Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szkoda że Robespierre się już tu nie pokazuje, bo na pewno by miał coś sensownego do powiedzenia.

A tak? Ja bym wybrał Asilo, ale zobacz - nie dalej jak kilka postów temu ktoś pokazał ich górną opaskę - nie jest malowana (docinają ją po lakierowaniu) i w specyficznych przypadkach może być widać niewykończoną górną krawędź pionowej opaski. Jak jest u innych? Przyznaję, ze nie zwróciłem uwagi...

Lagrusa - miałem ostatnio do czynienia - nie dokończyłem jeszcze montażu, więc wstrzymam się z pochwałami/krytyką.

Pozostałych nie miałem w rękach - Jagras zdaje się był wymieniany w dobrym świetle przez Robe, Interdoor - to stara, uznana firma, która 10 lat temu była uważana za półkę wyżej niż popularne drzwi (z resztą - w tym zestawieniu nie ma firm produkujących marketówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie kolego Finlandia proszę o pomoc lekką.

 

Po przeglądnięciu wielu katalogów i nie małym zamieszaniu bo teraz modne są drzwi z małymi wąskimi szybkami, które nie do końca nam się podobają, padło na klasykę czyli drzwi z 3 bądź 4 szybkami. Zdecydowaliśmy się na porte bo mają w ofercie drzwi łamane, które najprawdopodobniej zamontujemy w wejściu do kuchni.

Wybór padł na dwa modele jeden tańszy drugi nieco droższy i nie wiem co lepsze mianowicie:

1) Porta FIT model H.3 do pokoi i model H.1 z tulejami wentylacyjnymi i szybami matowymi do łazienki i WC.

2) Porta NOVA model 4.3 do pokoi i model 4.2 z tulejami wentylacyjnymi i szybą matową do łazienki i WC

 

Pytanie, który model jest lepszy? Oczywiście w modelu FIT byłaby dopłata za wypełnienie płytą wiórową otworową.

Natomiast jeśli chodzi o okleinę to w przypadku FIT wchodzą dwie opcje albo okleina Portaperfect3D albo CPL HQ 0,2 natomiast w Nova wchodzi w grę tylko Portaperfect 3D.

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, który z tych dwóch zbliżonych modeli będzie lepszy i ewentualnie jeśli wybór by padł na FIT, którą okleinę wybrać.

 

Tak jak wspomniałem do kompletu byłyby drzwi łamane Alfa i najprawdopodobniej Opal z ościeżnicą metalową jako drzwi wejściowe ( choć tu jest myślenie czy nie wziąć ościeżnicy z MDF)

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mariusz10,

Zadałeś złożone pytanie.. stąd trudno o odpowiedź, chociaż komuś specjalizującemu się w drzwiach Porta byłoby łatwiej.

Nova - to stara, dobra i mocna konstrukcja. Wypada z rynku, bo cenowo przegrywa z nowościami produkowanymi taniej, np. FIT.

Tylko że Ty chcesz te Fity wzmocnić i brać w nich lepsze standardy oklein. I dobrze, mimo iż ceny się praktycznie wyrównują przez co trudniej o faworyta:(

 

Zwróć uwagę na szczegół - w Novej dolny kaseton (zamiast szyby) jest wypukły - przez co sprawia wrażenie bogatszego. Fit - ma płaską wstawkę. Bardziej nowoczesną..

I jak będziesz miał okazję zobaczyć na żywo w miarę świeże drzwi to zwróć uwagę na łączenie oklein: Nova miała na pewno łączenie na styk - co mogło się niektórym nie podobać (zamykając drzwi nie klamką a ciągnąc skrzydło za rant) - mogło dochodzić do uszkodzeń na krawędzi. Fit mógł już być robiony z łączeniem niewidocznym, w przyldze. Ale tu mogę się mylić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiem Ci szczerze, że widziałem zarówno portę Novą tylko w innym modelu i prezentowały się jakoś solidniej niż te porta fit poza tym podobają nam się z żoną 3 szyby a w fit nie ma takiej opcji. Są natomiast 3 szyby w kolekcji Inspire, która też wygląda bardzo fajnie ale tam cena też jest już dość sensowna i może przeskoczyć nasz budżet .Możliwe też, że po prosty porta fit była w jakiejś gorszej okleinie i dlatego wyglądała mniej atrakcyjnie.

Masz może jakieś informacje, że porta nova będzie wycofana?

Mam taki klin z tymi drzwiami, że dramat :-)

 

A warto dorzucić do drzwi wejściowych Opal czy Agat wystarczą do bloku ? Ościeżnica stalowa czy mdf ?

 

dziękuję za odpowiedź

 

Ps Wybór padł na portę po części dlatego, że mają w ofercie drzwi składane w modelu alfa,które pasują do wejścia do kuchni gdzie nie ma zbyt dużo miejsca.

Zostawiłem wczoraj u jednego z pośredników porty na śląsku zestawienie do wyceny zobaczymy jak będzie się to przedstawiało.

Edytowane przez Mariusz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. dobrze sprzedających się kiedyś kolekcji nie wycofują. Są konsekwentni.

Jako wejściowe - zawsze Opale. NIe jestem przekonany do ościeżnic MDF, chociaz standard rynkowy bardzo zddziadział.. kiedyś tanie wykonanie (MDF) było nie do pomyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego Finlandia proszę o pomoc lekką.

 

Po przeglądnięciu wielu katalogów i nie małym zamieszaniu bo teraz modne są drzwi z małymi wąskimi szybkami, które nie do końca nam się podobają, padło na klasykę czyli drzwi z 3 bądź 4 szybkami. Zdecydowaliśmy się na porte bo mają w ofercie drzwi łamane, które najprawdopodobniej zamontujemy w wejściu do kuchni.

 

A ja powiem tak. Po prawie 5 latach mieszkania z szybkami w drzwiach (Poskone Sempre W02) jedyne czego ma moja żona dość to właśnie szybki. I teraz będzie wymiana. Panie Pawle (Finlandio) myślę a raczej jestem pewien, że nasza współpraca będzie wciąż na wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Po prawie 5 latach mieszkania z szybkami w drzwiach (Poskone Sempre W02) jedyne czego ma moja żona dość to właśnie szybki. I teraz będzie wymiana. Panie Pawle (Finlandio) myślę a raczej jestem pewien, że nasza współpraca będzie wciąż na wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie.

 

Tutaj sprawa jest o tyle skomplikowana, że przedpokój jest dość ciemny i chcielibyśmy aby choć część światła w przedpokoju w dzień wpadała z zewnątrz. Jak założymy drzwi pełne bez szyb to zrobi się piwnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardzo lubię debowe drewno, to wybralismy drzwi właśnie z dębu, firmy [:spam:] o ile pamiętam. Tak jak wspomniane wcześniej, myślę że dużo zalezy nie tylko od samych drzwi, ale też od ekipy montujacej. [:spam:] Edytowane przez joliska
Sztuczne nabijanie licznika nie pomoże - spam będzie wycinany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców bo wynikł mały problem. Jestem przed tynkami. Obecnie po wykonaniu podłogi na gotowo (jeszcze jej nie ma) wysokość otworów w drzwiach mam na 202 cm. Czy tak zostawić czy może podnieść nadproże do wymaganych ok 212 cm? Mam wybrane konkretne drzwi z Porty: Porta Wiedeń, choć Cordoba bardziej mi się podoba, ale cena nie do przejścia (wg cen katalogowych).

Wyżej wymienione 202 cm wynikły z tego, że wg projektu miała być tylko 2-3 cm wylewka i grzejniki a my zrezygnowaliśmy z grzejników na rzecz podłogówki.

 

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...