Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc w wyborze drzwi. Miałam juz praktycznie wybrane niskobudżetowe drzwi Pol-Skone Sempre w kolorze białym, ale okazuje się, że w szerokości 70 cm (a takich potrzebuję do łazienki) nie da się zrobić podcięcia, tylko tuleje (które kompletnie mi się nie podobają). W związku z tym sprzedawca zaproponował w zamian Invado model Domino. Czy one są porównywalnej jakości do Pol-Skone Sempre? Sprzedawca mówi, ze są mniej białe od Sempre, bardziej kremowe. Czy tak jest faktycznie? Przy białych ścianach boję się, że będą wyglądały na pożółkłe. Może ktoś z was wie, gdzie w Warszawie obejrzę na żywo ten model w bieli? Chyba, że polecicie cos jeszcze innego w takim wzorze? Niestety, problemem jest, ze drzwi mają byc w wersji ekonomicznej, czyli za niewiele ponad 1000 zł już z ościeżnicami i montażem. Tu link do Invado Domino http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-modulowe/drzwi-okleinowane-domino, a tu Pol-Skone Sempre http://www.pol-skone.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zadzwoń do Invado (może na stronie mają podany nr do przedstawiciela na region) i zapytaj gdzie na ekspozycji powinni mieć taki model.

Jednak w mojej ocenie Invado w tym modelu jest slabsze niż Sempre, które ma ramę z drewna. Bardziej porównywalne byłoby już Arco z Pol-skone (tam się chyba da zrobic podcięcie - całe są z MDF i tańsze do 200zł), tyle że tam kolor jest jeszcze inny (w sensie - cena odpowiednia do jakości).

Jak nie te firmy to może DRE - coraz bardziej się do nich przekonuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z obejrzeniem może byc problem, producent podaje sklepy, gdzie powinien być na ekspozycji ten model (ale nie piszą w jakim kolorze) i w Warszawie są to tylko Komfort i Vox. Nawet nie wiedziałam, że Komfort sprzedaje też drzwi. Arco odpada bo ma te okropne (dla mnie, wiem, że teraz modne) poziome podziały. Z Dre nie znalazłam pasującego mi modelu. No nic, muszę gdzieś znaleźć te biel w Invado i zobaczyć na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie Intenso Doors - to bardzo dobry polski producent, mają stosunkowo niewiele modeli ale bardzo przyjemne, i koniecznie przez zakupem obejrzyj na żywo. W bieli mają dwa rodzaje oklein - biały CPL i Alaska - niby oba białe a różnica jest ogromna jak widzisz oba koło siebie. Zobacz np. model Marsylia lub Baron - tylko bez obudowy retro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zdecydowałem się na drzwi z Pol-skone i ogólnie jestem zadowolony. Skrzydła lekkie, łatwe w zamykaniu i utrzymaniu czystości, dobrze się prezentują. Do minusików zaliczyłbym niską szczelność akustyczną, ale w tym przedziale cenowym są w wysokim standardzie i uważam decyzję za dobry wybór.

Model Impuls 00, bezprzylgowe , okleina lamistone biały, ościeżnice Din Duo 90 st.,w standardzie zamki magnetyczne.Poniżej kilka fotek.

 

 

20170729_134456.jpg20170729_134840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę o pomoc stałych bywalców w ocenie drzwi.

Praktycznie byliśmy zdecydowani na drzwi Asilo Colombo 5 lub Bari 3 , bez przeszklenia,proste, malowane na biało.

http://www.asilo.pl/portfolio-items/colombo-5/

http://www.asilo.pl/portfolio-items/bari-3/

 

No i weszliśmy na forum muratora, a tam mnóstwo negatywnych opinii. Czy rzeczywiście jest tak źle?

 

Bo jak tak, to już nie wiem co wybrać w podobnym wyglądzie. Bo już dużo drzwi oglądaliśmy i większość niestety nam nie podeszła.

I jeszcze jedno. Słyszał ktoś o marce swedoor :http://www.swedoor.eu/?

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opinie o Asilo to chyba jakieś mało aktualne? Bo nawet ich nie pamiętam..

Czasem mam z nimi styczność. Nie widzę powodu, by wszystkich namawiać na te drzwi. Są droższe od średniej rynkowej, ale też oferują /trochę/ więcej, także nie jest to to samo co drzwi w cenie do 1 tys. zł.

Mają swoją markę.

Zetknąłem się także z serwisem - nie użekli mnie (tak samo jak wszelkie inne serwisy), ale też nie mogę narzekać na sposób i szybkość załawienie tematu. Było po prostu normalnie. Czyli dorobienie elementu w normalnym czasie (żadne ekspresy w tydzień czy 50% rabatu). Takie rzeczy to chyba tylko w amerykańskim śnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zdecydowałem się na drzwi z Pol-skone i ogólnie jestem zadowolony. Skrzydła lekkie, łatwe w zamykaniu i utrzymaniu czystości, dobrze się prezentują. Do minusików zaliczyłbym niską szczelność akustyczną, ale w tym przedziale cenowym są w wysokim standardzie i uważam decyzję za dobry wybór.

Model Impuls 00, bezprzylgowe , okleina lamistone biały, ościeżnice Din Duo 90 st.,w standardzie zamki magnetyczne.Poniżej kilka fotek.

 

 

[ATTACH=CONFIG]395825[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]395826[/ATTACH]

 

Trzeba było zastanowić się nad tym co chcesz od drzwi, a później dobierać odpowiedniego producenta i model. Jak chcesz większą szczelność akustyczną to obowiązkowo musisz dać próg, co dla 99% inwestorów jest nie do przyjęcia. Poza tym wypełnienie drzwi to nie może być plaster miodu, bo on ma tylko stabilizować MDFy. Albo kupujesz drzwi drewniane, albo z wypełnieniem z płyty wiórowej albo homalight. Ewentualnie drzwi ramowe z MDFu ale tam jak do wszystkich w/w trzeba dać próg z uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Miał ktoś do czynienia z drzwiami wewnętrznymi Voster? Poleca mi je sprzedawca ale nie mogę znaleźć za wiele opinii o tym producencie

 

I raczej nie znajdziesz opinii o tym producencie, chociaż regularnie ich widuję na targach Budma. Drzwi jak drzwi - wg mnie niczym szczególnym się nie wyróżniają by sprzedawcy mieli porzucać swoich dotychczasowych dostawców.

Brak opinii potraktuj jako dobry znak. Jakby fabryka "dawała ciała" to na pewno byłoby o czym poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś jak z jakością drzwi Auri z DRE? Miały by być w okleinie biały mat. Doczytałem już że ciężkie, masywne, a jak z użytkowaniem po np 2 latach? Ewentualnie VASCO Fuerta Correa też białe. Co lepsze?

Ogólnie to żona chce białe ja wolałbym coś w kolorze jesionu. Czy dobre mam wrażenie iż na biały każde zadrapanie, obicie będzie bardziej widoczne na białym niż na okleinie drewnopodobnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sobie kupić w najbliższym czasie nowe drzwi do pokojów. Mam taki kłopot, że jestem posiadaczką ciemnej kuchni. Zastanawiam się jak dostępnymi sposobami można zmienić ten stan rzeczy. Co myślicie o drzwiach z szybami ? Czy to jakoś wpłynie na stan kuchni. Wymyśliłam to sobie tak, że przez te drzwi wpadałoby światło do tej kuchni i dzięki temu byłoby trochę jaśniej, niż jest teraz. W jakim markecie można kupić coś taniego ? Co myślicie o OBI? Z tego co patrzę to mają tam dość przystępne ceny. Zastanawiam się jednak jak jest z jakością...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

planuję zakup drzwi wewnętrznych. Wraz z małżonką zastanawiamy się nad 2 modelami:

1. Porta FOCUS 4.A

https://www.porta.com.pl/produkt/id/2597/porta-focus

2. Pol-Skone ETIUDA A01

http://www.pol-skone.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/etiuda

 

Różnica między nimi wliczając ościeżnice i wypełnienie płytą wiórową otworową to lekko ponad 100zł jednak przy 9szt robi się już około 1000zł.

Pytanie czy opłaca się dopłacać do tych drzwi Pol-Skone ? Jeśli ktoś ma styczność z drzwiami jednej i drugiej firmy to bardzo proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga firma (jak większość) ma swoje słabsze i lepsze produkty. Oba modele to drzwi płytowe, tylko podzielone szkleniem. Wybierając je skusił Was wygląd, czy cena i marki? Dopłata do płyty wiórowej jest rozsądna i z tego bym nie rezygnował. Jakie warianty wybraliście (okleiny, ościeżnice, dodatki)? Bierzecie z montażem na 8% vat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. W wersji ze szkleniem listwy są przy szybie. W pełnej występują w wariantach poziomych lub pionowych. W pełnych listwy nie każdemu przypadną do gustu. Nie wkomponują się w każde wnętrze. Warto zobaczyć na żywo. Przy szkleniu nadają większego charakteru. Skrzydło bez tej listwy wygląda tradycyjnie. Z listwą trochę nowocześniej. Kwestia gustu. Edytowane przez patent.x
+ parę zdań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa posiada drzwi harmonijkowe? Wiem, że x lat temu to były tzw. szajsy,ale świat poszedł do przodu, technika też to może i harmonijki się unowocześniły? Planuję takie u siebie w mieszkaniu, ale chętnie zapoznałabym się z opinią/polecajką kogoś, kto je obecnie również wybrał i posiada :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...