Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolejny rok grzania pompą za mną . W tym roku zauważalnie mniejsze zużycie w stosunku do lat poprzednich:

CO +CWU - 4355 kWh

Powierzchnia użytkowa 233 m2.

 

Moc PC 9kW.

OZC: 8517 W

CWU: 4 osoby

DOM: murowany porotherm ; 20 cm grafit 031 na ścianach; fundament na ławach : 15 cm styro na chudziaku ; Poddasze 35 cm wełny ; wentylacja mechaniczna ;

Edytowane przez marcin225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok grzania pompą za mną . W tym roku zauważalnie mniejsze zużycie w stosunku do lat poprzednich:

CO +CWU - 4355 kWh

Powierzchnia użytkowa 233 m2.

 

Warto dla takiej informacji podać jakieś parametry budynku. Choćby moc PC i zapotrzebowanie na ciepło oraz ilość osób używających CWU.

Wielu użytkowników ma stopki podobne do mojej. Wzorowałem się na kilku wpisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok grzania pompą za mną . W tym roku zauważalnie mniejsze zużycie w stosunku do lat poprzednich:

CO +CWU - 4355 kWh

Powierzchnia użytkowa 233 m2.

 

Moc PC 9kW.

OZC: 8517 W

CWU: 4 osoby

DOM: murowany porotherm ; 20 cm grafit 031 na ścianach; fundament na ławach : 15 cm styro na chudziaku ; Poddasze 35 cm wełny ; wentylacja mechaniczna ;

 

Jakoś te dane mnie nie przekonują

A dlaczego ?????

U mnie powierzchnia identyczna ,obciążenie duuuużo mniejsze , i to dla ( -25*C ) w domu od +22,6-do +23,4 przez 24/24h a zużycie wyższe.

zapewne temp. w domu masz niższą i nie 24/24h

Inaczej byc nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te dane mnie nie przekonują

A dlaczego ?????

U mnie powierzchnia identyczna ,obciążenie duuuużo mniejsze , i to dla ( -25*C ) w domu od +22,6-do +23,4 przez 24/24h a zużycie wyższe.

zapewne temp. w domu masz niższą i nie 24/24h

Inaczej byc nie może.

 

NO i co ja mam Tobie na to odpowiedzieć? Nie muszę Cie przekonywać. Ja podałem dane rzeczywiste teraz zastanów się dlaczego masz wyższe zużycie w swoim domu (czynników może być setki zaczynając od tego , że skoro masz liczone dla -25 to zapewne mieszkasz w zimnych rejonach a ja nad morzem gdzie rzadko kiedy spada niżej -5) .

Edytowane przez marcin225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i co ja mam Tobie na to odpowiedzieć? Nie muszę Cie przekonywać. Ja podałem dane rzeczywiste teraz zastanów się dlaczego masz wyższe zużycie w swoim domu (czynników może być setki zaczynając od tego , że skoro masz liczone dla -25 to zapewne mieszkasz w zimnych rejonach a ja nad morzem gdzie rzadko kiedy spada niżej -5) .

 

Po pierwsze-Nie oczekuję abyś mnie przekonywał

po 2- srednia temp dla polski to ( +2, )

po3 - mam dla -25 bo w takich temp pracowała PC utrzymując w domu 22,6---23,4 24/24h i na tej podstawie wiem co i jak .

po4- zapewne nie masz temp stałej 24/24 i jest spooooro niższa

Podsumowanie.

Dlatego mnie to wkurza takie podawanie zużycia EE bez konkretnych danych (np. stała temp w domu, czas pracy PC itd. )

Bo zaraz przyjdzie drugi i poda że jego zużycie roczne za ( CO+ CWU ) to 1200kWh /rok

Mi osobiście to lata mam pojęcie i wiem ile zużywa dom ,ale przychodzą tu ludzie którzy budują swój pierwszy dom ( bo przez 4 pokolenia żyli w blokowisku ) i potem na forach włosy im sie jeżą widząc takie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-Nie oczekuję abyś mnie przekonywał

po 2- srednia temp dla polski to ( +2, )

po3 - mam dla -25 bo w takich temp pracowała PC utrzymując w domu 22,6---23,4 24/24h i na tej podstawie wiem co i jak .

po4- zapewne nie masz temp stałej 24/24 i jest spooooro niższa

Podsumowanie.

Dlatego mnie to wkurza takie podawanie zużycia EE bez konkretnych danych (np. stała temp w domu, czas pracy PC itd. )

Bo zaraz przyjdzie drugi i poda że jego zużycie roczne za ( CO+ CWU ) to 1200kWh /rok

Mi osobiście to lata mam pojęcie i wiem ile zużywa dom ,ale przychodzą tu ludzie którzy budują swój pierwszy dom ( bo przez 4 pokolenia żyli w blokowisku ) i potem na forach włosy im sie jeżą widząc takie dane.

 

Mam ustawione na stałe 22 stopnie bez żadnych kombinacji. W godziny pracy pompy również nie ingeruje, chodzi sobie jak chce.

Może zamiast szukać u mnie niewiadomo czego to weź kamerę termowizyjną i przejdź uczciwie po domu? Kto wie czy się nie wyjaśni wtedy tajemnica podwyższonego zużycia energii przez Twoją pompę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na stałe 22 stopnie bez żadnych kombinacji. W godziny pracy pompy również nie ingeruje, chodzi sobie jak chce.

Może zamiast szukać u mnie niewiadomo czego to weź kamerę termowizyjną i przejdź uczciwie po domu? Kto wie czy się nie wyjaśni wtedy tajemnica podwyższonego zużycia energii przez Twoją pompę...

 

To jak z tymi grzejnikami jest- bo odpowiedzi nie dostałem

Po drugie Ja nawet w maju grzeję jak pada deszcz i temp jest nizsza niż 22,6*C

U nie oscyluje między 22,6 a 23,4 tak że jest spoooooro więcej niz u ciebie.

Bardzo interesuje mnie ten twój dobór PC do grzejników które pracują na tych samych parametrach co podłogówka

A DLACZEGO Pompa ciepła do grzejniików ma być mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tymi grzejnikami jest- bo odpowiedzi nie dostałem

Po drugie Ja nawet w maju grzeję jak pada deszcz i temp jest nizsza niż 22,6*C

U nie oscyluje między 22,6 a 23,4 tak że jest spoooooro więcej niz u ciebie.

Bardzo interesuje mnie ten twój dobór PC do grzejników które pracują na tych samych parametrach co podłogówka

A DLACZEGO Pompa ciepła do grzejniików ma być mocniejsza.

 

O co Ci chodzi z tymi grzejnikami? Bo ja mam akurat 100% podłogówki. Gdzie pisałem coś o grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Styczeń - 307kwh na CO+CWU

 

31.12- https://naforum.zapodaj.net/4e0b6f3aa73d.jpg.html

31.01 - https://naforum.zapodaj.net/2134fb01cb42.jpg.html

 

A żeby jednemu z nas żyłka nie pękła - grzanie całodobowe/bez ograniczeń programowych, temp stała 22,5stC. :D

Poczekaj jak u syna się dom wygrzeje, zamknie garaż, przyjdą zyski słoneczne i bytowe...

To dopiero ten gościu się zdziwi:D

Na te chwilę to u niego za styczeń - 360kWh samo CO, ale jednak dom: Parterówka z poddaszem użytkowym,175m po podłogach, 135m użytkowej+ garaż 30m w tej chwili ogrzewany ( jedna pętla ) brak drzwi garaż/dom, kubatura to jednak 500m3, to jednak trochę więcej grzania jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...