Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam G12

prąd do PC za cały rok to około 1953zł - licząc wg ceny za 1T i 2T. W sierpniu lub wrześniu liczyłem średnią cenę kwh - wyszła mi ona wtedy około 0,44zł - ale to nie było za pełny rok(za pełny rok będzie trochę niższa)...licząc wg tego 0,44zł wyjdzie 2212zł/rok

skanu faktury nie mam, bo dostaję ją w pdf :D, a nie chce mi się drukowac, skanować etc.

wg ŚE EP=43,4kwh/m2*rok i EK=7,3kwh/m2*rok

ale to są dane zaniżone, mam masę mostków które będą w przyszłości usunięte, więc te wyniki EP i EK to ideał do którego dążę :D

wg OZC wychodzi mi EA 61,7kwh/m2*rok - ale to pewnie jest znowu w druga stronę przesunięte, bo zaznaczyłem wszystkie możliwe mostki.

 

Czy sprawdzałeś kiedyś ile twoja pompka wraz z obiegówkami zużywa na godzinkę pracy? Moja 13kW + 4 obiegówki łyka 3 kW

U mnie rachunek za 22.10- 26.11 to 590KWh 220m po podłogach ogrzewanych (200 użytkowej ogrzewanej) temperatura w domu 19 (jeszcze nie mieszkam) w tym prace wykończeniowe.

Edytowane przez PiotrTok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie ma mnie w domu, podam tylko zużycie za listopad (zapamiętałem:))

I-45kWh

II-477kWh

133m2, temperatury w okolicach 22, w łazienkach 24. 3 osoby.

Dzisiaj odkryłem w domu wielki mostek ciepła. Drzwi od suwanki nie dolegają i na całej wysokości jest delikatna szczelina, ale zimno od niej napierpapier:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja palilem :)

 

ale nie mialo to wplywu na zuzycie pradu - mam tak ustawiony termostat pokojowy ze grzeje C.O. od 22.00-6.00 i od 14.30-16.00 pomimo podwyzszonej temp. w pomieszczeniu- innymi slowy tak jakbym mial zaprogramowane grzanie CO bez termostatu

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja palilem :)

 

ale nie mialo to wplywu na zuzycie pradu - mam tak ustawiony termostat pokojowy ze grzeje C.O. od 22.00-6.00 i od 14.30-16.00 pomimo podwyzszonej temp. w pomieszczeniu- innymi slowy tak jakbym mial zaprogramowane grzanie CO bez termostatu

 

To zapewne pompa grzeje niższymi temperaturami. Palenie w kominku zawsze się przekłada na zużycie kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Nibe 1245 12 kw , 6x50mb , ogrzewanie 100 % podlogówka , 320m2 po podlodze , 3 osoby

 

zużycie od 01-11-11 do 30-11-11

 

772 kwh

486 załączeń pompy przez 30 dni co daje 16,2 załączeń pompy dziennie

257 gozin pracy pompy przez 30 dni w tym 31 godzin cwu co daje 8,56 godziny pracy dziennie

 

średnio wychodzi zużycie z cwu pompy 3,00 kw na godzine pracy. w katalogu podane jest ok 2,6 przy 0/35 lecz cwu mam podgrzewana do ok 52-54 stopni więc zuzycie wzrasta (nizszy COP)

 

Myśle , ze ogolnie wszystko jest ok . Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

257 gozin pracy pompy przez 30 dni w tym 31 godzin cwu co daje 8,56 godziny pracy dziennie

 

Coś strasznie długo chodzi ci ta pompa , pracuje w taniej taryfie ? Ciekawe jak u innych wyglądają czasy pracy pompy. Ja na razie mam drogi prąd budowlany i nie puszczam pompy. Mam PCi 14kw i 250m2 podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek150 moim zdaniem Twoja pompa zdecydowanie za często się załącza. Czas pracy jest też dość długi jak na obecną pogodę, ale oczywiście ma to bezpośredni związek ze stratami ciepła przez przegrody. Im więcej ucieka tym więcej musisz grzać. Napisz coś o swoim domu. Ocieplenie, okna, wentylacja. Myślę, że powinieneś też pobawić się trochę sterowaniem pompy. Zadaj w kilku przedziałach czasowych w ciągu doby różne temperatury. Jeśli nie masz licznika dwutaryfowego, to podbijaj temperaturę nad ranem i przed powrotem z pracy o 1,5-2 st C (jeśli masz dwutaryfowy możesz robić w zasadzie to samo), a w pozostałych godzinach obniż. Metodą prób powinieneś sprawdzić ile godzin pompa musi popracować, by osiągnąć zadowalające temperatury. Pompa wtedy będzie pracować w dłuższych cyklach z dużą korzyścią dla jej trwałości. Nie powinno to wpłynąć negatywnie na komfort cieplny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pompę Nibe 1245 12 kW. Uruchomiona w sierpniu. Przez cały listopad zużyła mi 420 kWh w drugiej taryfie (w I jest blokowana). Temperatura w domu 18 - 19 stopni (trwają prace wykończeniowe). Na całości podłogówka 340 m2 (garaż 45 chwilowo wyłączony z ogrzewania), odwierty 2 x 120 m w skale. Dach ocieplony pianką zamkniętokomórkową 20cm (lambda 0,019), okna Passivline U okna - 0,8 - 0,9, ściana jednowarstwowa Ytong Energo 48 cm.

 

do Jan150 :

uważam że pompa bardzo często Ci się załącza. Ja mam średnio 3-4 włączenia na dzień i około 5 godzin pracy. Jak masz ustawiony parametr STOPNIOMINUTY i jakim czujnikiem sterujesz ?

 

do Kamieniarza

Nie mam odbioru budynku a od września mam taryfę G12 (w tym samym mieście!) Na przepisy są obejścia. Wystarczy się zameldować, oświadczenie napisać i mieć wszystkie pomiary skrzynki i ze 2 działające kontakty. Załatwiłem to bez żadnych znajomości i łapówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...