Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

najłatwiej pod względem sterowania będzie odcinać górę i część dołu razem .

Tylko uważaj, żebyś za bardzo nie poodcinał. Pc musi mieć do pracy zapewniony minimalny przepływ wody, jak odetniesz 3/4 instalacji to sprawdź, czy on rzeczywiście jest. Możesz to zrobić pośrednio mierząc temperatury zasilanie/powrót na pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o podanie kosztów za okresy mroźne domy do 150m2 - i w zł nie kwh -najlpeiej koszty energi elektrycznej w okresie stycznen-luty 2011 w zł

Siostra mysli nad pompa ciepla i sila rzeczy zsytanwia sie jak to bedzie wygladalo w kosztach- buduje dom 140m2 .

 

Ja juz moje 170m2 postawilem 3 lata tem,u , grzeje gazem temp 21,5 dzien , 19,5 noc koszty- gaz: styczne -luty 2011to 1180zł z czego 250zł to samo CWU ( tyle mam zawsze latem jak nie grzeje domu) sila rzeczy wychodzi 450zł na miesiac w okresie styczen -luty czyli przy duzych mrozach.

 

Calosciowy koszt energi elektr (piec gazowy tez czerpie energie elektryczna :p) i gazu w tym okresie to 1500zł.

 

I teraz pytanie ile bedzie/bylo u was przy mrozach -10-20 ? ile mniej ? bo zakladam ze musi byc mniej

 

 

pozdrowka i prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj dalej:D

My również się nie ograniczamy z wodą w żaden sposób. Choć ostatnie rachunki trochę zaczynają mnie martwić, po nowym roku ma być jeszcze drożej.

 

Liwko nie ma żartów, straszą tą wodą na maxa nie mówiąc że w 2030 podobno połowa populacji na nie mieć dostępu do bieżącej wody, jak znam życie dowalą akcyzę na wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mam 1350m3 i 300,5m2 , faktycznie do ogrzewania jest około 240m2 i 760m3 kubatury , teoretycznie powinienem mieć pomieszczenia 3,16m a jest góra 2.55 dół 2.65 i jedno pomieszczenie 4.5m (widziałeś sam ;-) ) i to pomieszczenie najdłużej się nagrzewa .

 

Piętro po 20 godzinach grzania osiągnęło 19 stopni z początkowych 10 , dolne pomieszczenia zamykane drzwiami nagrzały się prawie tak szybko jak góra , a otwarty salon dopiero po 3 dobie grzania ma 18 stopni . Do sterowania pompą mam tylko czujnik podłogowy (w salonie) muszę coś wymyślić jak odciąć górę i część dołu od ogrzewania gdy osiągną zadaną temperaturę .

 

pewnie masz mostek termiczny pod drzwiami tarasowymi w salonie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o podanie kosztów za okresy mroźne domy do 150m2 - i w zł nie kwh -najlpeiej koszty energi elektrycznej w okresie stycznen-luty 2011 w zł

Siostra mysli nad pompa ciepla i sila rzeczy zsytanwia sie jak to bedzie wygladalo w kosztach- buduje dom 140m2 .

 

Ja juz moje 170m2 postawilem 3 lata tem,u , grzeje gazem temp 21,5 dzien , 19,5 noc koszty- gaz: styczne -luty 2011to 1180zł z czego 250zł to samo CWU ( tyle mam zawsze latem jak nie grzeje domu) sila rzeczy wychodzi 450zł na miesiac w okresie styczen -luty czyli przy duzych mrozach.

 

Calosciowy koszt energi elektr (piec gazowy tez czerpie energie elektryczna :p) i gazu w tym okresie to 1500zł.

 

I teraz pytanie ile bedzie/bylo u was przy mrozach -10-20 ? ile mniej ? bo zakladam ze musi byc mniej

 

 

pozdrowka i prosze o odp

 

Porównywanie z gazem przy najzimniejszych miesiącach nie ma sensu. Wtedy jest największe zużycie, więc koszt 1m3 gazu liczonego z abonamentem jest najmniejszy. Lepiej jest policzyć cały rok. Przy tak mroźnych ostatnich dwóch zimach i kilku babolach, które dopiero teraz usunąłem wyszło mi około 1600zł (cały rok)(podlicznik od stycznia).

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o podanie kosztów za okresy mroźne domy do 150m2 - i w zł nie kwh -najlpeiej koszty energi elektrycznej w okresie stycznen-luty 2011 w zł

Siostra mysli nad pompa ciepla i sila rzeczy zsytanwia sie jak to bedzie wygladalo w kosztach- buduje dom 140m2 .

 

Ja juz moje 170m2 postawilem 3 lata tem,u , grzeje gazem temp 21,5 dzien , 19,5 noc koszty- gaz: styczne -luty 2011to 1180zł z czego 250zł to samo CWU ( tyle mam zawsze latem jak nie grzeje domu) sila rzeczy wychodzi 450zł na miesiac w okresie styczen -luty czyli przy duzych mrozach.

 

Calosciowy koszt energi elektr (piec gazowy tez czerpie energie elektryczna :p) i gazu w tym okresie to 1500zł.

 

I teraz pytanie ile bedzie/bylo u was przy mrozach -10-20 ? ile mniej ? bo zakladam ze musi byc mniej

 

 

pozdrowka i prosze o odp

 

od 500 do 800 zł za 2 mce, zależy od docieplenia domu i temp w pomieszczeniach i od ilości osób do cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam studnię wywierconą, ale woda zażelaziona:( Do basenu i ogródka się chociaż nada.

 

postaw se kolumnę do ściągania manganu i żelaza, koszt 3,5 tys zł, i będziesz wolny:D

 

http://www.megaparty.pl/upload/stacja_uzdatniania_wody.jpg

Edytowane przez puzondm
error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną najniższą możliwą wartość, bodajże -250.

To jest jedna wartość, zakładam że ta przy której ma się włączyć pompa, a jaką masz wartość parametru przy którym pompa się wyłącza (standardowo +100)?

Ja mam ustawione -180 + 100, ale blokuję uruchomienie pompy w drogiej taryfie i o 14 wartość stopniominut wynosi -399. Tak samo wygląda o 22. W południe pompa jak się załączy o 14 to przeważnie pracuje całe 2 godziny w taniej bo ciężko jej zbić z -399 do +100. W nocy jej się to udaje bo są 2 załączenia. wahania temperatury w domu są niewielkie pomiędzy 18 a 19 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar-com - ja mam dom 130m2 pow użytkowej, po podłogach 150m2, grzane do 22,5-23C, do tego dogrzewane 65m2 piwnicy do 16C - za grudzień+styczeń koszty prądu do PC to 621zł. a za luty to 358zł

w tym duże zużycie CWU

 

Takie podawanie w stosunku do gazu tylko zaciemnia sprawę, bo wychodzi dość podobnie. Natomiast, jeżeli policzy się cały rok sprawa wygląda z goła inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna wartość, zakładam że ta przy której ma się włączyć pompa, a jaką masz wartość parametru przy którym pompa się wyłącza (standardowo +100)?

Ja mam ustawione -180 + 100, ale blokuję uruchomienie pompy w drogiej taryfie i o 14 wartość stopniominut wynosi -399. Tak samo wygląda o 22. W południe pompa jak się załączy o 14 to przeważnie pracuje całe 2 godziny w taniej bo ciężko jej zbić z -399 do +100. W nocy jej się to udaje bo są 2 załączenia. wahania temperatury w domu są niewielkie pomiędzy 18 a 19 stopni.

A w jaki sposób realizujesz blokowanie uruchomienie pc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...