Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wygląda na zawias Argenta.

Wygląda też, że skrzydło powyżej klamki ociera o ościeżnicę i pewnie trzeba wkręcić śrubkę regulacyjną w skrzydle (imbus nr4)

 

Dzięki wielkie za podpowiedź. Właśnie dopłaciliśmy za "lepsze" zawiasy i zamiast Polsoftów "dużych" miały być Kubica "duże". Logo na tym zawiasie (takie A) zasugerowało nam, że to może być inna firma... Mnie jako laikowi skojarzyło się, że podobne "A" ma w logo firma Hafele.

 

A moglibyście doradzić czy zawiasy Kubica byłyby lepsze (trwalsze)? Powinnam się upominać? Na razie firma twierdzi, że to są Kubice...

 

PS. Finlandia, a co ci zasugerowało, że skrzydło ociera o ościeżnicę? Nic takiego nie widzę, nie słyszę i nie czuję ;-) Ale jak tak faktycznie jest to lepiej, żebym to dostrzegła teraz, bo mam jeszcze szansę poprosić ekipę o poprawkę, bo przyjdą jeszcze zamontować klamki, które nie dojechały na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedź. Właśnie dopłaciliśmy za "lepsze" zawiasy i zamiast Polsoftów "dużych" miały być Kubica "duże". Logo na tym zawiasie (takie A) zasugerowało nam, że to może być inna firma... Mnie jako laikowi skojarzyło się, że podobne "A" ma w logo firma Hafele.

 

A moglibyście doradzić czy zawiasy Kubica byłyby lepsze (trwalsze)? Powinnam się upominać? Na razie firma twierdzi, że to są Kubice...

 

PS. Finlandia, a co ci zasugerowało, że skrzydło ociera o ościeżnicę? Nic takiego nie widzę, nie słyszę i nie czuję ;-) Ale jak tak faktycznie jest to lepiej, żebym to dostrzegła teraz, bo mam jeszcze szansę poprosić ekipę o poprawkę, bo przyjdą jeszcze zamontować klamki, które nie dojechały na czas.

 

Przepraszam, pospieszyłem się i wprowadziłem w błąd. Argenta pisze całą nazwę. Uznałem że potrzebujesz instrukcji regulacji, a podstawową sprawą w słabych zawiasach jest właśnie opadanie skrzydła .

Przeszukałem net i widzę że tak właśnie (jak u Ciebie) wygląda Kubica tylko logo ma inne. Może coś się zmieniło w zakresie tej grafiki:

http://baza.vds.pl/esklep/?cls=stoitem&stiid=5017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pospieszyłem się i wprowadziłem w błąd. Argenta pisze całą nazwę. Uznałem że potrzebujesz instrukcji regulacji, a podstawową sprawą w słabych zawiasach jest właśnie opadanie skrzydła .

Przeszukałem net i widzę że tak właśnie (jak u Ciebie) wygląda Kubica tylko logo ma inne. Może coś się zmieniło w zakresie tej grafiki:

http://baza.vds.pl/esklep/?cls=stoitem&stiid=5017

 

No właśnie na zdjęciach jest sporo podobnych zawiasów, tylko różne "loga" i ciężko powiedzieć czy to to co powinno być... Spróbuję może jeszcze popytać w sklepach. Dzięki za próby poszukiwawcze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wybraliśmy wstępnie drzwi wewnętrzne Porta Koncept K.3/K.0 (łazienki, garderoby) w okleinie Portaperfect 3D. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny. Mamy ich 14 szt. Do tego 2 szt. Porta Grande A1 z lustrem i A.0 i 2 szt. drzwi technicznych (wejście do garażu i piwnicy).

 

Jedna sprawa - czy w podobnym przedziale cenowym jest sens szukać jeszcze innych propozycji?

 

Czy możecie doradzić drzwi techniczne? Chciałbym, żeby były "ciepłe" i ciche. Szerokość otworu 880 i 895. Wysokość do ustalenia (będzie trzeba podwyższyć otwory). Cena w miarę rozsądku.

 

W piwnicy mamy niestety kiepsko wykonane otwory. 1970-1980/840-880 (po tynkowaniu z narożnikami) Czy zostaje w tym przypadku tylko poszerzanie tych otworów lub zmiana modelu drzwi/ościeżnic? Funkcjonalność może być mniejsza. Mam 190cm wzrostu i dodatkowo nie chciałbym obijać czupryny.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie,

 

Jestem w trakcie remontu i szukam białych, gładkich drzwi bezprzylgowych.

 

W sumie potrzebuję 6 par - 2 do sypialni, garderoba, spiżarnia, 2 łazienki.

 

skłaniam się do ASILO LINATE 1 albo POLSKONE CAMBIO 00 (z pełnym wypełnieniem).

 

Dodatkowo jedne z drzwi (do spiżarni) chcę kupić w wersji licowanej ze ścianą - tu mam do wyboru: DRE SARA ECO albo ECLISSE.

 

 

Dodatkowo:

Wszystkie otwory mają wielkość 90x214cm, czyli są wyższe niż standard, dlatego będę stosował regulowane ościeżnice.

 

 

któreś z wymienionych polecacie bardziej?

Może coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?

 

I jeszcze jedna dość istotna kwestia - zależy mi na szybkim czasie realizacji (tu np ECLISSE ma przewagę nad DRE).

 

 

Czy są jacyś producenci, gdzie czas realizacji będzie znacząco szybszy niż np w POLSKONE (do 12 tyg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, będzie miał lepszą wentylację, zamiast podcięcia luz wentylacyjny. Tak naprawdę niektóre firmy mają możliwość wybrania drzwi wyższych i w niektórych jest to uzależnione od ościeżnicy, przykładowo w Dre dla dwóch płytowych jest ościeżnica którą można zastosować do wyższych skrzydeł. Jeśli chodzi o czas oczekiwania, wiele firm ma krótsze terminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Poszukuję drzwi podobnych do: Drzwi-wewnetrzne-.jpg

Rozważam aktualnie:

- Centurion model Afro MT,

- Erkado model Frezja,

- Polskone model Fortimo.

 

Znalazłem też z Asilo model Colombo 1, ale najdroższy bo fornir.

 

Wszystkie są wykonane w technologii ramowej, ceny mniej więcej te same.

Czy jeszcze jakiś inny producent ma podobny model w swojej ofercie? Jeśli nie, czy któryś z wyżej wymienionych wyróżnia się na tle innych? Po przeczytaniu kilku różnych postów, każdy wydaje się mieć swoje wpadki. Tylko Centurion jest wykonany na ramiaku z drewna litego a nie MDFu ("ramiaki pionowe DREWNIANE obłogowane cienkimi płytami HDF ").

Myślę by wybrać tego którego okleina najbardziej się spodoba, ale może fakt że Centurion jest z ramiaka litego powinien zważyć? Ma to znaczenie po latach?

Edytowane przez PrzyszłyBudowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznik mi się nie wyświetla. Ale powiedzmy że wiadomo o co chodzi.

Centurion pisze że ramiaki pionowe są oparte na drewnie (poziome już nie). Kiedyś był u nich tylko MDF. DLa mnie zaleta jest firmy - szybki termin.

Erkado - dla mnie jest "podróbką" Polskone ale skupiają się by robić taniej a nie lepiej (stad tylko mdf). Dlatego nie próbuję ich oferować.

Polskone - w tym modelu całą ramę mają z drewna (plus obłożenie płytą).

Asilo - najdroższy z nich, masywniejsza ościeżnica, do tego opaski łączone pod kątem 90stopni. Całość z mdf. Jest widocznie lepszy standard, ale nie mi oceniać czy warte jest to kilkuset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Erkado w okleinie premium jak na razie są najlepsze z tych co widziałem (u znajomych).

My mamy Intenso, bo Erkado nie miało zwykłej białem okleiny premium, a żona uparła się na ten kolor :)

 

Widać, jednak sporą różnicę na plus na korzyść Erkado.

Biała, gładka okleina premium jest, jakoś w ubiegłym roku doszła. Biała, gładka, bez struktury drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poprawiłem załącznik.

A czy jest jeszcze jakiś producent poza tymi których wymieniłem na którego zwrócić uwagę?

Sprawdziłem jeszcze Erkado Premium i faktycznie w katalogu widnieje

MDF jest dla grecko i CPL.

 

Przy wyborze okleiny Premium jest ramiak z drewna klejonego, płyciny z hdfu. W okleinie greko i cpl ramiaki są z mdf. Różnica w cenie dosyć niewielka. Podawałeś model Frezja, jeśli chodzi Ci po głowie Frezja 3 to warto dołożyć do szyby vsg, łatwiej się czyści. W Polskone Fortimo jeśli masz szersze otwory, warto dopłacić do 3go zawiasu. Dopłata nie jest wielka, powinno być to w standardzie. Asilo jeszcze nie znam, ale słyszałem o zaletach mimo ramiaka z mdfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
W temacie drzwi wewnętrznych warto stawiać na ponadczasowość, bo raz wybrany model będzie nam służyć bardzo długo. Z drugiej strony niektóre trendy czerpią z klasyki i nie musimy się obawiać, niedługo nam się znudzą albo wyjdą z mody. Tak jest np. z intarsjami - elementami zdobiącymi (pionowymi albo poziomymi), które nadają drzwiom szyku i elegancji. Prostota też zawsze się sprawdza - w każdym wnętrzu. Pozostałe rzeczy, jak wykończenie, przeszklenia, zdobienia - to już kwestia naszego pomysłu na całość wystroju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.

 

finlandia czy nadal podtrzymujesz to stwierdzenie?

 

szukam firmy do wymiany i montażu okien a wpis był dosyć dawno a teraz nie sprzedają już na profilu schuco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam;

 

Stanowczo odradzam zakup drzwi Artus białe super- mat.

Z zamówionych 10szt drzwi, na wszystkich ościeżnicach występuje efekt "skórki pomarańczy ". Po zgłoszeniu reklamacji dostaliśmy odpowiedz:

"Pod wzglendem technicznym efekt "skórki pomarańczy "powstałych pod okleiną kątowników nie jest to wadą fabryczną ani produkcyjną."

 

Czyli jaką?... Drzwi bardzo słabej jakości: posiadają liczne odszczypania listew przy szkłach, pozostałości kleju po produkcji itd.

Naprawdę odradzam!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...