Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć o różnicach, wadach i zaletach drzwi wewnętrznych wykonanych z:

- "ramiak z płyty MDF"

- "ramiak drewniany obłożony dwiema płytami HDF"

Jaka jest różnica w jakości, eksploatacji i trwałości?

Czy któreś są bardziej dedykowane np. do łazienki?.

 

Łazienka czy pokój - konstrukcyjnie drzwi się nie różnią. Producenci nie rozgraniczają tak wyrobów choć w kartach gwarancyjnych piszą iż nie należy montować drzwi do pomieszczeń o ponadnormatywnej wilgotności powietrza i zdarza się iż reklamacji na drzwi łazienkowe spuchnięte od wnętrza nie chcą uznać.

 

Na pewno drewno obłożone MDF-em jest znacznie stabilniejsze od samego tylko MDF-u. Cofnij się o parę stron i będziesz miał sporo wypowiedzi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ile taniej wyszło D Premium od Sempre?

 

Czy już Wam mowiłem dlaczego sprzedawcy tak promują DRE? Jeśli tak to niech to będzie przypomnieniem: bo mają na nie 2-3 % więcej rabatu niż na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile taniej wyszło D Premium od Sempre?

 

Czy już Wam mowiłem dlaczego sprzedawcy tak promują DRE? Jeśli tak to niech to będzie przypomnieniem: bo mają na nie 2-3 % więcej rabatu niż na inne.

 

Dokładnie 460pln różnicy zakładając, że cena montażu jest taka sama.

Nasz max za parę drzwi to było 2000pln, Sempre przekroczyły nasz limit - dlatego odpadły.

Aha to chyba ważne jedne są łazienkowe, drugie suwane z systemem naściennym, tutaj chyba wyszła ta różnica - system Pol-Skone jest chyba droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciesze sie ze moje pytanie zostalo jednak zauwazone :)

zamowilam w ciemno 2 pary drzwi tej firmy z oscieznicami

jak juz bede je miala to sama sobie odpowiem

 

no wiec mam juz te drzwi

po tak krotkim czasie wlasciwie moge je ocenic tylko wizualnie

 

z ceny jestem zadowolona :)

z wygladu wlasciwie tez, sa jakies drobiazgi typu widoczna kreska laczenia na oscieznicy, ale mysle ze da sie jakos maznac zeby nie bylo widoczne

 

jesli chodzi o tanie drzwi to jak dla mnie najgorsze sa tandetne okleiny a tu tego problemu nie ma bo chcialam idealnie biale bez widocznych slojow i takie sa :)

 

generalnie poki co jestem zadowolona i w tym momencie nie widze potrzeby zeby placic 2 - 3 x wiecej za biale drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, system naścienny w P-S jest wyraźnie droższy niż winnych firmach tego segmentu. I nie mam dla tego uzasadnienia ze strony technicznej.

 

Kurdę nie wiem jak się dodaje kolejne cytaty, bo chciałem następne wypowiedzi też przywołać, ale trudno......

No to Pan od marketingu i sprzedaży PolSkone powinien już wiedzieć na tym przykładzie, gdzie uciekają mu "słupki", lub gdzie może więcej sprzedawać.

Ceny drzwi za zbliżonym poziomie (DRE vs P.S.).....tylko ten system przesuwny. Hmm... niby nic, a jak może wpłynąć na decyzję potencjalnego klienta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArketing w tej firmie ma wysoko uniesioną głowę i nad "byle czym " się nie schyli;) Nawet jeśli pojawiają się na forach to po to by napisać sobie pochwałę a nie czytać co mają ludzie do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne typowe drzwi nie wejda. Kazde bedzie trzeba uciac blisko 10cm a malo ktore mają na to oficjalną zgodę producenta - po pierwsze ze wzgledow praktycznych, do drugie - stracą "fason" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już dla ciebie nie aktualne ale innym pomoże. Oglądałem te drzwi w sklepie. Wyglądają solidnie, porównałbym je do drzwi Polskone - te również oglądałem ostatnio. Polskone z ościeżnicą wychodzą w sklepach około 900 w necie troche taniej a Artus wersja B w promocji do końca roku kosztuje 340 drzwi + 230 ościeżnica czyli około 570 zł. Na wieszaku poruszając nimi w lewo i prawo, w wyglądzie, dotyku i patrzeniu pod kątem wyglądają bardzo dobrze, szczególnie kolor wenge ma wyraźniejsze wypukłości na okleinie. Zbudowane są z drewna /droższe/ lub z płyty MDF /czy jak tam ją zwą/ jednak po co komu drewno w okleinie. Gdyby to było drewno I gatunku to by nie potrzebowało okleiny. Teraz uwaga są bardzo ciężkie - ledwo oderwałem od ziemi drzwi stojące luzem ofoliowane. Prawdziwe solidne drzwi bez plasterów miodu.

Tyle mojej opinii. Rodzice zamawiają je do swego mieszkania , a ja mam kilka dni namysłu by zamówić do domu. Dopiero za jakiś czas mogę coś więcej o nich napisać. Mam pytanie do osób które może już użytkują te drzwi - jakie są wasze wrażenia.

Oraz:

czy ktoś z Was ma zamontowane drzwi przesuwne. Jak się sprawuję tego typu drzwi, czy mechanizm nie wypacza się i nie powstają z czasem luzy, czy drzwi są szczelne - będą montowane między salono-jadalnią a wiatrołapem.

 

 

Witam wszystkich użytkowników forum... :wiggle:

 

Szukałem opinii na temat drzwi wewnętrznych firmy ARTUS, widziałem że brak jest tematu oraz opinii na ich temat, dlatego skłoniłem się założyć owy temat...

 

Mam do was pytanie właśnie o drzwi firmy ARTUS... Czy jest może ktoś to miał do czynienia z tą firmą ?...

 

Jestem na etapie wyboru drzwi i właśnie drzwi tej firmy spodobały mi się pod względem jakościowym oraz wykończeniowym...

 

Wybrałem sobie drzwi RIVER SERIA C

 

 

 

Będę wdzięczny za każdą opinie lub poradę o inne firmy drzwi

 

Pozdrawiam

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją opinią nie będziesz zainteresowany, ale dla innych muszę sprostować:

drewno I gatunku nie występuje w produkcji drzwi wewnętrznych. Nawet najlbardziej uznani producenci drzwi używają klejonki+fornir. Może jakieś "rękodzieło"ale trakctujcie to jako wyjątek. Druga opcja drewna bez forniru - to najtańsze, surowe drzwi z marketu.

 

Mechanizm drzwi przesuwnych jest zwykle z aluminium, więc nie bardzo ma się jak wypaczać. Drzwi przesuwne pokojowe z założenie nie będą szczelne, nawet jeśli będą w nich zastosowane uszczelki szczotkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia drzwi są produkowane nie tylko przez fabryki, ale także przez stolarzy, a ci z renomą nie używają drzewa innego niż I gatunek. Nie nazywaj pracy stolarza jako "rękodzieło" bo to nasuwa na myśl koszmarne koszta. U nas stolarze drzwi /dąb suszony próżniowo, ręczna robota, malowanie, nietypowe wzory, nowoczesne dodatki/ z ościerznicą i montażem oferują w cenie 1200 zł. - tyle mniej więcej w lokalnym sklepie PORTA kosztują drzwi z ościeżnicą.

tu masz montaż drzwi przesuwnych

http://www.leroymerlin.pl/porady/projekt/garderoba-przechowywanie-i-elementy-meblowe/montaz-drzwi-przesuwnych,e432,l1446.html

 

Co do szczelności takich drzwi to nie muszą być szczelne tak jak drzwi zew. bo to przecież drzwi wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak wyglada montaż drzwi przesuwnych nie tylko z filmów. W drzwiach przesuwnych nie ma mowy o szczelności choćby zbliżonej do klasycznych drzwi ościeżnicowych. O zewnętrznych nawet nie pomyślałem. Wygląda to np. tak:

DRE system przesuwny 4.jpg

 

To może jeszcze pokaż linki do tych drzwi z I gatunku - bo na blisko 10 lat jeżdżenia po kraju w firmach okiennych nie zapamiętałem wyróżniających się stolarzy robiących inne drzwi niż fornirowane.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...