Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie drzwi przesuwane bardzo mi się podobają, wyglądają bardzo oryginalnie :D

Do twoich drzwi sypialniano łazienkowych pasują chyba obie wersje drzwi do garderoby, jeśli wybierzesz Komandora proponowałabym zamowić z innymi kolorami profili - nie stalowy ale biały bądź złoty (będzie Ci do klamki pasować ;)).

A drzwi do garderoby są w sypialni czy z korytarza się wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do garderoby wchodzi się od sypialni.

Jeśli zdecydowałabym się na Komandora to profile chciałam ciemny brąz. Szyba Komandora byłaby mleczna, więc miałabym biały połączony z brązem co by pasowało do przyszłych mebli brązowych a jednocześnie do białych drzwi do sypialni. Prawda? Tylko że ciemny profil tworzyłby mocny orientalny wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garderoby wchodzi się od sypialni.

Jeśli zdecydowałabym się na Komandora to profile chciałam ciemny brąz. Szyba Komandora byłaby mleczna, więc miałabym biały połączony z brązem co by pasowało do przyszłych mebli brązowych a jednocześnie do białych drzwi do sypialni. Prawda? Tylko że ciemny profil tworzyłby mocny orientalny wzór.

 

Zdajesz sobie sprawę, że przez mleczną szybę Komandora będzie widać, co jest w szafie? To daje wrażenie bałaganu :/ Nie podoba mi się pomysł dawania do sypialni białej stolarki z ciemnymi meblami i łączenia tego biało-brązową zabudową... Na podłodze pewnie masz kolejny kolor, dojdą ściany, narzuty i kataklizm gotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że przez mleczną szybę Komandora będzie widać, co jest w szafie? To daje wrażenie bałaganu :/ Nie podoba mi się pomysł dawania do sypialni białej stolarki z ciemnymi meblami i łączenia tego biało-brązową zabudową... Na podłodze pewnie masz kolejny kolor, dojdą ściany, narzuty i kataklizm gotowy...

No nie zdaję sobie właśnie sprawy z prześwitywania, bo nigdy nie miałam wcześniej takiej zabudowy. Dobrze, że zwróciłaś uwagę na ten istotny szczegół, bo byłaby dla mnie porażka.

Kolory w sypialni będą myślę współgrały. Biały (okna, drzwi, cokół), brąz (beż) meble, ściana- coś a'la kawa z mlekiem. Mocny akcent w postaci np. czerwonej poduszki na łóżku. Podłoga też będzie w kolorze drewna (nie za jasny, nie za ciemny). Nie sądzę, że trzymając się tej gamy barw można przesadzić z kolorystyką (chyba, że ktoś nie ma w ogóle wyczucia stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałabym zdecydowanie te pierwsze drzwi - nieduże, dwuelementowe Porta.

Po pierwsze, pasują do pozostałych drzwi.

Po drugie, będą pasować do charakteru wnętrza, jeśli rzeczywiście pójdziesz w stronę angielskich klimatów.

Po trzecie, są dyskretne. Nie narzucają wnętrzu jednoznacznego charakteru, więc łatwiej będzie wprowadzać później dekoratorskie zmiany, jeśli takich zapragniesz.

Po czwarte, są nieprzezroczyste, więc cały multikolorowy bałagan garderoby nie będzie widoczny.

Po piąte, są ładniejsze. Komandor to paskudztwo na brzydkich profilach, które zdominuje to wnętrze.

 

IMHO, of kors. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piąte, są ładniejsze. Komandor to paskudztwo na brzydkich profilach, które zdominuje to wnętrze.

Też mam takie uprzedzenie do Komandora. Nie mówiąc, że większość ludzi to ma w domach i się zachwyca, tak jak plastikowymi oknami czy białym kaloryferem na ręczniki w łazience. Przepraszam jeśli kogoś tutaj urażę, ale taki mam gust.

Ta opcja z drzwiami, którą przedstawiłam jeszcze jest do przełknięcia, ale przyznam szczerze, że mi zależy na oryginalności czym drzwi Komandor poszczycić się nie mogą. Pozostaje jednak jakoś drzwi Porta, (stąd opcja Komandor). Pojadę do salonu Porty i sprawdzę jakość tych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę, że przez mleczną szybę będzie cokolwiek widać. Tym bardziej przez brązową. Czy w szafie z mleczną szybą wszystko widać?? nie :)

Co do Komandora, to dla mnie mają i modele oryginalne i po prostu ładne :) Fakt do każdego wnętrza pasować nie będą, bo stawiają bardziej na nowoczesność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę, że przez mleczną szybę będzie cokolwiek widać. Tym bardziej przez brązową. Czy w szafie z mleczną szybą wszystko widać?? nie :)

 

Przez mleczną szybę widać wszystko - vide szafki kuchenne :)

Mleczna brązowa - a co to takiego ???

 

Snupi,

 

jeśli nie masz mocno zaciągniętego hamulca finansowego, możesz zamówić u stolarza wszystkie drzwi :)

Moje drzwi z Kubiszyna były demonstrowane już w kilku wątkach, ale że jest to jedyna znana mi firma mająca w standardzie białe przesuwne drzwi o szer. 100 cm, powtórzę się i w Twoim wątku.

 

Drzwi do gabinetu i łazienki są takie:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/9trk3xDuI5gNfWOdcB.jpg

 

A przesuwne do sypialni takie:

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/So78oatwYwI/AAAAAAAABmI/8WlZ0fhHLGo/s640/100_4146.JPG

 

Możesz przecież wybrać szklone drzwi do sypialni, a pełne z tej linii do garderoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joliska, na Twoje drzwi zwróciłam uwagę już dawno temu. Bardzo mi się podobają. Jednak jak już się zorientowałam są dwa razy droższe niż te, które ja już zamówiłam do sypialni. Niestety muszę ciąć koszty.

Póki co podjęłam decyzję. Za Komandorem nie przepadam, nawet ta wersja, którą podałam wyżej nie przekonuje mnie. Jednak zależy mi bardzo na solidności. Toteż postawiłam wyzwanie fachowcowi z Komandora i zażyczyłam zrobienie mi takich drzwi aby nawiązywały maksymalnie do drzwi z sypialni. Czekam na projekt. Biały szpros, tworzący kratkę i mleczna szyba. Fachowiec powiedział, że w tak głębokiej garderobie nic nie prześwituje. Na dowód ma wysłać mi zdjęcie.

Nie wiem czy dobrze robię, postawiłam się w roli królika doświadczalnego. Jeśli nie będzie to pasować to trudno. Najwyżej zmienię jak odbiję się od dna finansowego. Remont, jak wszyscy wiecie, to studnia bez dna. jesli bedzie to jednak współgrało to myślę, że podrasuję efekt montując biały cokół dookoła drzwi, tak jak te przypodłogowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę, że przez mleczną szybę będzie cokolwiek widać. Tym bardziej przez brązową. Czy w szafie z mleczną szybą wszystko widać?? nie :)

 

Przez mleczną szybę widać wszystko - vide szafki kuchenne :)

Mleczna brązowa - a co to takiego ???

 

 

Źle zrozumiałam Snupi - myślałam, że szyba mleczna + szyba brązowa - ale to profile mają być brązowe:)

 

Szafki kuchenne widać bo są od razu przy szybie, szafki/półki w garderobie są trochę oddalone od drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę, że przez mleczną szybę będzie cokolwiek widać. Tym bardziej przez brązową. Czy w szafie z mleczną szybą wszystko widać?? nie :)

 

Przez mleczną szybę widać wszystko - vide szafki kuchenne :)

Mleczna brązowa - a co to takiego ???

 

 

Źle zrozumiałam Snupi - myślałam, że szyba mleczna + szyba brązowa - ale to profile mają być brązowe:)

 

Szafki kuchenne widać bo są od razu przy szybie, szafki/półki w garderobie są trochę oddalone od drzwi.

 

Snupi prześlij koniecznie zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Scala A w ryflu orzech. Problem jaki z nimi był, był z winy malarza który nie zabezpieczył ich odpowiednio, a czyszczenie farby z ryfla było wyzwaniem. W niektórych miejscach przyłożyłem się za mocno i wytarłem kolor ;)

Cenna uwaga, bo ta ryfla choć ładna to w czyszczeniu może być baaaardzo niewdzięczna :wink: jednak u siebie planuje montaż drzwi po malowaniu

 

Przy małym dziecku pochopny również był wybór standardowej szyby Decormat, czyszczenie jest bardzo krótkotrwałe, a strasznie żmudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

nie chcę zakładać dodatkowego wątku, zatem wtrancam się ( :wink: ) tu i to od razu z pytaniem do użytkowników białych drzwi. Wymyśliłam sobie, że wbrew oczekiwaniom męża, będziemy mieli w domu białe drzwi i białe listwy przypodłogowe. Biel jest dla mnie najbardziej neutralnym kolorem. Ale boje się o ich użytkowanie. Jak wyglądają (zwłaszcza listwy) po dłuższym użytkowaniu i myciu podłogi za pomoca mopa? Nie przebarwiają się? Wybralibyście biel ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

nie chcę zakładać dodatkowego wątku, zatem wtrancam się ( :wink: ) tu i to od razu z pytaniem do użytkowników białych drzwi. Wymyśliłam sobie, że wbrew oczekiwaniom męża, będziemy mieli w domu białe drzwi i białe listwy przypodłogowe. Biel jest dla mnie najbardziej neutralnym kolorem. Ale boje się o ich użytkowanie. Jak wyglądają (zwłaszcza listwy) po dłuższym użytkowaniu i myciu podłogi za pomoca mopa? Nie przebarwiają się? Wybralibyście biel ponownie?

 

Tu znajdziesz posiadaczy, to ich zapytaj:

 

http://forum.muratordom.pl/biale-listwy-przypodlogowe-styl-skandynawski,t97792.htm

 

http://forum.muratordom.pl/kto-ma-biale-listwy-przypodlogowe-pochwalcie-sie,t138408.htm

 

http://forum.muratordom.pl/biale-drzwi-listwy-i-podloga-wenge-czy-ktos-tak-ma,t180309.htm

 

http://forum.muratordom.pl/biale-drzwi,t104487.htm

 

http://forum.muratordom.pl/jaki-kolor-drzwi,t153398.htm

 

http://forum.muratordom.pl/biale-listwy-przypodlogowe,t133784.htm

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...