Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam wykonawcy drzwi drewnianych wewnętrznych sosnowych klejonych bezsęcznych bejcowanych na jaki się chce kolor (wybór z próbnika kolorów) robionych najchętniej w stylu angielskim w rozsądnej cenie oczywiście szt. 7 plus dwuskrzydłowe lub przesuwne.

 

Jak ktoś widział, słyszał, korzystał proszę o info :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wybrałem, INVADO VERONA 1 koro BUK, nie znalazłem tak dużo negatywnych opini na ich temat, a jak to wszystko czytałem to widzę że jakie bym nie wybrał to prędzej (oby nie) czy później to itak się z nimi coś będzie działo. Mimo to baaaaardzo wszystkim dziękuję za opinie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,

 

nie można odradzać innym danej firmy, nie podając wogóle żadnych szczegółów odnośnie owego zniszczonego modelu.

I co najważniejsze... jego ceny !

 

Każda z tych firma ma bardzo szeroki wachlarz drzwi - od najtańszych do bardzo drogich !

Wiadomo, że te najtańsze ( np. za 300 zł ) będą gorsze od tych za np. 2.400 zł.

Przecież to oczywiste.

A podkreślam : oba modele mogą być TEJ SAMEJ FIRMY !

 

I w ten sposób ktoś kupił drzwi np. PORTY za 300 zł, za jakiś czas zaczęło się z nimi coś dziać to zaraz leci i krzyczy na cały świat, że drzwi z PORTY są do bani !

 

Uważam, że to są bardzo niesprawiedliwe oceny, mocno krzywdzące dla każdego z tych producentów.

 

nie pitol za przeproszeniem....

każdy produkt powinien spełniać jakieś normy... jeśli nie można zrobić produktu taniego , spełniającego normy , to się go nie robi!!!!!!!!!!

 

ja nie spodziewam się po drzwiach z pilśni wielkich doznań... ani mega trwałości ... ale jeśli drzwi od założenia wytrzymują miesiąc do wypaczenia to coś jest nie tak.... czy nie?

pozdr :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wtedy jest coś nie tak.

I od tego są reklamacje.

 

Ale nie można uogólniać i zaraz krzyczeć, że w związku z tym cała PORTA, DRE czy CLASSEN są do d.... y.

 

To jawna niesprawiedliwość wobec tych wszystkich producentów.

 

mi sie zdaje , że jest mocno niesprawiedliwe, że za produkt płacisz kase niemalże od ręki, a po długim oczekiwaniu dostajesz bubel i do tego autoryzowany diler potwierdza, że non stop ma jakieś jaja z drzwiami od firmy x...

 

ja wiem ,że lipne drzwi to nie koniec świata , ale myślę , że może konstruktywna krytyka by się niektórym przydała... a zatem nie polecam PORTY !!!

 

pozdr :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,

 

nie można odradzać innym danej firmy, nie podając wogóle żadnych szczegółów odnośnie owego zniszczonego modelu.

I co najważniejsze... jego ceny !

 

Każda z tych firma ma bardzo szeroki wachlarz drzwi - od najtańszych do bardzo drogich !

Wiadomo, że te najtańsze ( np. za 300 zł ) będą gorsze od tych za np. 2.400 zł.

Przecież to oczywiste.

A podkreślam : oba modele mogą być TEJ SAMEJ FIRMY !

 

I w ten sposób ktoś kupił drzwi np. PORTY za 300 zł, za jakiś czas zaczęło się z nimi coś dziać to zaraz leci i krzyczy na cały świat, że drzwi z PORTY są do bani !

 

Uważam, że to są bardzo niesprawiedliwe oceny, mocno krzywdzące dla każdego z tych producentów.

 

my w starym mieszkaniu mieliśmy drzwi porty i za 2000 zł i te tańsze. I co może wydac się dziwne, te droższe okazały się do bani: odklejająca się okleina, wypaczania itp.

 

Poza tym co za dziwne rozumowanie? Jak ktoś płaci za drzwi 300 zł a nie 2400 zł to nie ma prawa oczekiwac, by drzwi spełniały jakies normy? :roll:

 

I skoro ktoś zadaje takie pytanie na forum, to chyba normalne, ze ludzie dzielą się swoimi doswiadczeniami, mają tylko polecać? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha,

Aneta! nie bądź złośliwa :wink:

 

Facet. Procentowo? Zdziwisz sie, ale moje serce jest bardziej naturalne niż sztuczne i więcej sprzedaję stolarki drewnianej. I nie myślę z Tobą dyskutować.

Jedyne co mogę potwierdzić, to fakt, że Porta w drzwiach płytowych to klasa wyższa od przeciętnej. Ale ja mając do wydania 1 tys. złotych na kompletne drzwi wybrałem niedrogi produkt drewniany a nie płytę z np. Porty. I dziś zrobił bym tak samo, co nie znaczy ze nie uznaję drzwi płytowych.

Po prostu mam inne priorytety i jedyne czego od Ciebie oczekuję to poszanowania przekonań innych forumowiczów.

Oczywiście ze szanuję twoje zdanie, tak samo jak wielu innych forumowiczów, ale co ja na to poradzę ze mam inne w twojej okolicy pewnie są dobre i tanie drzwi drewniane, w mojej nie ma, a ze tak jak pisałem miałem nieciekawe akcje z drewnianymi to lubię Portę i nic na to nie poradzę to takie uzależnienie zawodowe z rozsądku. Pozdrawiam i nie cierpię interpunkcji i ortografii a najbardziej gramatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział ze drzwi z plastrem miodu wymienia się po 3-5 latach owszem są słabsze od tych z płytą ale 3 lata to przesada wg statystyki Porta w plastrze miodu średnio ma 8 lat żywotności i to takiej dość konkretnej jak na drzwi za 500 zł to całkiem dużo. Płyta w środku zwiększa ich trwałość do trzech razy, czym więc różnią się od gorszych drewnianych i dobrych drewniany poza ceną niczym.

No chyba ze masz na myśli te plastry miodu czy drzwi sosnowe z marketu to wtedy owszem.

 

 

Z autopsji. Ja musiałam wymieniać je po 3,5 latach - drzwi zostały zdezelowane przez dzieci. Natomiast u mojego sąsiada zaczęła odklejać się okleina po niecałych 3 latach ( naprawę wycenili na 250 zł/szt.). To są suche fakty!

 

Może to zabrzmieć dziwnie, ale dzieci są w stanie zniszczyć wszystko (coś o tym wiem, szyby sie wybijały drzwi pękały etc.), a co do odklejenia to rodzaj wypełnienia nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. na pewno z płytą są mocniejsze, ale też droższe, kolejna sprawa miałem kiedyś klienta, który na imprezie przewrócił się na swoje drzwi i je połamał te mocne roku nie przetrwały co innego normalne użytkowanie a co innego warunki ekstremalne czy przypadek. No ale to dyskusja akademicka dla Ciebie statystyka to lipa bo twoje nie wytrzymały średniego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleina select jest uzyskiwana prawie tak samo jak ta totalnie naturalna jedyna różnica to ta, ze po zeskurowaniu słoji nie kładzie się tego na drzwi tylko klei w takie jakby sześciany i tnie w drugą stronę w ten sposób uzyskuje się efekt tak jakby wyprostowanego słoja przez co unika się przebarwień które występują w niemodyfikowanej okleinie.

Co do różnic i tak są dużo mniejsze niż kiedyś ale są za to okleina select na całych drzwiach jest jednakowa i masz powtarzalność bez względu na partię towaru.

Jeśli klejenie w sześciany uważasz za całkowicie naturalne.. to mamy zupełnie inny sposób postrzegania świata.

 

Najprościej mówiąc okleina naturalna to taka cieniutka warstwa zdjęta z drewna - zupelnie jak bardzo cieniutka deseczka.

 

Okleina modyfikowana to te same plastry drewna ale poklejone w warstwy które tnie sie później jak waflelki - stąd równy układ "słoi" które de facto prawdziwymi słojami nie są. I gdzie tu jest naturalny wygląd? Tu liczy się wg mnie tylko naturalne pochodzenie, dobra trwałość i modna struktura.

 

Jest jeszcze okleina "strugana obwodowo", ale że dawno jej nie widziałem na polskich drzwiach to nie będę tu przytaczał sposobu jej tworzenia.

 

owszem mamy inny weź skórzane siedzenia w samochodzie, ten materiał był kiedyś na jakimś zwierzaku, teraz już nie jest, jest wygarbowana, wybarwiona na odpowiedni kolor, czyli przetworzona, a jednak nadal jest to skóra tak samo jak przetworzony fornir nadal jest fornirem. Wielu ludzi uważa że wenge naprawdę ma takie proste słoje czy heban ze jest niemalże dwukolorowy i nie mają zastrzeżeń do wyglądu usłojenia a jak wolą coś bardziej naturalnego to w czym problem żeby kupić okleinę niemodyfikowaną. Dal każdego coś miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma drzwi Ferrero Legno i może się podzielić doświadczeniami z użytkowania?

pracowałem obok firmy która je sprowadzała żeby nikogo nie oczerniać nie ta jakość nie ta cena nie to wykonanie. We Włoszech nawet nie jest to znana firma tu ktoś poprostu podchwycił temat i drzwi tej firmy możesz kupić raptem w kilku miejscach w Polsce ale niczym się nie różnią od tych o których tu dyskutujemy nawet mają taka konstrukcję jak Porta ramiak sosnowy i płyta tylko zamiast plastra miodu czy płyty mają w środku kratownicę z tejże sosny.

 

pzdr.

 

facet27, dzięki :) patrząc na ceny liczyłam, że jakość będzie równie wysoka :roll:

Nie ma sprawy jeśli zależy Ci na wysokiej półce i możesz za nią zapłacić to zajrzyj do Klimek&Kluś zrobią wszystko tak jak będziesxz chcieć za odpowiednią cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRE czy INVADO to podobna liga cenowa i jakościowa. Podobne będą drzwi Manhatan w Centurionie (i chyba tańsze).

Tu cena obrazuje jakość wykonania - nie można na takie drzwi patrzeć z bliska, bo zbyt łatwo dostrzec niedoskonałości wykonania.

 

W podobnej cenie i wyglądzie jest nowa Porta FIT a wg mnie na pewno będzie dużo lepiej wykonana. Ale to moja prywatna opinia.

Zamówiłem na wystawę jeszcze nie dojechały są prawie takie same jak Koncepty + dołożyli trochę modeli myślę we wyprą sporo towaru w zbliżonej, lub nawet trochę niższej cenie. Coś nowoczesnego w niewygórowanej cenie, pewnie prze nie sprzedaż fornirów trochę spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...