Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Asolt hsa nie wyregulujesz

 

Ja tez mam problem z przesuwką z O...u. Jak było szczelnie to klamka nie dochodziła do poprawnej pozycji. Jak wyregulowali klamkę to zimą pi... dołem. Mam nawet porobione zdjęcia. Termometr na podłodze przed drzwiami pokazywał 8 st przy -10 na zewnątrz. Nie wiem czy ich wzywać ponownie do regulacji czy reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tez mam problem z przesuwką z O...u. Jak było szczelnie to klamka nie dochodziła do poprawnej pozycji. Jak wyregulowali klamkę to zimą pi... dołem. Mam nawet porobione zdjęcia. Termometr na podłodze przed drzwiami pokazywał 8 st przy -10 na zewnątrz. Nie wiem czy ich wzywać ponownie do regulacji czy reklamować.

 

Jak na gwarancji to reklamowac, niech poprawiają bo pozniej znowu bedzie na asolta ze źle wyliczył zapotrzebowanie na ciepło. A tak na powaznie to jak widze którys dom z kolei w którym są nieszczelnosci na oknach. A potem regulacja na rozdzielaczu bo podłogówka słabo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo papier sobie, a z zycie sobie. :)

 

Czyli co lepiej zeby zadnego papieru nie było?, a moze idąc dalej zrezygnujmy z projektu architektonicznego bo zycie sobie, a murarze cos tam zawsze wymyslą, moze inwestor na kartce cos tam narysuje, instalatorzy tez swoje dołozą. To przeciez nie WTC albo inny drapacz, bez projektu taki zwykły dom tez da sie wybudowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "eksajtuj" sie tak asolt. :)

 

Projekt domu byc musi. Dla podlogowki juz takiego obowiazku nie ma.

Mysle, ze nie majac projektu a tylko wytyczne i rysunki (zwymiarowane) inwestora, sprawna i doswiadczona ekipa tez by postawila porzadny dom. To sie w duzej mierze opiera wlasnie na doswiadczeniu. Tak samo jak trafiaja sie spierdzielone totalnie domy (i podlogowki), ktore mialy swietny i czytelny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na gwarancji to reklamowac, niech poprawiają bo pozniej znowu bedzie na asolta ze źle wyliczył zapotrzebowanie na ciepło. A tak na powaznie to jak widze którys dom z kolei w którym są nieszczelnosci na oknach. A potem regulacja na rozdzielaczu bo podłogówka słabo grzeje.

 

Akurat sam liczyłem i regulować nie ma potrzeby a przewiew nie ma wpływu na temp wewnętrzną. Ogólnie to te przesuwki o du..potłuc. Muszę poszukać gwarancji. Niby 5 czy 7 lat tylko nie wiem czy na wszystko.

 

Malux

Okucia to GU PSK-Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwka to masakra- jak szczelna to nie chce się suwać. Jak nieszczelna to ładnie się suwa i domyka :bash:ale pizga zimą.

 

 

Jak kupowałem okna to mi mówiono że takie proste przesuwki są do dupy, że system HS jest znacznie lepszy

Jak narazie na HSa nie mogę narzekać, made by Eurokolor Pyskowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem okna to mi mówiono że takie proste przesuwki są do dupy, że system HS jest znacznie lepszy

Jak narazie na HSa nie mogę narzekać, made by Eurokolor Pyskowice

 

Mam dwie przesowki tej firmy z Pyskowic na HS ,trzy lata temu montowane i odpukac wszystko ok. Bylem w tej fabryce przed zakupem okien-pelna profeska,warto polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wątku

 

Od 14 listopada zużycie 135kWh. Powierzchnia grzana 230m2. Temp. w środku utrzymuję od 10 w porywach do 20'C (kiedy coś wykańczam).

To pierwsze uruchomienie podłogówki. Elewacja zakończona pod koniec listopada, ocieplenie sufitów również, kilka dni temu wstawione drzwi do garażu, itd. Jeszcze w środku dość sporo wilgoci - wylana posadzka związała faktycznie dopiero po włączeniu grzania. Wydaje mi się, że to dość niskie zużycie

 

Aktualnie temp. DZ 5,9 - 3,0'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Myslisz ze moc jest az nadto?. Troszke sie raczej mylisz. Dom nie byl budowany pod Pci. Ja mysle ze w moim regionie gdzie w zime dochodzi do -35 jest akurat. Pozdrawiam.

No tak. Pompa tak sie nazywa. Ale w specyfikacji jej moc cieplna to troszke powyzej 8kw.

Edytowane przez pavosnop44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad od 01-11 do 30-11 wyglada tak :

 

589 kwh pracy PC / 19,63 na dzień

357 zalaczen PC wraz z CWU / 11,9 załaczen na dzień

185 godzin pracy PC wraz z CWU / 6,16 godzin pracy na dzień

33 godzin pracy PC na CWU / 1,1 godziny pracy na dzień

 

.

 

 

 

 

 

 

średnie zużycie prądu przez PC wraz z CWU , pompkami , cyrkulacją na godzine pracy 3,18 kw

caly prąd za PC i inne 962 kw , 1 taryfa 300 kwh , 2 taryfa 662 kwh

 

 

Witam. Mam ten sam model PC z tym że 10 kW Pow. grzewcza 220 m2 po podłodze wszędzie podłogówka+2 drabinki + garaż ogrzewany. Dom wykończony lecz niezamieszkały jeszcze. Chciałbym się dowiedzieć jakie masz zadane parametry na pompie: stponiominuty , podbicie tem. w taniej taryfie itd itd. z góry dzięki. POZDRAWIAM Sebastian, Opoczno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad od 01-11 do 30-11 wyglada tak :

 

589 kwh pracy PC / 19,63 na dzień

357 zalaczen PC wraz z CWU / 11,9 załaczen na dzień

185 godzin pracy PC wraz z CWU / 6,16 godzin pracy na dzień

 

Jak to jest, że masz 12 włączeń PC na dobę, a tylko 6 godzin pracy na dobę. Sprężarka załącza się raz na pół godziny a potem włącza? To raczej niedobrze. Słyszałem, że dla sprężarki włączenie to najtrudniejsze zadanie i tutaj się najbardziej zużywa, a żywotność szacuję się raczej w ilości załączeń a nie godzin pracy. Przykładowo załączeń mam u siebie maksymalnie 3 na dobę, a najczęściej 2, średni ok 2,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości przyłączam się do pytania. Ktoś to ma opracowane ? Jakiś link? Może doświadczenie?

A jak jeszcze jakiś algorytm względem różnic temperatur w dzień (szczególnie przy słońcu), a nocą by się przydał.

 

Moim zdaniem będzie tak, jak napisał JTKirk. Taniej będzie pozostać w nocnej taryfie, bo zwykle to 3x tańszy prąd, a PC na pewno nie będzie 3x mniej efektywna po podniesieniu temperatury. Jednak będzie większa różnica w temperaturach w domu między nocą a dniem, w nocy będzie w domu cieplej, a w dzień bardziej się wychłodzi, szczególnie późnym wieczorem. Warto więc w środku dnia może trochę podgrzać, gdy jest cieplej na zewnątrz? Dla powietrznej PC to może być dobra okazja na zaczerpnięcie z wyższej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...