Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki :) też myślałem o Porta drzwi,choć znajomy poleca mi te erkado.A temat okleiny będzie w tych modelach taki sam? czy jest jakaś róźnica,nie idąc w większe koszty?

 

Zawsze okleina naturalna będzie sporo droższa. Syntetyczna wygląda identycznie lecz jest cieńsza. Rozważałem też drzwi Erkado oraz DRE, najlepiej jednak wyglądały Porta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zależy w jakich okleinach patrzysz dany model, bo ta sama sztuka drzwi w różnych okleinach wyjdzie zupełnie inaczej. DRE np ma świetne głębokie ryflowania w okleinach, ale mają one czasem problem z pękaniem, bo tam jest gruba ryfla i cienki podkład.

Erkado natomiast bardzo dobrze prezentuje się w okleinach Premium lub CPL. Nie są aż tak bardzo 3D, ale za to Premiumy mogą na prawdę sporo znieść.

A okleiny naturalne to zupełnie inna historia. Cenowo też zupełnie inaczej się kształtują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Erkado "magniolia" w okleinie znanej z P-s jako "merbau royal" to Premium?

Juz wiele razy wspomniałem - obserwuję takie drzwi od trzech lat i stwierdzam, ze konstrukcyjnie nie wytrzymują próby czasu (głównie chodzi o łączenia - rozeszły się i drzwi już dawno nie są prostokątne). W domu pewnie dałyby radę, ale przy wyższej intensywności użytkowania niestety nie (pewnie jak większość drzwi w podobnym segmencie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem na etapie posadzek dlatego zaczynam sie rozgladac za elementami wukończeniowymi. Panele wybrane SWISS Krono Dąb Szafran AC5 GR 8MM - moze mial ktos stycznosc? :p

Co do drzwi wewnetrznych to potrzebuje ich 8 szt. Jesli bedzie to mozliwe wolałbym nie wydawac na to góry pieniedzy - chcialbym wybrać mozliwe rozsadnie miedzy jakością i cena.

I tak po pierwszej lepsze wizycie:

-Drzwi esperto line model tulla W02S8

-Drzwi Pol-Skone model W03

-Drzwi eniro line model ponto elito 5

 

Co do pierwszych dwoch rozumiem, że nie jest to polka wyzsza ale jak te wybrane modele wytrzymuja uzytkowanie? Jak z okleina? Czy jest to produkt ktory przy "normalnym" uzytkowaniu trzeba bedzie wymieniac za 2? 5? Lat?

Model elito 5 jest juz ciut droższy - znaczy lepszy czy moze duzo lepszy?

Prosze o sugestie, propozycje czegos co wg was bedzie lepszym wyborem - jednak mam nadzieje ze lepszy wybór nie oznacza duzo wiekszej ceny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymieniać drzwi co 2-5 lat ? Miałem w mieszkaniu jedne z najtańszych wtedy drzwi marketowych przez 12 lat, zero uszkodzeń, okleina w sumie jak nowa, z wyjątkiem miejsc gdzie gość który robił mi gładzie kilka lat temu przejechal maszyną do szlifowania. Drzwi które wybrałeś to najniższe modele danego producenta i taka sama (budżetowa) będzie jakość. Co nie znaczy że nie wytrzymają tych 10 lat.

P.S. Patrzysz na ceny samych skrzydeł a to na oscieżnicach producenci czerpią wyski i ukruwają wyższą cene. Ościeznica regulowana np do ściany nośniej może być spokojnie dwa razy droższa od samego skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, nie chce wymieniac drzwi co 5 lat. Dopytuje czy przy tych typach ktore podalem jest to moze nieuniknione? Tak jak wspominalem nie chce wydawac jakiejs mega duzej kasy w tym temacie ale jesli okaze sie zeby jednak wybrać cos drozszego o lepszej jakosci to nie mowie nie. Nie chce za wszelka cene kupowac czegos co jest najtansze. Stad tez prosba o sugestie na co innego sie ewentualnie zdecydowac. Nie mialem z tym wczesniej stycznosci. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych znam tylko P-S. Nie jest tak, że po kilku latach się rozpadną. No chyba że je zamontujesz w często użytkowanej toalecie a do tego w barze gdzie nie brakuje "trzaskających")

To są drzwi do umiarkowanego użytku domowego. Mam jedne tanie u siebie w firmie - po ok 10 latach konstrukcyjne są ok, ale słaba okleina jest w wielu miejscach zadarta (to zamykanie drzwi poprzez łapanie za skrzydło a nie klamkę), uszkodzenia (to wynik nieuwagi).

Podobnie będzie z droższymi modelami - tyle że tam pokrycia mogą wytrzymać więcej (będą grubsze i jest szansa że się rozciągną a nie przerwą). Tyle że trzeba liczyć przynajmniej +200-300zł do ceny skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu :

http://panelowy.com.pl/mobile/pl/p/Drzwi-wewnatrzlokalowe-POL-SKONE-SEMPRE-W03---SOLIDNIE-ZAPAKOWANE/6296

Bedzie duzo lepszym wyborem?

Kolejny dylemat jest taki ze w miescie w ktorym mieszkam dla przykladu sempre ktore wyslalem sa drozsze o 170 zl za same drzwi/skrzydlo niz w internecie co juz daje 1300 zl... Na oscieznicy tez ladna roznica... ehhh wiem ze kupowanie na odleglosc takich rzeczy wiaze sie z ryzykiem no ale przy takich roznicach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata byłem zwolennikiem Sempre (i nadal jestem ze względu na konstrukcję). Ale okleina na nich może i lepsza niż na Arco, z tym że w znanym mi przypadku nie wytrzymała próby przepchnięcia przez drzwi "80" łóżeczka o szerokości 81cm;) No ale oczekuję niemożliwego:)

 

Czy rzeczywiście tak wiele tańsze są w sklepie internetowym? Powiedzmy, że wysyłka za 189zł (tyle podają) się rozbije na więcej produktów, więc nie liczę.

Zakładam, że cena 524 to brutto z Vat 23%. Czyli dali nieco ponad 20% rabatu. Dużo. W stacjonarnym sklepie osiągnięcie więcej niż 10% jest dobrym wynikiem. Ale za to VAT przy montażu wyniesie 8%. Czyli skrzydło brutto wyjdzie 548zł (ale zakładam że da się wytargować na tą samą cenę.

No i w razie pomyłki - raczej odpowie sklep a nie Ty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ościeżnica regulowana 95-120 225 zlprzez sklep internetowy. Na miejscu 295zl roznica 70 zl co razem z drzwiami daje 240 zl na 1kpl. Powiedzmy ze w sklepie stacjonarnym urwe optymalnie te 80 zl =1100 zl juz po kosztach transportu. Dodam ze od towaru interesuje mnie 23% vat w obu przypadkach. Link do strony ktory pozwolilem sobie wyslac na forum dostalem od znajomego ktory mial juz stycznosc z tym dostawca. I znowu nie jestem z tych "jeżu zamawiam tam bo taniej" - debatuje bo gdzies tam widze te wady. Ale jak mowie roznica wychodzi nie mała. Jeden wniosek juz mamy taki ze sempre sa warte polecenia i cenowo (nie wazne juz od jakiego dostawcy) roznica miedzy ARCO tez jest warta świeczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bepo ja osobiscie szukam czegos ciut bardziej nowoczesnego- ale mowie tylko o wygladzie a to wiadomo kwestia gustu. Co do jakosci samych drzwi ja niestety nie pomoge. Ja na razie mam na oku Pol-Skone ARCO, albo Pol-Skone sempre. Aktualnie trafilem tez na drzwi producenta VASCO model MADERA http://panelowy.com.pl/mobile/pl/p/Drzwi-wewnetrzne-VASCO-MADERA-2---SOLIDNIE-ZAPAKOWANE/5236

Nie widzialem ich jeszcze na zywo - musze je znalezc i podjechac sprawdzic co i jak. Jakie są opinie na temat tego modelu i producenta? Jak jakosciowo wypadaja vs SEMPRE ewentualnie vs ARCO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panowie zamawiamy drziw Ercado. Jest jedynie jeden problem bo zalecany otwór montażowy dzwi "80" to 888mm, my natomiast mamy od 905 do 915mm w zależności od pokoju. Czy te ddoatkowe 2cm można wypełnić samą pianą czy to bedzie juz za dużo? JAk w tej sytuacji zwęzić otwory ? Tynk ? Może jakieś dodatkowe kotwy czy to co tam sie daje po bokach standardowo ?

Aha ościeżnice regulowane wiec listwy i tak wszystko przykryją.

Edytowane przez Aaricia23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamawiamy drziw Ercado. Jest jedynie jeden problem bo zalecany otwór montażowy dzwi "80" to 888mm, my natomiast mamy od 905 do 915mm w zależności od pokoju. Czy te ddoatkowe 2cm można wypełnić samą pianą czy to bedzie juz za dużo? JAk w tej sytuacji zwęzić otwory ? Tynk ? Może jakieś dodatkowe kotwy czy to co tam sie daje po bokach standardowo ?

Aha ościeżnice regulowane wiec listwy i tak wszystko przykryją.

 

To pytanie skieruj do swojego montazysty. Ktoś, kto mierzył powinien się znać na produkcie i wiedzieć jak wyjść z twarzą. Ja Erkado nie znam, ale nie zakładam że jest jakoś specjalnie gorsze niż podobne drzwi. I mi by to nie przeszkadzało, ale na pewno większy luz wymaga ostrożniejszego dozowania piany. Słabszy monter może już mieć problem z ustawieniem ościeznicy, bo będzie ona "pływać" w tym otworze. Ale to mówimy o początkujących lub mniej zdolnych.

Zmniejszyć łatwo - można przykleić na boku po paskuy płyty k/.g. Dodatkowe kotwy nie zmniejszą otworów. W tych drzwiach raczej w ogóle nie są one przewidziane..

 

Proszę o podpowiedź :)

Stoimy przed wyborem drzwi wewnętrznych. Jesteśmy pewni tylko co do jednego - mają być białe. Nie wiemy na jakie wykończenie drzwi się zdecydować.

Malowane czy okleina? Jeśli okleina, to czy cpl rzeczywiście jest lepsza od standardowej?

Okleina potrafi wyglądać sztucznie. Szczególnie CPL (ale to zalezy od firmy). Za to faktycznie jest lepsza (mocniejsza) od standardowych oklein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie!

Od kilku dni w wolniejszych chwilach przekopuję się przez ten temat z nadzieją, że uda mi się natrafić na coś co pomoże nam podjąć decyzję.

Przeszukuję też internety, ale opinii jak na lekarstwo...

Pomożecie?

Potrzebujemy siedmiu par drzwi (odejmuję jedne, bo te będą szklane) do trzykondygnacyjnego szeregowca (to z pewnością nie jest istotne, ale chcę być precyzyjna ;-) Na wszystkich kondygnacjach jest ogrzewanie podłogowe (wodne).

Zarówno ja, jak i Małż, o drzwiach (i o tym, co oferuje rynek) mamy nikłe.

Ale dokonaliśmy wstępnego wyboru:

INTERDOOR, model Lukka, jeden z wzorów okleiny DiModa

wersja bezprzylgowa, z ukrytymi zawiasami.

 

Jestem zagubiona, bo w internecie jest niewiele opinii (nawet nie o tym modelu, bo rozumiem, że to zbyt wąski temat), ale ogólnie, o jakości produktów tej firmy.

 

Te nam obojgu się podobają, obmacaliśmy je w salonie i wydają się być (okiem laika) w porządku. Ale co sądzą fachowcy lub użytkownicy? :-)

 

Będę wdzięczna za rady, bo w sobotę przychodzi pan wykonać pomiary, a potem jak najszybciej będziemy chcieli (rzecz jasna po ostatecznej wycenie) dokonać zamówienia (bo 6 tygodni oczekiwania przed nami), a czas jest, jak wszyscy wiemy, cenny. Szczególnie przy budowie/remontach.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...