Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

kontynuuję moje poszukiwania drzwi do budowanego domu. Pomimo częściowo niepochlebnych opinii skłaniam się do Interdoor, pełne NCS w okleinie glossa oraz Allande lakierowane na półmat. Wydaje się, że to najrozsądniejsze połączenie ceny do jakości/designu. Teraz mają tam wydłużoną gwarancję na niektóre modele.

 

Ale myślę też o drzwiach podkrakowskiej firmy Parmax. Mam ich drzwi zewnętrzne top glass (w dzienniku są fotki) i są rewelacyjne, całkowicie genialne. Widziałem też przy kupnie zewnętrznych ich wystawkę drzwi wewnętrznych. Teraz widzę że się rozwijają. Niestety na razie nie znam cen. Czy oprócz mnie ktokolwiek ma doświadczenia z tą firmą? Jakieś opinie o drzwiach wewnętrznych?

 

Ostatnie co znalazłem interesującego to firma BSSystem. Ładne proste i nowoczesne drzwi lakierowane w RAL, ale mają modele cenowo różniące się o 1000 pln, a różnica polega jedynie na połysku lakieru. Nie kumam. Ktoś zna?

Wszystkie opinie jakie znalazłam na temat drzwi Interdoor są sprzed 3-4 lat.Moze od tego czasu poprawiła sie jakość? Tez skłaniam sie ku tym drzwiami najbardziej.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystkie opinie jakie znalazłam na temat drzwi Interdoor są sprzed 3-4 lat.Moze od tego czasu poprawiła sie jakość? Tez skłaniam się ku tym drzwiami najbardziej.;)

na to trochę liczę, rok temu wprowadzili nowe okleiny więc mam nadzieję, że to była odpowiedź na problemy z wcześniejszymi okleinami. Jutro zaatakuję Parmax, doczytałem się na fejsie, ze mają do 15 promocję 12% rabatu. Muszę działać szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki... Otóż chcę zrobić białe listwy przypodłogowe. Do tego białe ościeżnice i drzwi. Mojemu mężowi białe listwy odpowiadają, ale już pomysł z ościeżnicami i drzwiami mniej. On twierdzi, że ciemne drzwi do białych listew będą ok. Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić... :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czemu ukryte drzwi są takie drogie??

 

W drzwiach ukrytych jest kilka cenotwórczych elementów.

 

Przede wszystkim aluminiowa ościeżnica która z racji konstrukcji cenowo zaczyna się od 800 zł.

Do tego należy doliczyć ukryte zawiasy - cena kompletu słabszej jakości to powiedzmy ok 250 zł... Lepsze ok 350 zł.

Zamek magnetyczny ok 70 zł.

Montaż ościeżnicy przy zamówieniu jednej sztuki to średnio 300 zł. Przy większej ilości cena zapewne spadnie w okolice 200 zł ale z racji ceny tego typu drzwi klienci nie kupują zbyt wielu... Często jest to jedna lub dwie sztuki do pomieszczeń które chcemy "ukryć". Garderoba w głównym hallu, spiżarnia w kuchni, itp.

 

Razem daje nam to: 1420 zł netto + 8% VAT = 1'533 zł

 

Do tego należy doliczyć cenę skrzydła którą zaczyna się od 700-900 zł/netto.

Wielu producentów drzwi wykonujących drzwi pod wymiar jest w stanie wykonać takie skrzydło. Ważne iż musi być bardzo precyzyjnie wykonane.

Za lakier w połysku dopłata może wynosić ok. 400-800 zł / w zależności od wykonawcy i jakości wypolerowanej powierzchni.

Skrzydła w impregnacie bez lakieru (przygotowane pod tapetowanie) są nieznacznie tańsze ale nie jest to normą - przeważnie kosztują tyle co w standardowym wykończeniu.

 

Za dojazd i powieszenie skrzydła + montaż klamki montażysta także kasuje i może to być ok. 80-120 zł.

 

Oczywiście do ceny należy doliczyć klamkę a nic taniego (czyt. chińskiego) nie będzie tam pasować pod kątem designu.

Trzeba przeznaczyć na to ok. 150-300 zł.

 

Zatem całość z klamką i montażem może wahać w granicach: 2500-3500 tyś netto.

 

Czy to drogo...??? Zapewne wielu powie że tak.

 

Ale efekt jest wyjątkowy i nadaje wnętrzu super nowoczesnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki... Otóż chcę zrobić białe listwy przypodłogowe. Do tego białe ościeżnice i drzwi. Mojemu mężowi białe listwy odpowiadają, ale już pomysł z ościeżnicami i drzwiami mniej. On twierdzi, że ciemne drzwi do białych listew będą ok. Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić... :confused:

 

Ja jestem zwolennikiem skrzydeł, ościeżnic i listew w jednym odcieniu nawet jeśli podłoga jest mocno kontrastowa.

Wielu klientów widząc tak skomponowane realizacje wyciąga podobne wnioski.

 

PA090546akomprz podpisem.jpgPA090548akomprz podpisem.jpg

P5260892akomprz podpisem.jpgP5260894akomprz podpisem.jpg

Modern 2komprz podpisem.jpg

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uświadomienie.

 

W drzwiach ukrytych jest kilka cenotwórczych elementów.

 

Przede wszystkim aluminiowa ościeżnica która z racji konstrukcji cenowo zaczyna się od 800 zł.

Do tego należy doliczyć ukryte zawiasy - cena kompletu słabszej jakości to powiedzmy ok 250 zł... Lepsze ok 350 zł.

Zamek magnetyczny ok 70 zł.

Montaż ościeżnicy przy zamówieniu jednej sztuki to średnio 300 zł. Przy większej ilości cena zapewne spadnie w okolice 200 zł ale z racji ceny tego typu drzwi klienci nie kupują zbyt wielu... Często jest to jedna lub dwie sztuki do pomieszczeń które chcemy "ukryć". Garderoba w głównym hallu, spiżarnia w kuchni, itp.

 

Razem daje nam to: 1420 zł netto + 8% VAT = 1'533 zł

 

Do tego należy doliczyć cenę skrzydła którą zaczyna się od 700-900 zł/netto.

Wielu producentów drzwi wykonujących drzwi pod wymiar jest w stanie wykonać takie skrzydło. Ważne iż musi być bardzo precyzyjnie wykonane.

Za lakier w połysku dopłata może wynosić ok. 400-800 zł / w zależności od wykonawcy i jakości wypolerowanej powierzchni.

Skrzydła w impregnacie bez lakieru (przygotowane pod tapetowanie) są nieznacznie tańsze ale nie jest to normą - przeważnie kosztują tyle co w standardowym wykończeniu.

 

Za dojazd i powieszenie skrzydła + montaż klamki montażysta także kasuje i może to być ok. 80-120 zł.

 

Oczywiście do ceny należy doliczyć klamkę a nic taniego (czyt. chińskiego) nie będzie tam pasować pod kątem designu.

Trzeba przeznaczyć na to ok. 150-300 zł.

 

Zatem całość z klamką i montażem może wahać w granicach: 2500-3500 tyś netto.

 

Czy to drogo...??? Zapewne wielu powie że tak.

 

Ale efekt jest wyjątkowy i nadaje wnętrzu super nowoczesnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem skrzydeł, ościeżnic i listew w jednym odcieniu nawet jeśli podłoga jest mocno kontrastowa.

Wielu klientów widząc tak skomponowane realizacje wyciąga podobne wnioski.

 

[ATTACH=CONFIG]233678[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233679[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]233682[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233683[/ATTACH]

Jestem dokładnie tego samego zdania. W pokoju dziennym planujemy stosunkowo ciemną podłogę (dąb szary), białe listwy i bez drzwi. Będzie tylko szerokie wejście z ościeżnicą. Moim zdaniem od czapy byłoby, gdyby ościeżnica była ciemna.

 

images?q=tbn:ANd9GcS-FILOwFCHwIqn6QVVwiGVXyIVmJiLhX-VQIgBk5jj4D2FGD3q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z wypadu badawczego do salonów sprzedaży drzwi w Krakowie. Zaliczyłem Interdoor, Parmax, Eurodor, Dewro i Jagras. Muszę przyznać, że rozczarowałem się okleinami Interdoor. Ich ceny sugerują, że są to wyśmienite jakościowo okleiny, a tymczasem mnie - ale sprzedawcy mówili to samo - okleiny de glossa wydały się niekoniecznie wysokiej jakości. Okleiny Di moda to plastik w dosyć ordynarnym wydaniu, coś a la słabsze polskone tańsze o tysiaka. Eurodor jest bardzo OK, ale ceny są trochę z kosmosu. Za wszystko się dopłaca. Ale drzwi piękne. Dewro słabsze wizualnie i pod ręką moim zdaniem. Forniry modyfikowane mają sztuczny wygląd, za to lakierowane wyglądają OK. Najbardziej podobały mi się Parmax. Najlepsza imho jakość wykonania, okleiny równie ładne co w Eurodor i duża elastyczność. Dodatki płatne ale 50% tego co wołali w Eurodor.

 

Zła wiadomość jest taka, ze wyszło mi za 7 drzwi tyle co za samochód... i to w zasadzie u każdego producenta drzwi..

Edytowane przez Kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei juz po pomiarze.:pWycena będzie na jutro wiec wszystko przede mną ale szykuje sie na najgorsze.:sick:Okleiny de glossa piękne ale nie dla mnie( koty)Jutro podjedei wybiorę z czego ewentualnie miały by być.Pytanie za sto punktów mi zadał gość od pomiarów.Czy drzwi chce przylgowe czy bezprzylgowe? Nie wiem!!! O co chodzi moze ktoś by coś doradził co lepsze? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mówili że maja być bezprzylgowe i bezfelgowe :)

 

Ja z kolei juz po pomiarze.:pWycena będzie na jutro wiec wszystko przede mną ale szykuje sie na najgorsze.:sick:Okleiny de glossa piękne ale nie dla mnie( koty)Jutro podjedei wybiorę z czego ewentualnie miały by być.Pytanie za sto punktów mi zadał gość od pomiarów.Czy drzwi chce przylgowe czy bezprzylgowe? Nie wiem!!! O co chodzi moze ktoś by coś doradził co lepsze? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki... Otóż chcę zrobić białe listwy przypodłogowe. Do tego białe ościeżnice i drzwi. Mojemu mężowi białe listwy odpowiadają, ale już pomysł z ościeżnicami i drzwiami mniej. On twierdzi, że ciemne drzwi do białych listew będą ok. Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić... :confused:

 

tu całkiem fajna realizacja. Dębowa podłoga, ciemne drzwi i białe listwy

http://images62.fotosik.pl/109/2bcfa741b8a1eedf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira, owsze, fajna realizacja, z tym że u nas podłoga ma być taka:

http://www.classen.pl/files/temp/news-pict-big/1289249739_1024_500_verdenbrazowy2.jpg

Poza tym w realizacji, którą pokazałaś ściany są białe i te listwy aż tak nie odróżniają się. My chcemy na ściany położyć kolor, więc listwy będą bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira, owsze, fajna realizacja, z tym że u nas podłoga ma być taka:

http://www.classen.pl/files/temp/news-pict-big/1289249739_1024_500_verdenbrazowy2.jpg

Poza tym w realizacji, którą pokazałaś ściany są białe i te listwy aż tak nie odróżniają się. My chcemy na ściany położyć kolor, więc listwy będą bardzo widoczne.

 

Ja bym mimo wszystko poszedł w białe drzwi + białe listwy. Pomimo kolorowych częściowo ścian...

 

U mnie ściany początkowo były kolorowe ale po 5 latach żona postanowiła wszystko przemalować na biało.

Powoli szykujemy się do malowania. :)

 

Stara wersja wyszła tak:

Łazienkakomprz podpisem.jpgSypialniakomprz podpisem.jpgTunelkomprz podpisem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z wypadu badawczego do salonów sprzedaży drzwi w Krakowie. Zaliczyłem Interdoor, Parmax, Eurodor, Dewro i Jagras. Muszę przyznać, że rozczarowałem się okleinami Interdoor. Ich ceny sugerują, że są to wyśmienite jakościowo okleiny, a tymczasem mnie - ale sprzedawcy mówili to samo - okleiny de glossa wydały się niekoniecznie wysokiej jakości. Okleiny Di moda to plastik w dosyć ordynarnym wydaniu, coś a la słabsze polskone tańsze o tysiaka. Eurodor jest bardzo OK, ale ceny są trochę z kosmosu. Za wszystko się dopłaca. Ale drzwi piękne. Dewro słabsze wizualnie i pod ręką moim zdaniem. Forniry modyfikowane mają sztuczny wygląd, za to lakierowane wyglądają OK. Najbardziej podobały mi się Parmax. Najlepsza imho jakość wykonania, okleiny równie ładne co w Eurodor i duża elastyczność. Dodatki płatne ale 50% tego co wołali w Eurodor.

 

Zła wiadomość jest taka, ze wyszło mi za 7 drzwi tyle co za samochód... i to w zasadzie u każdego producenta drzwi..

 

Mimo wszystko inwestycja w drzwi przyniesie więcej korzyści (np. poniesienie wartości nieruchomości) ... :)

 

Poza tym w aucie będziesz miał co najwyżej 5 sztuk drzwi a tu masz 7-em. :)

 

Mnie również podobają się drzwi Eurodora pod kątem jakości, choć okleiny modyfikowane tak jak w większości firm nie są zbyt naturalne.

Okleina modyfikowana to specyficzny produkt który podoba się mniej więcej 50% klientów.

 

P.S. Kubaman - rewelacyjne robisz zdjęcia... :)

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre, dzięki za odpowiedź. Na razie wychodzi mi ten Parmax, choć zdaję sobie sprawę, że to mało znana marka. Ale mam ich drzwi zewnętrzne i jestem niezwykle zadowolony. Zobaczymy, Eurodoor niestety dla mnie za drogi. A słyszałeś/masz opinię na temat firmy BBSystem? Mają dosyć niedrogie drzwi pełne lakierowane w macie. Niestety nie wiem gdzie mógłbym to zobaczyć, więc chętnie podpytam o opinie.

 

P.S> :) dzięki za komplement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...