Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję pomocy w doborze drzwi wewnętrznych. Totalnie się na tym nie znam a układ mieszkania mi tego nie ułatwia.ŁAZIENKA1C copy.jpg Nie wiem jaki ościeżnice dobrać , chciałabym jednolite ale każda wnęka drzwiowa jest inna. We wnęce nr 2 myślałam o drzwiach z systemem rondo. Czy to dobry pomysł. Zakładam że model drzwi sobie dobiorę jednak nie wiem jak będzie z ościeżnicami. Boję się że zostanie mi robienie drzwi na zamówienie u stolarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moze kolega drzwidrewniane Ci pomoze, bo chyba jest stolarzem:)

Nie wiem co masz na mysli mowiac system rondo?To ze oscieznica bedzie zaokraglona? To wcale nie musi wyjsc dobrze wizualnie w przypadku grubszych scian. Ogolnie z Twojego szkicu wiele nie widac, poza tym ze nie ma zalecanych wegarkow by zamontowac ladnie oscieznice regulowane z opaskami. Pozostaje ich scinanie a nie powinno to byc wiekszym problemem dla doswiadczonej ekipy monterskiej.

Jesli chcesz przeczytac cos wiecej to uzupelnij swoj rysunek i podaj na nim wymiary otworow.

 

Ps. No nie daje mi to spokoju - co ja mogblbym napisac w swoim platnym profilu..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakuję się na urlop i mam mało czasu więc wspomnę tylko o drzwiach o które pytałaś a o których Pan robiący wykład nie ma pojęcia.

Drzwi Dewro wykonywane są w technologii mieszanej - drewniano płytowej i są drzwiami na pewno tańszymi od drzwi Ronkowskiego. Jest to mocna klasa średnia... Model który wskazałaś może być wart około w zależności od rodzaju zawiasów czy drewna od 1800-2500 zł. Jest także możliwa w 100% drewniana konstrukcja i trzeba za dopłacić ok 400-500 zł. Z tym że nie jest ona wskazana jako konieczna. Standardowa konstrukcja dobrze się sprawdza i nie praktycznie na to żadnych reklamacji.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki :), zapisuję i w odpowiednim momencie poproszę o wycenę, a nuż się załapię ;)

 

Wymieniłem Invado, bo miałem w zasięgu ich katalog a pamietałem ze coś w stylu Kairów mieli. Kilka lat temu zabłyśli nowoczesnymi drzwiami i kolorami jak na swój segemnet. Ale rynek nie śpi. Drzwi które sprzedałem nie wróciły do mnie z problemami. Z resztą - mało które marki dały mi się we znaki.

Więcej nie powiem, bo musiałbym zmyślać:D

Ps. Podejście do klientów - Invado. Tylko oni zarejestrowali się na tym forum, starali się udzielać i dorzucać swoje trzy grosze by pomóc szukającym. Wszystkie inne firmy albo mają fora gdzieś (potentaci) albo udają swoich klientów i same się chwalą (małe zakłady).

 

Jeszcze ta Porta Natura Koncept mnie kusi, tylko wolałabym mniej tych przeszkleń. Ale mam już z czego wybierać :)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega drzwidrewniane Ci pomoze, bo chyba jest stolarzem:)

Nie wiem co masz na mysli mowiac system rondo?To ze oscieznica bedzie zaokraglona? To wcale nie musi wyjsc dobrze wizualnie w przypadku grubszych scian. Ogolnie z Twojego szkicu wiele nie widac, poza tym ze nie ma zalecanych wegarkow by zamontowac ladnie oscieznice regulowane z opaskami. Pozostaje ich scinanie a nie powinno to byc wiekszym problemem dla doswiadczonej ekipy monterskiej.

Jesli chcesz przeczytac cos wiecej to uzupelnij swoj rysunek i podaj na nim wymiary otworow.

 

Ps. No nie daje mi to spokoju - co ja mogblbym napisac w swoim platnym profilu..?

 

 

Ze sprzedajesz określone marki i je będziesz polecał oprócz tak oczywistych jak porta polskone dre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa uzytkowniczka forum, ale od dawna korzystam z waszych porad. Obecnie jestem w Trakcie remontu domu, i mam problem z wyborem drzwi. Zastanawiam sie nad wyborem drzwi VASCO MADERA, tylko zastanawiam sie jeszcze nad kolorem orzech albo machon. Czy ktos z was posiada takie drzwi i jaka jest ich jakosc wykonania.

[/url][img]<a href=http://images40.fotosik.pl/1400/e4c5e440aea8ca7c.jpg' alt='e4c5e440aea8ca7c.jpg'>[/img]

 

Poradżcie proszę jaki kolor drzwi VASCO mam wybrać . Mahoń jest ciepłym kolorem, orzech w tej firmie mocno ciemny. Okna mam oknoplast orzechowe, drzwi zewnętrzne ciemny brąz longinus calla z dostawką. Jak to będzie wyglądało w wiatrołapie, jedne drzwi ciemne a drugie jaśniejsze. Czy takie rezczy rzucają się w oczy. Muszę wybrać dość szybko ale nie wiem czy orzech czy machon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości wrzucenia fotki? Byśmy mogli zobaczyć kolor ścian, podlogi? Bo mi wydaje się, że mahoń (jeśli ma kolor rzeczywiście zbliżony do naturalnego) będzie zbyt ciepły. Chyba wolałbym jednak orzech, ale nie znam kolorów Vasco, więc zgaduję..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości wrzucenia fotki? Byśmy mogli zobaczyć kolor ścian, podlogi? Bo mi wydaje się, że mahoń (jeśli ma kolor rzeczywiście zbliżony do naturalnego) będzie zbyt ciepły. Chyba wolałbym jednak orzech, ale nie znam kolorów Vasco, więc zgaduję..

 

Nie mam teraz mozliwości ale kolor odzwierciedlają zdjęcia umieszczone w dzienniku Ani i Bartka.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203953-Ani-i-Bartka-zielony-domek-projekt-własny&p=6066077#post6066077

 

Ściany jeszcze nie pomalowane, kafelki jasne na dole , kominek breccia sarda i w tym odcieniu kafelki, styl nowoczesny.Mam schody , które czekają na założenie , nie chciałam bardzo ciemnych bo kurzyłyby się, schody będą schowane, nie są widoczne z salonu.

Czy drzwi muszą pasować do schodów? Już się gubię...............A muszę zamówić drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,proszę o radę w wyborze koloru drzwi

chcę zamówić drzwi wewnętrzne do domu (nowobudowany dom wg projektu Z128 ). Mam problem z kolorem. Bardzo podobają mi się białe drzwi ale mam okna jasny złoty dąb, drzwi wejściowe antracyt. Czy białe drzwi to już będzie misz - masz?czy lepiej zdecydować się na drzwi wewnętrzne w kolorze okien (zbliżonym).Czy robi się stolarkę okienną inną niż drzwi wewnętrzne czy raczej jest to w tym samym kolorze?

Zastanawiam się również czy w wiatrołapie nie zrobić drzwi przesównych np. szklane albo z dużą ilością szyby (by zniwelować różnicę między drzwiami wejściowymi -antracyt a resztą drzwi) nie wiem tylko czy to dobry pomysł.Czy więcej zimna nie przeniknie przez takie drzwi zimą?

Wyjście z kotłowni mam do wiatrołapu.Więc w wiatrołapie mam 3 rodzaje drzwi i tak:

1. wejściowe antracyt

2. wyjściowe z kotłowni (jaki kolor nie wiem)-wejście do kotłowni też mam w antracycie, może tu też powinien być antracyt (zwariować idzie)

3. wejściowe do domu

4. pozostałe drzwi w domu

poradźcie proszę jak rozwiązać ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli tu swego czasu i udawli klientów. Za to zostali zabanowani na forum. Byc moze na takiej nie do konca etycznej postawie zrobili sobie krzywde..

Ale drzwi rozwazac mozesz - wiele firm stolarskich tego pokroju jest godnych polecenia i takie marketingowe pobugienie sie moze byc tylko wypadkiem przy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli tu swego czasu i udawli klientów. Za to zostali zabanowani na forum. Byc moze na takiej nie do konca etycznej postawie zrobili sobie krzywde.. Ale drzwi rozwazac mozesz - wiele firm stolarskich tego pokroju jest godnych polecenia i takie marketingowe pobugienie sie moze byc tylko wypadkiem przy pracy.

Zdarza się... szczególnie jak ktoś ma małą firmę i go nie stać na agencję PR...

 

To może tak - mam do zamówienia 4 pary drzwi - 2 pary standard 80 cm, 2 pary podwójne 2x80 cm (w tym jedne rozsuwane w kasecie). Otwory są gotowe do pomiaru dla montażysty.

 

Spodobały mi się takie drzwi:

 

http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/77323643_4_1000x700_drzwi-drewniane-domaszewscy-dom-i-ogrod_rev001.jpg

 

albo takie:

 

http://www.domaszewscy.pl/wp-content/uploads/2013/05/drzwi-drewniane-045.jpg

 

To na zdjęciu to drzwi Domaszewscy. Ich propozycja cenowa to drzwi wewnętrzne (jednoskrzydłowe) malowane z futrynami od 800 do 1200zł. Jakościowo, dla laika, wyglądają ładnie (mają ścianę lakierniczą, więc nie ma smug). Na co jeszcze zwrócić uwagę ?

 

Alternatywnie - jakieś podpowiedzi co do innego wykonawcy ? Raczej z litego drewna (klejonego), preferuję dobry stosunek cena/jakość, cena nie jest najważniejsza (ale limit jest). Mają być solidne, dobrze wykonane, na lata.

Edytowane przez mario29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się... szczególnie jak ktoś ma małą firmę i go nie stać na agencję PR...

 

To może tak - mam do zamówienia 4 pary drzwi - 2 pary standard 80 cm, 2 pary podwójne 2x80 cm (w tym jedne rozsuwane w kasecie). Otwory są gotowe do pomiaru dla montażysty.

 

Spodobały mi się takie drzwi:

 

http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/77323643_4_1000x700_drzwi-drewniane-domaszewscy-dom-i-ogrod_rev001.jpg

 

albo takie:

 

http://www.domaszewscy.pl/wp-content/uploads/2013/05/drzwi-drewniane-045.jpg

 

To na zdjęciu to drzwi Domaszewscy. Ich propozycja cenowa to drzwi wewnętrzne (jednoskrzydłowe) malowane z futrynami od 800 do 1200zł. Jakościowo, dla laika, wyglądają ładnie (mają ścianę lakierniczą, więc nie ma smug). Na co jeszcze zwrócić uwagę ?

 

Alternatywnie - jakieś podpowiedzi co do innego wykonawcy ? Raczej z litego drewna (klejonego), preferuję dobry stosunek cena/jakość, cena nie jest najważniejsza (ale limit jest). Mają być solidne, dobrze wykonane, na lata.

 

 

Moja rada nie kupować drzwi tylko ze zdjęć i to jeszcze z takich dalekich ujęć :) Za taką cenę nie da się zrobić dobrze ( chociaż to względne pojęcie bo niektórym wiele nie potrzeba :) )

 

Pojedź do co najmniej 2 czy 3 salonów . Dla mnie odpowiednikiem fajnie wykończonych drzwi była KK ( kluś) mówimy o białym kolorze ( bo już ich konstrukcja z mdf mnie nie zachwyca szczególnie w stosunku do ceny) . Więc zobacz porządnie wykonane drzwi białe i potem szukaj ( chyba, że nie jesteś estetą i jakość wykonania jest Ci obojętna ) firmy która robi identycznie tylko już na konstrukcji z drewna. Jeszcze jedna istotna rzecz nie daj się nabrać na tzw drzwi sosnowe na to jakiś materiał np. hdf bo to dosyć delikatna konstrukcja . Najbardziej wytrzymałe na obicia będą tzw. klejonka na to obłóg a nie jakiś hdf czy coś bo w pewnych sytuacjach to jest kruche . Sprzedałem sporo różnych drzwi ( różnych producentów a tych jest naprawdę sporo) i taka jest moja opinia ) A moja wylewność bierze się stąd, że zmieniłem nieco branżę i mogę szczerze bez bólu poopowiadać hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna istotna rzecz nie daj się nabrać na tzw drzwi sosnowe na to jakiś materiał np. hdf bo to dosyć delikatna konstrukcja . Najbardziej wytrzymałe na obicia będą tzw. klejonka na to obłóg a nie jakiś hdf czy coś bo w pewnych sytuacjach to jest kruche .

Z tego, co widze na stronie Domaszewskich, to tak wlasnie jest:

Elementy konstrukcyjne skrzydła są wykonane z wysokogatunkowego drewna klejonego, okleinowane obłogiem sosnowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokogatunkowe drewno w przypadku większości producentów to "odpad" który nie nadaje się na stolarkę zewnętrzną typu drzwi zewn czy okna:) Taka jest prawda. Co specjalnie nie ujmuje tego typu drzwiom, bo i tak nie widać pod obłogami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada nie kupować drzwi tylko ze zdjęć i to jeszcze z takich dalekich ujęć :)

To oczywiste. Już widziałem je z bliska w salonie (dokładnie takie)- vide moje rozważania o jednolitym malowaniu bez smug. Powtarzam - wyglądają b. porządnie.

 

Pojedź do co najmniej 2 czy 3 salonów.

Tylko do których ? Jest ich setki - w większości Pol-Skone albo PORTA - a ja tego nie szukam. Potrzebuję konkretów - jacy producenci robią coś w takich wymaganiach jakie określiłem. Na Klusia mnie nie stać...

 

Za taką cenę nie da się zrobić dobrze ( chociaż to względne pojęcie bo niektórym wiele nie potrzeba.

Nie jest tak źle - cena pojedynczych została mi określona wstępnie na 1350 netto, podwójne (rozwierne) na 2650, a podwójne rozsuwane 4100 z kasetą Eclisse, z montażem wyszło 12,5 tysia brutto (komplety z ościeżnicami i opaskami)... Tanio nie ma... Jakieś porady co do tańszych systemów przesuwnych ? Sama kaseta potrzebna, bez skrzydeł. Taniej chyba już będzie kupić drzwi przesuwne PORTA Kompakt z najtańszymi ościeżnicami, wyrzucić ościeżnice i wstawić swoje :)

Edytowane przez mario29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej kasety to odradzam LEONa. Niestety. Chyba że pan z firmy gdzie zamawiasz drzwi przyjedzie i będzie się męczył z montażem tej kasety. Tak, tak-celowo używałam słowa męczył ;) Ja zamówiłam LEONa. Brakowało kotew, a raczej nie było ich w zestawie. Śmiech na sali. Musiałam dokupić. I nie chodzi mi o koszt, bo kosztowały grosze, ale o sam fakt, że nie ma ich w zestawie, a nie były to zwykłe kotwy, tylko jakieś specjalne, trochę się naszukałam, finalnie zamówiłam w necie. Instrukcja montażu nie dla początkujących, nawet nie dla zaawansowanych. Słabo czytelna. Pan z tej firmy powiedział że do montażu należy mieć podstawową wiedzę z zakresu budownictwa. 5 osób dumało nad tą kasetą (ale może jesteśmy tłumokami :D ) a i tak musieliśmy ją zamontować inaczej niż instrukcja nakazywała.

Jeszcze kolejne etapy montażu przed nami (drzwi, wózki, ościeżnice), mogę dać znać :)

 

Dziś wzięłabym Eclisse, znajomy ma i polecał, żadne kwiatki nie wynikły podczas montażu.

Edytowane przez oliwkawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na bartycką tam są wszyscy liczący się producenci i zobaczysz jak powinny być wykonane drzwi.

Tak zrobię, w sobotę runda po Bartyckiej... Przy okazji pooglądam piaskowce na parapety...

 

Co do samej kasety to odradzam LEONa. [...] Jeszcze kolejne etapy montażu przed nami (drzwi, wózki, ościeżnice), mogę dać znać :) Dziś wzięłabym Eclisse, znajomy ma i polecał, żadne kwiatki nie wynikły podczas montażu.

Właściwie już mnie przekonałaś, ale chętnie dowiem się więcej o tych kasetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...