Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No kuźwa w szoku jestem... mam monobloka jak jechał na 41-43*C bo mam bufor kombinowany to potrafił w największe mrozy i 45kWh opędzlować, Jak przemyślałem że nie ma sensu dobę grzać bufor a robić to przed myciem to okazuje się że w 7-10kWh ogarnie temat przy -2*C. W chałupie stabilnie 21-23*C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ompa ciepła:

COP CO miesięczne: 5.0

COP CWU miesięczne: 3.54

COP całkowite miesięczne: 3.99

 

Pobrana CO: 41.53 kWh

Pobrana CWU: 91.9 kWh

 

Pobrana 1 tar: 18.67 kWh

Pobrana 2 tar: 115.4 kWh

Pobrana total: 133.81 kWh

 

Wyprodukowana CO: 207.78 kWh

Wyprodukowana CWU: 325.0 kWh

 

Podsumowanie od początku roku:

COP CO rocznie: 4.96

COP CWU rocznie: 3.5

COP całkowite rocznie: 4.42

 

Pobrana CO: 734.66 kWh

Pobrana CWU: 437.22 kWh

 

Pobrana 1 tar: 177.55 kWh

Pobrana 2 tar: 994.97 kWh

Pobrana total: 1172.6 kWh

 

Wyprodukowana CO: 3643.98 kWh

Wyprodukowana CWU: 1530.86 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień: 211 kWh na CO i CWU

 

Dzięki ......... nie chcę politykować, ale wszyscy pewnie wiedzą, dzięki komu....... od 2020 r. do chwili obecnej koszt taniej taryfy wzrósł mi z 32 do 99 gr/kWh. Czyli ponad 300%.

 

Zaczynam się rozglądać za PV + magazyn. Jak ktoś ma ciekawe linki to chętnie poczytam/pooglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złocisz i 42 grosiki......;)

 

Koszt całego prądu 2022 r. (akurat mam 2 faktury kwiecień - październik, ale patrząc po cenach i zużyciu) - ok. 3400 zł. z wszystkimi opłatami

Koszt całego prądu 2023 r. (bez uwzględnienia tego zamrożenia 2000 kWh i przyjmując to samo zużycie co w 2022 r.) - 6400 zł. z wszystkimi opłatami.

Edytowane przez ProStaś
Dopisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień: 211 kWh na CO i CWU

 

Dzięki ......... nie chcę politykować, ale wszyscy pewnie wiedzą, dzięki komu....... od 2020 r. do chwili obecnej koszt taniej taryfy wzrósł mi z 32 do 99 gr/kWh. Czyli ponad 300%.

 

Zaczynam się rozglądać za PV + magazyn. Jak ktoś ma ciekawe linki to chętnie poczytam/pooglądam.

 

Zapraszam do nas :) . Kalkulator instalacji fotowoltaicznej na naszej stronie. Jeśli dla nas będzie za daleko to przynajmniej będziesz miał jakiś punkt wyjścia dla porównań cenowych.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, masz jakieś pytania techniczne, o dofinansowanie, zgłoszenia, projektowanie itp. to odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę o poradę

mam problem ze zdecydowaniem się na ogrzewanie w domu. na pewno w 100% będzie podłogówka i chciałbym do tego pompę ciepła gruntowa tylko czy ktoś może mi przybliżyć koszt takiej instalacji wraz z montażem i wszystkimi pierdółkami i polecić jakieś urządzenie bo nie znam się na tym kompletnie.

domek z poddaszem w trakcie budowy 170m2 użytkowej 200m2 podłóg 2os w rodzinie narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz jak ładujesz się w rozwiązania z minionej epoki płać i bądź szczęśliwy jak wszyscy co posiadają takie rozwiązanie. Co za różnica ile zapłacisz skoro jesteś zdecydowany.

 

Pc + podłogówka ok 60 tys. Roczny rachunek za ogrzewanie ok 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...