mnie w najbliższym czasie zakup kilku drzwi wewnętrznych (4*pokój, 2*łazienka, kuchnia) w rozmiarze 80 (z widocznymi zawiasami). Po przebiciu się przez sporą część tego wątku oraz kilkanaście sklepów (i kilkunastu doradców) wybrałem kolekcje: Vasco Madera oraz DRE Piano. Teraz mam problem - które z tych dwóch lub jakie inne modele są jeszcze godne uwagi (pod kątem konstrukcyjnym, zawiasów, stosowanej okleiny etc) w tej półce cenowej (polecane pol skone Sempre jakoś wizualnie nie podchodzą...)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thened

Miałem do czynienia z DRE Piano i generalnie te drzwi dają radę. Czasami klientom nie podoba się to, że po jednej stronie są widoczne listwy przytrzymujące szybę/płycinę. Tego w katalogu niestety nie widać. Okleiny ryflowane są zaskakująco dobrej jakości, a te typu Cell dobrze imitują drewno. Za to są dość "delikatne" w użytkowaniu.

 

Niestety w kwestii drzwi Vasco nie wypowiem się gdyż nigdy się z nimi nie spotkałem. Jeśli przyjąć za prawdziwy sam opis ze strony internetowej, to wydają się one lepszym produktem.

 

Przede wszystkim ramiak ma rdzeń drewniany. Piano są w całości tylko z mdf-u.

Dodatkowo użyta okleina to CPL. Jeśli tak, to nawet w najsłabszej wersji, częstokroć spotykanej w Polsce, będzie ona lepsza od jakiegokolwiek dekoru.

 

W kwestii zamienników innych niż Sempre, to może Arco z Pol-Skone? Szczególnie okleina Gravistone będzie wytrzymała.

Bezpośrednim konkurentem Sempre są drzwi Porta Koncept. Niestety tu cena raczej będzie wyższa.

A może zainteresuje Cię model Domino z firmy Invado? Choć osobiście ich ościeżnice wydają mi się takie jakieś "miękkie". Ale po montażu wszystko trzyma się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

Nie sądziłem że kupiłaś stałe ościeżnice.

Osobiście ostatnią sprzedałem chyba ze 3 lata temu.

 

Tak, potwierdzam zapis w instrukcji montażu.

 

Ościeżnice stałe (blokowe, wręgowe - bo takie nazwy także istnieją na rynku) montowane są na pianę i pianuje się je po całym obwodzie gdyż ościeżnica jest gruba i nie ma ryzyka wykrzywiania. W tego typu ościeżnicach praktycznie zawsze stosuje się dodatkowe elementy montażowe w postaci dybli bądź śrub.

 

Ha!. To ciekawe.

My kupiliśmy drzwi ze stałą ościeżnicą INVADO parę lat temu.

Ościeżnica na piankę po całym obwodzie i jakoś właściwie od razu zrobił się taki banan że nie dało się ich zamknąć, po prostu skrzydło wie mieściło się w ramie. Teraz się jakoś zaczęły zamykać, chociaż trochę przycierają.....a piszesz że stała rama jest taka sztywna i w ogólne no problem.

 

Tak w ogóle dzisiaj byliśmy w salonie z drzwiami gdzie parę lat temu właściciel mocno zachwalał Invado, na które zresztą się zdecydowaliśmy i nie żałujemy. Jednak dzisiaj stwierdził że nie warto, bo Invado rzekomo mocno spadło z jakością (ma dużo więcej reklamacji). Polecał DRE oraz Pol Skone. Ma ktoś praktyczną wiedzę w tej materii?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że się zrobił banan.. hmm.. jakby delikatnie napisać... poprostu zabrakło Wam doświadczenia przy montażu. Może pianka była nie teges, może otwory za duże, może rozpórki za słabe ( w ogóle były????) Nie można od razu zwalić winy na "słabość materiału".

Nie wiem jak jest z reklamacjami Invado - teoretycznie mam je w ofercie, w praktyce są u mnie na którymś tam miejscu. I nie ma przyczyny dla której tak sie dzieje. Po prostu inne firmy mi (konkretnie mi) leżą bardziej. Dla mnie Invado jest porównywalne z DRE czy Centurionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...