Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam drzwi po 500 PLN za sztukę i bardzo mi się podobają... 1200 dla mnie to za dużo.

 

A jakie masz drzwi???

 

 

Wklejajcie od razu swoje drzwi może??? Będzie łatwiej porównać je wsztkie tu opisane

 

 

A czy zwróciliście uwagę, że to wątek sprzed 2 lat, więc i ceny inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 tygodnie temu i ja miałam dylemat, czy 1500 zł ( za dębowe wraz z ościeżnicą regulowaną i opaskami oraz z montażem- szyba bezpieczna, klejona) to mało czy też nie :roll: I jak mawia bratnia dusza z forum - za jedne nie dużo , ale przy 11 parach suma robi wrażenie - niekoniecznie miłe dodaję. :(

Zamówiłam u stolarza, który wykonuje rónież okna ( też widziałam , są przepiękne ) oraz schody i mam nadzieję, że będę zadowolona - ja i mój dom :lol: Pozdrawiam podtrzymujących temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam drzwi po 500 PLN za sztukę i bardzo mi się podobają... 1200 dla mnie to za dużo.

 

A jakie masz drzwi???

 

 

Wklejajcie od razu swoje drzwi może??? Będzie łatwiej porównać je wsztkie tu opisane

 

 

A czy zwróciliście uwagę, że to wątek sprzed 2 lat, więc i ceny inne??

 

watek moze inny ale jest pytanie czy 1500 to duzo, wedlug mnie to w 2007 jak i teraz 1500 za drzwi to bardzo duzo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info na temat drzwi POLSKONE Noble II.

Mam chrapkę na te drzwi ale nie ukrywam swojej obawy odnośnie występujących w nich zawiasów. Sporo słyszałem złych opiń na ich temat.

Proszę o info jeśli ktoś wie coś na temat zawiasów montowanych w noblach i na temat samych drzwi.

Uściślając to nie wiem dokładnie jak nazywają się te zawiasy ale są tylko dwa i prawie ich nie widać (stosuje je się do drzwi przylgowych). Słyszałem również, że większość firm się z nich wycofuje. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Proszę o info na temat drzwi POLSKONE Noble II.

Mam chrapkę na te drzwi ale nie ukrywam swojej obawy odnośnie występujących w nich zawiasów. Sporo słyszałem złych opiń na ich temat.

Proszę o info jeśli ktoś wie coś na temat zawiasów montowanych w noblach i na temat samych drzwi.

Uściślając to nie wiem dokładnie jak nazywają się te zawiasy ale są tylko dwa i prawie ich nie widać (stosuje je się do drzwi przylgowych). Słyszałem również, że większość firm się z nich wycofuje. :(

 

są niby drewniane więc powinny być dobre, za to maja dwa podstawowe minusy skrzydło pasuje do knktrtnej ościeznicy w razie czego nie da się przewiwsić woięc w przysłości gdyby była potrzeba wymiany będzie duży problem, a drugie najważniejsze nie zdazyło sie jeszcze przez ostatnie 1,5 roku żeby przyjechały nie poobijane oni źle pakują te drzwi i źle transportuja też częste jest wgniencenia na ramkach czy uszczypanie powierzchni na rogach a reklamacj potrafi trwać kilka mieisęcy zbyt duża spychologia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

P.s. za taką kasę raczej unikaj Pol-skone Dre czy Classena to towar z i do marketu.

Dzięki - czyli już wiem na początek w co celować.

 

Lepiej by dla Ciebie było gdybyś sama obejrzała sobie te drzwi i dokonała wyboru, które warto kupić.

Nie zgadzam się z facetem27 co do wyższości Porty nad Pol-skone. Na moje nieszczęście, na parterze domu mam 9 szt. drzwi Porty, zakładanych 2 miesiące przed dwójką drzwi na piętrze firmy Polskone, za które zapłaciłam niedrogo - po 800 zł za komplet - futryna i skrzydło. Teraz, po ponad pół roku od zamieszkania, drzwi Polskone które są w normalnym użytku, wyglądają o niebo lepiej od drzwi Porty, które to są praktycznie nieużywane bo parter mam przystosowany pod działalność, która tymczasem jest zawieszona. Drzwi Porty się rozchodzą i juz były raz poprawiane. Pol-skone wciąż cieszą moje oczy.

 

Można znaleźć niedrogie drzwi i wcale nie trzeba w tym celu decydować się na takie z marketu. Teraz wybierałam drzwi na poddasze, 4 szt. i mam dość dobre rozeznanie. Zamówiłam drzwi Vasco Doors, wydają sie solidne i elegancko wyglądają, a kosztowały 730 zł za komplet, z upustem. Co do jakości dopiero się przekonam, mają być za 3 tyg. Obym nie żałowała :)

 

Życzę powodzenia w dokonywaniu wyboru!

 

Aha, zrób rozeznanie co do kosztów montażu drzwi. U nas, na styku trzech województw - opolskiego, śląskiego i łódzkiego, ceny za montaż 1 szt. drzwi, wahają się od 40 zł do 200 zł.

 

ok zagadzam się z Toba nie ma produktów, żadnych doskonałych w każdej najlepszej nawet firmie są reklamacje, kwestia podstawowwa to kto je montował czy zrobił to dobrze i z jakiego powodu sie rozchodzą, ja wczoraj byłem na budowie gdzie kierownik opierniczył nas dosyc konkretnie że Porta to syf itd. badziewie etc. bo ma drzwi podwójne i ta część bez klamki się nie zamyka bo zasuwka nie pasuje w ościeznice tak się nasłuchalismy że lepiej nie komentować, jak poszliśmy na miejsce odrzuciliśmy reklamację bo były źle zamontowane oczywiście wywołało to awanturę już chciał zrywać współpracę, pojechaliśmy do firmy po śrubokręt i jeden klucz ampulowy i wyregulowalismy je prawidłowo wszystko działa. Jest to przykład na to co zawsze mówił mój kolega z pracy klientom najważniejszy jest dobry montażysta bo nawet najdroższe i najładniejsze drzwi partacz zepsuje, a fachowiec zawsze zrobi dobrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów prawda - tak amo jak przy oknach. Kiepski montażysta zepsuje najprostsze drzwi. Chociaż zawalone drzwi będą się same zamykały, będą obcierały czy też się wręcz klinowały. W oknach jest gorzej - bo będzie przez nie wiało.

Wczoraj zadzwonił do mnie klient z prośbą o przysłanie moich montażystów, bo jedne, proste drzwi które mu wstawiała ekipa remontowa wymagają przycięcia - a oni nie potrafią.. .

Inny przypadek? "Fachowcy"zamontowali drzwi drewniane nie sprawdzając długości ościeżnicy (przygotowanej do zatopienia w podłodze). Finał był taki że skrzydło wisi blisko 3 cm nad podłogą a nie da się juz tego specjalnie poprawić, bo ościeżnica jest przykręcona do ścianki z karton-gipsu od wewnątrz ściany. Bez demolki nie ma rady.

I tacy to zdarzają się fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Teraz mnie powolutku czeka remont. Czytam o różnych remontach, wymianach itd i jest zastraszająco dużo przypadków, gdzie "specjaliści" zawalili robotę. W większości przypadków, nie było konsekwencji dla "majstrów"... To jest najgorsze. Nie można uogólniać, zdaje sobie z tego sprawę, są dobrzy fachowcy i partacze. Tylko, szkoda dostać nauczkę na błędzie który ktoś popełnił, na naszą niekorzyść. Porządne drzwi, malowanie z gipsowaniem, kładzenie podług sporo kosztuje. W przypadku drzwi przez niewłaściwy montaż można nawet stracić gwarancje...

Co do okien, u mnie specjaliści zakładali, że wieje do środka, po roku nie domykają się... A firma już nie istnieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o segment drzwi w okolicach 500-700zl z oscieznica to niezla opcja sa drzwi classena model tetyda - sam takowe planowalem kupic ale..... prawdopodobnie znalazlem jeszcze ciekawsza opcje a mianowicie invado virgo, scorpio, gemini ... w tej chwili sa w bardzo niskiej cenie na allegro - razem z regulowana oscieznica mozna zmiescic sie w 500zl no i po ogledzinach fotek wygladaja znacznie lepiej niz classen tetyda ( tetyda ma taka papierowa okleine ) i tansze ... musze sie jeszcze wybrac na ogledziny w jakims salonie ale z tego co tu poczytalem drzwi wypadaja swietnie jak an ta polke cenowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, drzwi wyglądają nieźle..

ale jak dla mnie - sprzedawcy - mam jedną obawę - te drzwi są robione bez grama ramiaka drewnianego dookoła skrzydła.

Można to odbierać jako wadę - ale i zaletę.

Wada taka że to słabsza konstrukcja, np. w przypadku próby złamania skrzydła, jak spuchnie od wilgoci to nic tego nie zatrzyma..

a zaleta? Jak nie ma ramiaka drewnianego to teoretycznie nie ma od czego się wypaczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie się tylko na cenę wybierając drzwi, ale również (przede wszystkim) na wykonanie materiały jakie są użyte. Nie wiem jak z jakością drzwi o których mówicie. Często chcąc oszczędzić parę groszy, na dłuższą metę wchodzisz w niepotrzebne koszty. Wypełnienie "plastrem miodu" jest najtańszą możliwością. Za tym idzie słaba izolacja akustyczna i słaba trwałość na uderzenia. Dużo lepszym i nie dużo droższym wyjściem, jest wypełnienie płytą wiórową otworową. Z tego co wiem, w niektórych firmach można zamówić te same wzory drzwi z innym wypełnieniem.

Najprostsze drzwi dobrej jakości z dobrą okleiną i z wypełnieniem "plastra miodu" można kupić już za ponad 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...