Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Mariusz zużył w XII 2820kwh / 31 dni / 24 godz = 3,8kwh/godz

 

gorzej jak temperatury w styczniu i lutym będą niższe...

 

tak, od pewnego momentu zużycie prądu przez sprężarkę jest stałe (poziom 5-8 kW w zależności od temp GZ) z tym że znacznie spada moc grzewcza a jeżeli spadnie poniżej zapotrzebowania budynku to do akcji przystąpi grzałeczka, a ona ma 9 kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie brzmi.

JA zadaje temp. ? czy SE pompa uwaza ile ma miec ??

 

jeżeli jest sterowana pogodowo za pomocą krzywej grzewczej to SE pompa uważa ile ma mieć ;)

jak chcesz mieć w domu chłodniej to obniżasz krzywą, jak cieplej to podwyższasz a ona SE po swojemu poprzelicza i poustawia grzanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delta jest o 8-9 ...tylko jest COS jak mowil .. uu nie pamietam kto.?:( ze zadaje np 45 a i tak zasilanie 38

To delta jest ok. Zadawać możesz nawet 80*, a pc da tyle ile wydoli w danych warunkach, tzn. kiedy się zrównoważy aktualna moc grzewcza pc (spadająca wraz ze wzrostem temperatury w obiegu) z wydajnością oddawania ciepła przez Twoje grzejniki (rosnąca wraz ze wzrostem temperatury w obiegu). Chyba że ma jeszcze możliwość zwiększenia mocy, a pomimo Twoich ustawień sterownik uznał, że ma pracować poniżej 100% mocy.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do ludzi ktorzy maja zagospodarowane poddasze uzytkowe. U mnie pizdzi od 2 dni naprawde zdrowo. Mam wrazenie, ze poddasze duzo szybciej sie wychladza niz parter, pomimo ze powietrze wentylacyjne jest do domu wpuszczane nawietrznikami wlasnie glownie w cieplejszej czesci parterowej.

Tez macie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest sterowana pogodowo za pomocą krzywej grzewczej to SE pompa uważa ile ma mieć ;)

jak chcesz mieć w domu chłodniej to obniżasz krzywą, jak cieplej to podwyższasz a ona SE po swojemu poprzelicza i poustawia grzanie ;)

 

JEB :)

bez obrazy. pytam.

Krzywa zadana nie ze SAMA sobie wyznacza. TAK

Ustalam JA krzywa. i wg tego PC ustala ONA temp. zadana. a temp. zasilania jest jaka jest. trzyma sie w ok. 8-9* jak Piter mowil

Pytanie brzmi. a raczej brzmia:

- kto rzadzi?

- jesl rzadzi PC

* mam jakies szanse ?

* NIE

 

- cokolwiek jako USER ( Atlantica ) zadaje to cos mi daje ? ---> vide niby histereza zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To delta jest ok. Zadawać możesz nawet 80*, a pc da tyle ile wydoli w danych warunkach, tzn. kiedy się zrównoważy aktualna moc grzewcza pc (spadająca wraz ze wzrostem temperatury w obiegu) z wydajnością oddawania ciepła przez Twoje grzejniki (rosnąca wraz ze wzrostem temperatury w obiegu). Chyba że ma jeszcze możliwość zwiększenia mocy, a pomimo Twoich ustawień sterownik uznał, że ma pracować poniżej 100% mocy.

 

ooo tu poprosze ja krowie przy rowie :)

bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do ludzi ktorzy maja zagospodarowane poddasze uzytkowe. U mnie pizdzi od 2 dni naprawde zdrowo. Mam wrazenie, ze poddasze duzo szybciej sie wychladza niz parter, pomimo ze powietrze wentylacyjne jest do domu wpuszczane nawietrznikami wlasnie glownie w cieplejszej czesci parterowej.

Tez macie podobnie?

 

nie zebym byl.. ale pewnie dostaniesz MASE cennych info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEB :)

 

- kto rzadzi?

 

- cokolwiek jako USER ( Atlantica ) zadaje to cos mi daje ? ---> vide niby histereza zadanej

 

rządzisz TY... ;)

rozkazy wydajesz krzywą grzewczą a ona czy chce czy nie chce musi się dostosować (chyba że już z sił opadnie czyli mocy jej nie starczy ;) )

 

jak coś zadajesz to możesz coś uzyskać (chociażby pracę w taniej taryfie jak masz - tylko nie wiem jak by ta tania taryfa wyszła przy grzejnikach, już ktoś wcześniej poruszył temat bufora - jakbyś miał to mógłbyś go ładować w taniej i niech się "rozbiera" w drogiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rządzisz TY... ;)

rozkazy wydajesz krzywą grzewczą a ona czy chce czy nie chce musi się dostosować (chyba że już z sił opadnie czyli mocy jej nie starczy ;) )

 

jak coś zadajesz to możesz coś uzyskać (chociażby pracę w taniej taryfie jak masz - tylko nie wiem jak by ta tania taryfa wyszła przy grzejnikach, już ktoś wcześniej poruszył temat bufora - jakbyś miał to mógłbyś go ładować w taniej i niech się "rozbiera" w drogiej)

TAK mi sie zdawalo

Zadaje sobie .powiedzmy 23

a ta /maszyna/ zadaje SOBIE raz 38 innym razem 43 a i bywa 53

zasialnie i TAK leci na 39 powrot 32

a CZASAMI 'leca'w kosmos i mimo zdanego 43 na liczniku 47-51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...