Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam takie drzwi do salonu http://www.sykomat.eu/images/stories/Docavi/mahon/mahon11.jpg i zastanawiam się jakie dać szyby, czy przezroczyste z przezroczystą fazą (zaleta eleganckie, dużo światła, wada wszystko widać), matowe szyby z matową fazą, czy matowe szyby z przezroczystą fazą (czy nie będzie za pstro?). Proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina 81 Bardzo ładne drzwi. Zastanawiam sie nad takimi u siebie, mam jednak problem z drzwiami łazienkowymi. Obawiam sie że goście będą się krepować korzystać z wc.Czy takie duże przeszklenie jest też w drzwiach do łazienki? Jeśli tak to jak z przejrzystością?

 

na zdjęciu są właśnie drzwi łazienkowe, przez takie szkło nic nie widać, zupełnie nic - musiałabyś oprzeć się o szybę - tylko wtedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używałam nigdy w tym mieszkaniu pełnych drzwi, zastałam stare PRL-owskie z szybką i tamte to był dramat akustyczny

 

pod tymi drzwiami jest podcięcie wentylacyjne więc naprawdę trudno mi powiedzieć czy lepsze byłyby z szybą czy bez

 

drzwi pomiędzy pokojami nie mają podcięć i i tak coś słychać pomimo uszczelek i wbudowanych progów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina 81 Bardzo ładne drzwi. Zastanawiam sie nad takimi u siebie, mam jednak problem z drzwiami łazienkowymi. Obawiam sie że goście będą się krepować korzystać z wc.Czy takie duże przeszklenie jest też w drzwiach do łazienki? Jeśli tak to jak z przejrzystością?

 

niektórzy goście pewnie będą się krępować (np. ja ;) - mam znajomych którzy mają drzwi z przeszkleniem, staram się u nich nic nie pić :D) ale w końcu dom jest dla Was a nie dla gości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica może wynikać z materiału do wykończenia. Drzwi lakierowane będą droższe. Interdoor ma obecnie alternatywę cenową w postaci laminatów na wysoki połysk świetnie imitujących lakier. ;-)

 

A jak w praktyce się sprawuje laminat ? Ja słyszałam, że interdoor ma drzwi oklejane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nina 81 :) strasznie by mi pasowało takie rozwiązanie u mnie.

 

 

niektórzy goście pewnie będą się krępować (np. ja ;) - mam znajomych którzy mają drzwi z przeszkleniem, staram się u nich nic nie pić :D) ale w końcu dom jest dla Was a nie dla gości

 

No właśnie mimo że szyba nie prześwituje, wiem ze dużo osób widząc takie duże przeszklenie będzie się krepować. Cały czas zapewniać wszystkich, że szyba nie prześwituje:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Wy, naprawdę krępuje Was przeszklenie?hmm, nawet o tym nie pomyślałam...

 

u mnie jeszcze nikt sie nie krępował, a przynajmniej nie sygnalizował - ale jeszcze nie miałam spędu parapetówkowego... ale jak ktoś jest w łazience, to ja nic nie widzę!

 

tylko że moim zdaniem to są tego rodzaju szyby, gdzie że tak powiem gołym okiem widać, że nic nie widać co dzieje się w środku -o ile jeszcze pamiętam, są różne rodzaje szyb mlecznych...

 

przypomniałam sobie - mnie krępuje szyba u koleżanki - bo jest taka średnia, z poziomym paskiem frezowanym w kolorze półprzezroczystym [ masakra...., te paski są w dwóch miejscach], i przez te paski widać wszystko jak na dłoni, a dodatkowo ta szyba jest taka średnionieprzezroczysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety, dla kogo budujecie te domy? Dla gości? Czy dla siebie?

Zwykle w normalnych projektach łazienek nie robi się wprost w salonie, a na korytarzu, by otwarte drzwi nie ukazywały całej zawartości ubikacji.

 

Jak ktoś ma potrzebę (mocno dźwiękową) to wróci do domu :)

ALe fakt.. przeźroczysta szyba może być krępująca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej koleżanki niby nic nie było widać ale jednak mnie to krępowało. i też zawsze wszystkich zapewniała że nic nie widać. na szczęście zmienili miejsce zamieszkania :D

 

moja schiza pewnie jest spowodowana brakiem doświadczenia w sikaniu za szybą :p

wszędzie w łazienkach zawsze miałam pełne drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...