Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystko zależy od tego co zamawiałeś i jak się do tego przygotowałeś...

Tu raczej otwór musi być dopasowany i znormalizowany.

 

W tym przypadku montażysta mógłby od góry dociąć powiedzmy z 3-4 cm tego skrzydła i zamontować całość nieco niżej, ale...

Tak jak pisałem wcześniej nie wiem na jaki zakres robót się z nim umawiałeś.

 

Tu znów pojawia się wątek ceny.

Są firmy które za takie montaż wezmą 250 zł ale zrobią tylko absolutnie to co niezbędne a są takie które krzykną 350 zł ale dobrze wszystko przemyślą i dotną elementy tak aby było ładnie wizualnie i efektywne.

Oczywiście nie można generalizować że wszystko co droższe to na pewno lepsze ale generalnie tak to wygląda.

 

O to chodzi że, sprzedawca sam podał wymiar wysokości przejścia 2,01m. I tak zostało zrobione, twierdzi że, robi tak wszędzie bo to poprawnie i nigdy nie miał reklamacji i żadnemu klientowi to nie przeszkadzało.

Tylko ja się zastanawiam teraz patrząc na efekt końcowy.......po co to przejście było obniżane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]231006[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231007[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231008[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]231009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231010[/ATTACH]

 

Sprawdź ile za to by chcieli...

 

Zdjęcie 3, białe drzwi po prawo z nadstawką.

 

Jaka firma - nie loco stolarz - masowo robi drzwi a raczej takie oscieznice z nadsawkami na wymiar zamówiony lub do samodzielnego docięcia. Może to być jakaś oklejona płyta nie musi być czyste drewno, czytaj cena ma znaczenie. Proszę o podpowiedź bo specjalnie duże firmy sie tymi nadstawkami nie chwalą, częściej widuje to przy ofercie drzwi wewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że, sprzedawca sam podał wymiar wysokości przejścia 2,01m. I tak zostało zrobione, twierdzi że, robi tak wszędzie bo to poprawnie i nigdy nie miał reklamacji i żadnemu klientowi to nie przeszkadzało.

Tylko ja się zastanawiam teraz patrząc na efekt końcowy.......po co to przejście było obniżane?

Twoje zdjęcia mi nie pokazały problemu - w sumie na wszystkich czterech było to samo i niewiele widać. Dlatego się nie wypowiadam. Jakiej firmy jest to system? Jeśli jakiejś większej, to w opakowaniu na pewno była instrukcja z rozrysowanymi szczegółami (przy okazji to także karta gwarancyjna. Mam nadzieję że Twój wykonawca nie zostawił po sobie takiego porządku:

DSC06833.jpg[

Ps. Dla niewtajemniczonych: ekipa chyba rozbierała drzwi na tej palecie, dlatego wokół leżą fragmenty opakowan, plastikowe narożniki z opasek oraz kilka kart gwarancyjnych.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie 3, białe drzwi po prawo z nadstawką.

 

Jaka firma - nie loco stolarz - masowo robi drzwi a raczej takie oscieznice z nadsawkami na wymiar zamówiony lub do samodzielnego docięcia. Może to być jakaś oklejona płyta nie musi być czyste drewno, czytaj cena ma znaczenie. Proszę o podpowiedź bo specjalnie duże firmy sie tymi nadstawkami nie chwalą, częściej widuje to przy ofercie drzwi wewnętrznych.

 

Jak popytasz o zamówienia nietypowe to pewnie się okaże, że niemal każda zrobi. Ja podwyższone opaski zamawiałem dwukrotnie w Porcie - chyba do tego stopnia stalo się to popularne, że wprowadzili do katalogu jako ościeżnicę Modern

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że, sprzedawca sam podał wymiar wysokości przejścia 2,01m. I tak zostało zrobione, twierdzi że, robi tak wszędzie bo to poprawnie i nigdy nie miał reklamacji i żadnemu klientowi to nie przeszkadzało.

Tylko ja się zastanawiam teraz patrząc na efekt końcowy.......po co to przejście było obniżane?

 

Bo chciał aby wysokość tego otworu była taka sama jak wysokość przejścia pozostałych ościeżnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kontynuuję moje poszukiwania drzwi do budowanego domu. Pomimo częściowo niepochlebnych opinii skłaniam się do Interdoor, pełne NCS w okleinie glossa oraz Allande lakierowane na półmat. Wydaje się, że to najrozsądniejsze połączenie ceny do jakości/designu. Teraz mają tam wydłużoną gwarancję na niektóre modele.

 

Ale myślę też o drzwiach podkrakowskiej firmy Parmax. Mam ich drzwi zewnętrzne top glass (w dzienniku są fotki) i są rewelacyjne, całkowicie genialne. Widziałem też przy kupnie zewnętrznych ich wystawkę drzwi wewnętrznych. Teraz widzę że się rozwijają. Niestety na razie nie znam cen. Czy oprócz mnie ktokolwiek ma doświadczenia z tą firmą? Jakieś opinie o drzwiach wewnętrznych?

 

Ostatnie co znalazłem interesującego to firma BSSystem. Ładne proste i nowoczesne drzwi lakierowane w RAL, ale mają modele cenowo różniące się o 1000 pln, a różnica polega jedynie na połysku lakieru. Nie kumam. Ktoś zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Autorus...

 

też szukam drzwi .. w tym drzwi "ukrytych" .. PIU również wyceniło mi na ponad 3,5tys..wp.

Wczoraj pisałam do 2-3 firm, dziś dzwoniła jedna ze śląska, jak okażą się być konkurencyjni podam CI namiary.

 

pozdr

 

Juster

 

Ja mam pytanie które firmy oprócz PIU robią drzwi tzw "niewidoczne" ? Chodzi o drzwi z chowanymi zawiasami przygotowanymi do malowania tapetowania i innego "ania". Mam kilka w projekcie i staram się wywiedzieć. Na razie znalazłem za 3,5tys, szukam dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry wielkie dzięki :) W dzisiejszej wyborczej znalazłem dwa adresy http://www.bezmuru.pl i http://www.drzwiukryte.pl ale oczywiście nie zdarzyłem jeszcze się dopytać.

 

najfajniej byłoby gdyby mi mała firma coś takiego zrobiła. Wtedy zamówiłbym od razu wiekszą ilośc drzwi.

 

Cześć Autorus...

 

też szukam drzwi .. w tym drzwi "ukrytych" .. PIU również wyceniło mi na ponad 3,5tys..wp.

Wczoraj pisałam do 2-3 firm, dziś dzwoniła jedna ze śląska, jak okażą się być konkurencyjni podam CI namiary.

 

pozdr

 

Juster

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku oglądałem "twórczość" Creodoor (jeśli nie pokręciłem nazwy). Oryginalne wzornictwo - moze dla niektórych zbyt bogato, ale co za problem zamówić "gołe" drzwi.

 

 

Ufff, ale się naszukałem, bo błędnie zapamiętałem: http://www.creadoor.pl/

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...