Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, jakie panowie macie zuzycie w ostatnim pięciu dniach. U mnie ok 40kW/24h z aplikacji. Temp. -1 do +1. Nie wiem czy to dużo czy mało pompę mam prawie 2miesiace

 

Żeby to jakkolwiek poddać ocenie musisz zrozumieć że każdy dom ma inne zapotrzebowanie. Podaj informację o tym:

- jakie zapotrzebowanie na ciepło ma budynek

- jaki jest system ogrzewania: podłogowe, grzejniki, mieszany (w jakich proporcjach)

- jaki jest metraż budynku

- jaka jest strefa klimatyczna

- jaka jest temperatura wewnątrz

- kiedy został wybudowany dom

- w jakiej technologii jest dom

- jaka jest izolacja

- jaka jest stolarka okienna i drzwiowa

- jaka jest PC (rodzaj, moc)

 

Mnóstwo informacji bez których nikt nie powie czy to mało czy dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ciepła właściwego 100kWh/m2

Dom 150m2. 50m2 podłogówki i 100m2 grzejniki

Obszar Katowice

22 stopnie w domu z 2008r

Sciany Silikat 25cm + 15cm styropianu

Dach beton 10cm+styropian 5cm + 15cm wełny

Przeszklenia nie duże dwuszybowe

Pompa Ariston nimbus 9kW split

Podłoga 10cm styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie panowie macie zuzycie w ostatnim pięciu dniach. U mnie ok 40kW/24h z aplikacji. Temp. -1 do +1. Nie wiem czy to dużo czy mało pompę mam prawie 2miesiace

 

ok 26kWh/dzień dom trochę większy 186mkw, ocieplenia podobne, dużo przeszkleń, 6 okien dachowych, centrum, temperatura 21/22C

https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=15515#/pc0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie nie martwcie teraz tylko po nowym roku ....jak przez zime zrobicie 2tys kw a pozniej bedziecie placic po 500 w zwyz miesiecznie za prad. "Nowosci". Rekuperacja , pompa , foto. Rzeczy , ktore nigdy sie nie wroca...mozna powiedziec ze wydymali wszystkich ktorzy. Rzucili sie na pompy i prad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie nie martwcie teraz tylko po nowym roku ....jak przez zime zrobicie 2tys kw a pozniej bedziecie placic po 500 w zwyz miesiecznie za prad. "Nowosci". Rekuperacja , pompa , foto. Rzeczy , ktore nigdy sie nie wroca...mozna powiedziec ze wydymali wszystkich ktorzy. Rzucili sie na pompy i prad.

 

Drogi przyjacielu mam te wszystkie nowinki i jak narazie płacę i przez najbliższe kilkanaście lat będę płacił zero zł. Nie liczę abonamentu 340 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie nie martwcie teraz tylko po nowym roku ....jak przez zime zrobicie 2tys kw a pozniej bedziecie placic po 500 w zwyz miesiecznie za prad. "Nowosci". Rekuperacja , pompa , foto. Rzeczy , ktore nigdy sie nie wroca...mozna powiedziec ze wydymali wszystkich ktorzy. Rzucili sie na pompy i prad.

 

To nie jest temat czy się opłaca itp. Tylko porównanie z innymi więc sugeruje się .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaire , ja bym był szczęśliwy gdybym płacił za te najgorsze zimowe miesiące czyli styczeń luty i marzec po pięćset za miesiąc .Byłoby między półtora a dwa tysi za kwartał a tak miałem okogroch i bym za to nawet tony nie kupił. ŻADEN rodzaj ogrzewania się nie OPŁACA i nie ZWRACA. Chcesz mieć ciepło za darmo to emigruj do ciepłych krajów a my tutaj chcemy rozmawiamy o przyszłości a kolegom biegającym po lesie z siekierą za tanim opałem dziękujemy za nic nie wnoszące rady. Edytowane przez rrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...