Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To co mi przychodzi do głowy tak na szybko a na co ja zwróciłem producentowi uwagę to dźwiękochłonność - mam teraz cicho i jak mam ochotę późno w nocy na TV to nie przeszkadzam domownikom.

 

Producent zastosował tzw. drzwi dwufelcowe (dodatkowa uszczelka podwyższa dźwiękochłonność oraz szczelność) oraz grubość 45 mm skrzydła z odpowiednim wypełnieniem. Drzwi są pełne bez szyb i wzorów z mahoń meranti w kolorze teak(herbacianym) pomalowane tzw. lakierem lazurującym czyli transparentnym (widoczna faktura drewna). Ościeżnice mają kołnierze po bokach 5 cm a górny 8 cm . W 2001 roku płaciłem wraz z montażem średnio 1850 zetów/1sztukę. Klamki wraz z mechanizmem kupiłem sobie sam po 100 zetów za sztukę srebrne, delikatne z wyglądu. Nie mam problemów na dzień dzisiejszy. W 2003 roku ożeniłem się z córką tegoż producenta i będę wymieniał w przyszłym roku drzwi wejściowe ze stalowych na drewniane - mam nadzieję, że za darmo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dwa lata temu kupilem drzwii firmy Kendoor, wyszly po 1000-1100 z montazem. Fornirowane, hiszpanskie. Przyjemne w zamykaniu. Trzymaja sie bardzo dobrze, bez pekniec, przebarwien itp Przede wszsytkim nie wygladają na plastikowe albo jakąś imitację.

Nie wiem jak teraz wybór modeli, ale na początku nie był olbrzymi, chociaż moim zdaniem gustowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupilem drzwii firmy Kendoor, wyszly po 1000-1100 z montazem. Fornirowane, hiszpanskie. Przyjemne w zamykaniu. Trzymaja sie bardzo dobrze, bez pekniec, przebarwien itp Przede wszsytkim nie wygladają na plastikowe albo jakąś imitację.

Nie wiem jak teraz wybór modeli, ale na początku nie był olbrzymi, chociaż moim zdaniem gustowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna wg. mnie są b.ładne :oops: - ostatnio chodzę dużo po sklepach budowlanych, bo zaczynamy "wykończeniówkę" i parę razy porównałam sobie moje okna z niektórymi renomowanymi producentami i muszę przyznać że moje wyglądają super :D (co jak na mnie jest dziwnym zjawiskiem - bo jak twierdzi mój mąż ja mam tendencję do marudzienia i potrafię zawsze znaleźć "dziurę w całym" :-? ) - postaram się zrobić zdjęcia w najbliższym czasie to wrzucę do netu

Ceny - była to jedna z niższych kalkulacji jakie dostałam na moje okna ...

Co do cen drzwi - 850,00 za drzwi z klejonego drewna, z regulowaną ościeżnicą,

klamką i montażem, wg. dowolnie wybranego wzoru, robione na wymiar - to chyba dobra cena.

A czy wykonują usługi w całej Polsce to nie wiem - najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć - ja buduję się w Dąbrowie Górniczej i nie było problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

JAKIE DRZWI WEWNĘTRZNE POLECACIE? NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? ZA CO WARTO, A ZA CO NIE DOŁOŻYĆ? KTÓRE WG WAS MAJĄ NAJLEPSZY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY?....

 

Pozwolisz, ze odpowiem tylko na część Twojego pytania.

 

Warto dołożyć za futryny regulowane. Wówczas drzwi nie tylko elegancko się prezentują lecz także masz wówczas możliwość ich montażu po wykonaniu wszelkich innych prac w tym także tynkowanie,położenie glazury na ścianach w łazienkach, glazury i innych pokryć podłogowych.

 

Owszem możesz zastąpić futrynę regulowaną tzw. opaską lecz bezprooblemowo możesz to uczynić tylko z jednej strony. Z tej strony z której futryna licuje się z tynkiem.

 

Ps. nie namawiam gdyż drzwi podobnej klasy jest wiele ale ja mam POLSKONE lini Retro. Jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musze przylaczyc sie opinii niciacia-ry ;)

Moze nie w temacie jakosci PORTY- na niej ogolnie rzecz biorac sie nie zawiodlem poki co ani razu.

Moje podstawowe zastrzezenie dotyczy terminowosci realizacji zamowien. To jest najbardziej irytujace. Kilkakrotnie zamawialem u roznych przedstawicieli regionalnych ich drzwi i zawsze jeden problem byl - termin, termin i jeszcze raz termin. I te czasy realizacji ...... ostatmi raz przyjalem zamowienie na drzwo PORTA

Po prostu wstyd mi przed klientami i reaalnie ja geba za nich swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Przychodzi na budowie czas wykończeniówki i szereg nurtujących pytań. Mamy na forum prężny temat dotyczący okien, może warto podyskutować i powymieniać poglądy o drzwiach wewnętrznych. Ja osobiście wacham się czy wybrać gotowe drzwi (Porta, Pol-Skone czy inne) może lepiej zamówić u stolarza??? Serdecznie pozdrawiam wszystkich budujących i liczę że wątek będzie cieszył się popularnością. Tomek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...