Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja tez raz jeszcze o tej Porcie..

 

Bylismy wczoraj u kolejnego ich przedstawiciela. Poogladalam to co bylo wystawione bardzo dokladnie (ze szczegolnym uwzglednieniem Toledo) i zadziorow nie bylo :). Wprawdzie moj facet dalej krytykowal - tym razem krzywo wlozone uszczelki w szybach w Toledo i zle podocinane szprosy "kazdy inny, wygladaja tak jakby robili je recznie" ale poprawa, musze przyznac, znaczna :)

 

Zastanawiam sie tylko czy wystawione egzemplarze nie byly jednak podrasowane. Pani handlowiec opowiadala np. ze drzwi (egzemplarze wystawowe) z gorszej jakosci szklem piaskowanym wysylaja do swojego szklarza w celu zabezpieczenia szkla.

Czyzby rowniez zadziory z Toledo usuwali? :lol:

 

W kazdym badz razie widzialam egzemplarze Toledo prawie idealne. Jednym slowem da sie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Zamówiłam w firmie EUG- MAR w Pcimiu, sosnowe z szybkami, lakierowane na ciemno ( kolor czekolady)- szerokie ościeżnice.

I powiem wam, że wyglądają super- i nadają wnętrzu charakter przedwojennego domu.

To są plusy

Cena ok 700 zł za sztukę, długo trzeba było czekać,na dwóch ościeżnicach są rysy - ale mają wymienić- to minusy.

Plusów jest więcej i jestem zadowolona

Iskra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety i wady drzwi drewnianych i płycinowych...

-drzwi z pełnego drewna mają tedencje do wypaczania

-jest inaczej jeżeli drewno jest klejone warstwowo na przemian

-drzwi łycinowestandardowe są do niczego, z tej klasy najlepsze są z

płytą masonite , drewnianą konstrukcją i plastrami miodu.

Sprawdz firmę Pol-Skone z Lublina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...

Nazwałabym je wejściem dla żyrafy.

Czy ich (jaśnie) wysokość ma pełnić jakieś specjalne funkcje ? Czy może ma mieć tylko walor estetyczny? Tak czy siak, trzeba się do nich trochę przyzwyczaić :wink:

Nie mogę powiedzieć, że są nieładne. Są inne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyjasniam. To wszystko przez roznice miedzy krajami. Drzwi pierwotnie zaprojektowane z naswietlem o szerokosci skrzydla 78 cm. Niestety, w Polsce (a tam kupilismy) to albo 70, albo 80. No wiec stanelo na 70 i stad te strzeliste proporcje. Wysokosc sufitu: 260 cm. Nadproza nie ma, bo po co?

Doswietle nad drzwiami to nieglupi pomysl, w korytarzu jest przez to rzeczywiscie jasniej, a poza tym widac czy ktos akurat jest w kiblu (bo swiatlo sie pali).

Proporcje faktycznie naciagane. Przy okazji: drzwi po prawej na pierwszym zdjeciu maja 80 cm szerokosci i zborniejsze proporcje. Tak to powinno byc.

Przeszklone drzwi... de gustibus... dla mnie to horror z bloku. Mam, owszem, drzwi dwuskrzydlowe szklane na parterze, ale albo jedno, albo drugie.

Kolor to "buk wybarwiany na orzech" i tez mi sie podoba. Na parterze te drzwi bardzo fajnie sie komponuja z kuchnia w czeresni.

 

Dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym widac czy ktos akurat jest w kiblu (bo swiatlo sie pali).

A światła nie widać przez te okrągłe dziurki na dole drzwi kiblowych? Ja się właśnie zastanawiam, czy u siebie nie dać pełnych drzwi do kibla (bez szybki) i czy same dziurki nie wystarczą?

 

Ale masz dylemat :roll: :lol: .

Jak ktoś jest w WC, to niech się zamyka. Łapiesz za klamkę i wiesz, że ktoś jest w środku, bo się zamknął :D .

 

Co będzie, jak ktoś zostawi zapalone światło? Zsikasz się w majtki w oczekiwaniu, aż WC się zwolni? :lol:

Jedyny plus przeszklenia drzwi do WC, to jak się zamek zatnie, a w środku jest dziecko :o (i wpada w panikę). Wówczas można wyjąć szybę i najpierw wydostać dziecko (znam taki przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się bardzo podobają,nareszcie coś innego.I co ciekawe to faktycznie zależy od kraju.U nas takich drzwi nie zobaczysz,a ja właśnie wróciłam z Holandii, gdzie prawie wszyscy mają takie drzwi z świetlikami.

A propo wysokości , u mnie wszystkie drzwi będą do samego sufitu wys.270 cm bez nadproży ,przez co pomieszczenia wydają się wyższe niż są i wygląda to bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorek, jak rozumiem kutwy Holendry oszczędzają na oświetleniu za dnia ślepego korytarza. Można przecież inaczej i ładniej. Takie ładne drzwi z mlecznymi świetlikami na środku sobie możesz dobrać, powierzchnię zbliżyc do tego holenderskiego i efekt oswietleniowy będzie ten sam, a estetyka większa. :wink:

 

No chyba, że to były domki na odsprzedaż i jak kupi taki Holender ze 2 m 10 to nie musi przy nadprożach kombinować jeno drzwi zmienia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...