Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ha!. To ciekawe.

My kupiliśmy drzwi ze stałą ościeżnicą INVADO parę lat temu.

Ościeżnica na piankę po całym obwodzie i jakoś właściwie od razu zrobił się taki banan że nie dało się ich zamknąć, po prostu skrzydło wie mieściło się w ramie. Teraz się jakoś zaczęły zamykać, chociaż trochę przycierają.....a piszesz że stała rama jest taka sztywna i w ogólne no problem.

 

Tak w ogóle dzisiaj byliśmy w salonie z drzwiami gdzie parę lat temu właściciel mocno zachwalał Invado, na które zresztą się zdecydowaliśmy i nie żałujemy. Jednak dzisiaj stwierdził że nie warto, bo Invado rzekomo mocno spadło z jakością (ma dużo więcej reklamacji). Polecał DRE oraz Pol Skone. Ma ktoś praktyczną wiedzę w tej materii?.

 

Nie wiem co mam Ci napisać.

 

Napisałem że większość tego typu ościeżnic wymaga dyblowania.

 

Piana ich nie wypacza - ale myślę o pianie niskoprężnej i kładzionej umiejętnie. Najpierw narożniki oraz miejsca dyblowania a po ok godzinie całość.

Nie wiem jakiej użyłeś piany ani techniki nie mam więc pojęcia dlaczego masz problem ale tak jak piszę tu od początku swojej obecności na FM: Każdy towar można zepsuć nieumiejętnym montażem i u Ciebie właśnie tak jest.

 

u nas pianowane na całym obwodzie, nic sie nie wypaczyło, są idealnie prościutkie, montowaliśmy sami, nie mamy żadnego doświadczenia z takimi pracami

 

Gratuluję - dobrego montażu. :)

 

Jak widać powyżej nie każdemu jednak się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Planuje zakup białych drzwi Pol-Skone Arco. Jak jest z doborem do nich białych listw przypodłogowych? czy to jest problem, znajdę takie liswty, czy je można pomalować? jeszcze nie wiem jakie to niby by miały być te liswty czy mdf czy inne... Ma ktoś u siebie drzwi Arco + białe listwy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed małym dylematem, dostałem 2 ciekawe (tak mi się wydaje) oferty na drzwi z hallu do części piwniczno-garażowej, Stąd też drzwi muszą być w miarę solidne, raczej bez przeszkleń zbyt dużych. W sklepie zaproponowali mi promocyjne D.R.E. Rivia top 10 za komplet z ościeżnicą za 570pln oraz powystawowe, bez uszkoddzeń DRE Galeria Natura 23 w dębie za 600 pln za komplet. teraz pytanie: które? Wizualnie na pewno moim zdaniem Rivia, jak jakościowo? Wnetrze raczej nowoczesne, drzwi obok schodów prostych, nowoczesnych w jasnym dębie. Jak z jakością, wiem że Galeria to zawsze fornir a co drewno to drewno. Ale czy jest między nimi przepaść cenowa? Generalnie to te galeria srednio mi sie podobaja. Jakie sąWasze odczucia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AdrianRumia.

Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii ceny. Tak, jest między nimi przepaść gdyż do ceny Rivii trzeba by dodać jeszcze ok. 75% aby uzyskać cenę Galerii. Liczone wg katalogu DRE, po cenach netto (bez vatu) i dla modeli przylgowych.

Co prawda nie piszesz jaką konkretnie ościeżnicę Ci zaproponowano ale dopłata też będzie podobna.

Dość powiedzieć, że Galeria Natura 23, wg cennika, kosztuje 720 zł netto (samo skrzydło, bez ościeżnicy, akcesoriów i vat-u!).

Oba modele są standardowo wypełnione płytą otworową, co na pewno wzmacnia całą konstrukcję skrzydła. Zatem tu na plus.

Z fornirami od DRE nie miałem do czynienia więc nie mogę się wypowiedzieć. Co do oklein sztucznych to wg mnie ryflowane są całkiem mocne natomiast pozostałe dość "wrażliwe" na zarysowania. Oczywiście przy normalnym użytkowaniu nic się nie powinno złego wydarzyć. Przy tej Rivii, to jednak klient ma ograniczony wpływ na wybór okleiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakup białych drzwi Pol-Skone Arco. Jak jest z doborem do nich białych listw przypodłogowych? czy to jest problem, znajdę takie liswty, czy je można pomalować? jeszcze nie wiem jakie to niby by miały być te liswty czy mdf czy inne... Ma ktoś u siebie drzwi Arco + białe listwy??

 

ARCO w okładzinie top czy gravistone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Gorąco i mi się zrobiło jak pomierzyłam moje otwory drzwiowe :p

 

Jestem zdecydowana na VASCO. Robespierre, może Ty będziesz wiedział, bo wiem że miewasz do czynienia z tymi drzwiami. Wg informacji od producenta i osoby z salonu, otwory gotowe pod montaż drzwi mają być dla drzwi '80 szerokie na 88 cm, i wysokie na 206 cm (ościeżnica regulowana). Tynki przede mną, ja postaram się aby mi tynkarze jakoś te otwory zmniejszyli kładąc odpowiednio gruby tynk, ale nie wiem czy aż tak się uda (mam otwory szerokie na 92cm i wysokie na 210 cm, co oznacza że musieliby zgubić po 4 cm na szerokości i 4 cm na wysokości).

I teraz pytanie jak to wygląda z punktu widzenia montażysty. Bo że w salonie gdzie sprzedają i u producenta będą się oczywiście upierać że jedyny słuszny wymiar to 88x206 to ja wiem :) Ale czy faktycznie to jest jedyny słuszny wymiar? Od czego są piany? Chyba zawsze można ten 1-2 cm wypełnić pianą, lub w inny sposób zgubić?

Będę wdzięczna za poradę, bo nie wiem co teraz zrobić-kombinować ze zmniejszaniem otworów, czy po prostu zrezygnować z VASCO (czego bym nie chciała).

 

PS. Trzecia opcja-zdecydować się na ościeżnice blokowe, dla których wymiar otworu gotowego to 91 cm i 207,5 cm.... W ogóle to czym się te ościeżnice różnią, poza ceną i tym że jedna jest regulowana a inna nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że zamiast panikować na forum lepszym rozwiązaniem będzie wycieczka do jakiegoś salonu i pooglądanie drzwi :p

xWarto zobaczyć, czy ten "wybór" trafia w Twój gust, czy klasyczne drzwi przylgowe są ok, bo może uznasz że chcesz jednak bezprzylgowe. Nie wiem jak Vasco, ale są firmy które mają dodatkowe rodzaje ościeżnic pasujące do tych parametrów.

Ościeżnica stała, czy też "blokowa" jest wg mnie pomyłką w nowym domu. Wyjdzie najtaniej jeśli sami montujecie i resztę ściany wykończycie we własnym zakresie. Bo ma zwykle ok 9-10cm, a resztę ściany (6 -czy nawet 20cm) trzeba otynkować.

 

Otwór 92x210 jest wg mnie w normie jak na ten etap budowy. Wylewek zapewne nie masz? 210 będzie z gotową podłogą czy po wylewce?

Jeśli ostatecznie uznasz, że to rozwiązanie z najpopularniejszą ościeżnicą regulowaną Ci się podoba, to możesz tynkiem zmiejszyć otwory. Po 2 cm z każdej strony będzie wystarczająco.

 

Ps. Nieidealny otwór nie jest dużym problemem dla montazysty. Owszem, są pianki. Styropiany itp. Ale najbardziej istotna jest wysokość. Podstawowa ościeznica w wielu firmach zwyczajnie jest za krótka by przykryć wysokość 210cm. TO tak jakbyś nosiła spodnie o 2 rozmiary za szerokie (da się) ale też 2 rozmiary za krótkie (jak nic sięgną do połowy łydki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 5 latach oglądania wątku przyszedł czas na pokazanie moich drzwi. Tego typu drzwi nie widziałem w tym wątku wiec mogą stanowić inspiracje dla osób szukajacych drzwi w stylu innym niż nowoczesny i czegoś innego niż masówka.

O drzwiach Potaczały dowiedziałem się przeglądając ponad 5 lat temu dziennik jednego z forumowiczów. Przekonały mnie jego opinia o samych drzwiach jak i o ich wykonawcy. Zamówiłem drewwniane drzwi zewnętrznych. Po prawie 3 latach doświadczeń w ich codziennym użytkowaniu i bardzo pozytywnych komentarzach na ich temat "uparłem się", że drzwi wewnętrzne w moim domu będą z tej samej ręki.

Drzwi wewnętrzne, drewniane, robione na zmaówienie, dzięki podpowiedziom pana Krzysztofa, podobnie jak drzwi zewnętrzne, mają troszkę tzw. "smaczków", których nie widać na zdjęciach . O samym wykonawcy pisałem na forum 3 lata temu przy okazji pytań o drzwi zewnetrzne, od tego czasu nic się nie zmieniło - pełen profesjonalizm.

Poddasze

 

 

 

Drzwi i opaska ściany nośnej w wiatrołapie (w tle drzwi zewnętrzne)

 

Dzięki witrażowi drzwi o różnych porach dniach wyglądają inaczej i stanowia dodatkową dekoracje wnętrza. Dzień przy słonecznej pogodzie.

 

Wieczór

 

 

Nie potrafię fotografować dlatego zdjęcia nie oddają całego efektu jaki daje usłojone polakierowane drewno.

 

 

Dalszy ciąg mojego komentarza w innych wątkach.

Edytowane przez Regut1
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Puma to Puma. Dre ich nie produkuje. Produkuje je Puma. Co do jakości to na próżno jej tam szukać... Drzwi bardzo słabiutkie.

 

Wg mnie nie są korzystne cenowo.

 

Korzystny cenowo produkt to taki który jest wart swej ceny a tutaj tego nie ma. Kiepska konstrukcja, słabe wykończenia, słabe zawiasy - nic dobrego praktycznie nie można napisać.

 

Napisz lepiej jaka cena za komplet skrzydło + ościeżnica + klamka + montaż Cię interesuje. Może coś doradzimy w zadanym przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :welcome:, bo to mój pierwszy post na wątku "drzwiowym" :)

 

Przeczytałam wszystkie 172 strony i mam nawet notatki :D, przy okazji wielkie dzięki dla Robespierre'a i finlandii za wszelkie cenne bardzo dla laika rady :yes:.

 

Moje mieszkanie jest jeszcze w budowie, ale jestem na etapie planowania budżetu na wykończenie, więc próbuję zacząć się orientować co i za ile (i dlaczego tak drogo ;)).

Moje wymarzone drzwi to Kair 2 Ronkowskiego: Kair_2_55_2.jpg, i pewnie pozostaną niestety tylko marzeniem. Szukam więc czegoś podobnego, cena do 1800 zł za komplet (skrzydło+ościeżnica+klamka+montaż). Pierwsze, jakie wpadły mi w oko, to Pol-skone Sempre Lux (03), drugie - Porta Natura Koncept (A9), chociaż za dużo już tych szybek tam jest, no ale nie byłby to jakiś duży problem. W polecanych przez Robespierre'a Vasco nie znalazłam odpowiednika, w Intenso Doors też nie. Oglądałam katalog Asilo, ale oni mają tylko bezprzylgowe, a ja szukam przylgowych.

Doradzicie coś?

 

Robespierre i do Ciebie wielka prośba - przybliżyłbyś mi cenę tych Kairów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :welcome:, bo to mój pierwszy post na wątku "drzwiowym" :)

 

Przeczytałam wszystkie 172 strony i mam nawet notatki :D, przy okazji wielkie dzięki dla Robespierre'a i finlandii za wszelkie cenne bardzo dla laika rady :yes:.

 

Robespierre i do Ciebie wielka prośba - przybliżyłbyś mi cenę tych Kairów?

 

Niestety zmartwię Cię...

 

Kair kosztuję ok. 2700-4500 w zależności od wariantu przylgowe/bez-przylgowe i rodzaju obłogu, sosna najtańsza a orzech amerykański najdroższy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...