Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak pisalem juz wczesniej pompa startowala od zera w domu a i pewnie była woda przymarznięta u mnie.

Pierwszy start 19.12.2012 ze stanem licznika 1455kWh

Zużycie podałem za 9 ostatnich dni bo to te ostatnie dni były najbardziej miarodajne według mnie, bo budynek od dawna ma tą samą temperaturę.

Mam dom wybudowany z pustaka (suporeks25cm), ocieplenie 15cm styro, strych ocieplony 15cm wełna, strop nad poddaszem 25cm wełna a na podłogach 10cm styro, okna 3 szybowe, w całym domu podłogówka, jeden grzejnik 10 żeberek w kotłowni ktòra jest pod połową domu 32m2. W każdym pomieszczeniu mam wentylację grawitacyjną.

 

Elo. No ja też mam tri i na początku niestety w nowym budynku cudów nie będzie, niestety zaplanowane odpalenie na środek zimy - nic innego nie będzie się działo, jak duże zużycie ale czym byś nie grzał tyle wyjdzie, masz jakąś koze albo coś to wspomagaj pompę, napal od czasu do czasu. W domu masz pewnie ogromną ilość wilgoci technologicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wybudowany w 2011 roku na wiosne. Tynki i wylewki zrobione byly w 2012 roku na wiosne/lato. Na poczatku wrzesnia pompa uruchomiona 1 raz przez 6 tygodni na wygrzewaniu jastrychu naciagnela 1455kWh. Potem ponad 2 mies wyłączona. Od 19 grudnia uruchomiona.

 

Ściany i stropy muszą nabrać temperatury potem zużycie powinno być takie jak u wszystkich (prawie), jeśli masz możliwość to dogrzewaj kominkiem lub kozą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem juz wczesniej pompa startowala od zera w domu a i pewnie była woda przymarznięta u mnie.

Pierwszy start 19.12.2012 ze stanem licznika 1455kWh

Zużycie podałem za 9 ostatnich dni bo to te ostatnie dni były najbardziej miarodajne według mnie, bo budynek od dawna ma tą samą temperaturę.

Mam dom wybudowany z pustaka (suporeks25cm), ocieplenie 15cm styro, strych ocieplony 15cm wełna, strop nad poddaszem 25cm wełna a na podłogach 10cm styro, okna 3 szybowe, w całym domu podłogówka, jeden grzejnik 10 żeberek w kotłowni ktòra jest pod połową domu 32m2. W każdym pomieszczeniu mam wentylację grawitacyjną.

 

No to masz jeszcze swiezutki domek. Tak wlasnie bedzie sie dzialo. Duzo energii wpompujesz na odparowanie wilgoci. Temperatura bedzie nie za wysoka, ale z kazdym tygodniem powinno byc lepiej. Zagadka jest dla mnie dlaczego nie suszyles jeszcze przed sezonem zimowym.

Rozszczelnij troszke okna i pod zadnym pozorem nie rob zadnego kryzowania kanalow wentylacyjnych. Na to przyjdzie czas po zasiedleniu. Teraz po prostu grzej i wietrz. To jedyne co mozesz zrobic.

Jesli masz komin dymowy, to go wykorzystaj. Ja kupilem koze blaszana z szmotkami za 150 zl a Allegro, w skladzie opalu prae workow wegla i chlopaki od wykonczeniowki sobie poalili w piecyku za dnia. Pompa pracowala w taniej taryfie 10h na dobe i w domu wcale nie bylo cieplo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie cały czas ta sama temperatura w okolicy 16 stopni, to zużycie bardzo duże.

 

Pod żadnym pozorem nie zatykaj kominów i wentylacji! Tak tylko pogorszysz sytuację.

 

COP pompy przy Twoich obecnych warunkach będzie nie za duży - tylko mówię o realnym a nie teoretycznym. Masz raczej dość "mokry dom", więc będzie na razie potrzebował więcej energii. Ocieplenie masz "nie za grube". Do tego straty na wentylacji grawitacyjnej, może jeszcze jakieś inne mostki oprócz komina... Jak się to pododaje, to niestety jest to możliwe.

Edytowane przez Instaltechnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obiekt ogrzewany PC gruntową w grudniu średnio dziennie 54 kWh

OZC 7 kW podłogówka 230 m3 ściany poroterm 49 i 15 wełny dach 35 cm pod podłogą 15 cm

czyli koszt miesięczny około 800 zł

 

Gratuluje rachunków po 150 zł

 

Jesli do mnie "pijesz", to przeczytaj moze najpierw posta. Bedzie latwiej wspolna "plaszczyzne" znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacja pod podłogą do d...y ,kto daje 10 cm dach też bez rewelacji

 

Nie przesadzaj.

To jest jak z grubością styro na elewacji, o czym pisał np. kbab.

Zwiększenie grubości z 10cm na 20cm to da mniej więcej 100 zł oszczędności.

Nie ma co świrować. Dom musi się nagrzać i wysuszyć, łyka wszystko co się w niego wpompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obiekt ogrzewany PC gruntową w grudniu średnio dziennie 54 kWh

OZC 7 kW podłogówka 230 m3 ściany poroterm 49 i 15 wełny dach 35 cm pod podłogą 15 cm

czyli koszt miesięczny około 800 zł

 

Gratuluje rachunków po 150 zł

 

ciekawe jakim cudem OZC wyszło 7 kW przy 230 m i 15 cm styro? sam liczyłeś? ;)

 

i tak w ogóle to co chciałeś przekazać? że węgiel lepszy? czy może atlantic i daikin?

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby więcej niż jeden semestr ,Chyba kończyliśmy to samo.

 

To żle sądzisz, to było wiecej i na AGH, a Ty raczej z Warszawy

 

Widocznie Asolt to frajer, bo się niepotrzebnie tyle kształcił w tym kierunku...

 

Faktycznie nieraz się zastanawiałem dlaczego nie poszedłem marketing i zarządzanie, moze było tam za trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nieraz się zastanawiałem dlaczego nie poszedłem marketing i zarządzanie, moze było tam za trudno

 

Może po prostu nie chciałeś się uczyć jak wciskać KIT innym, bo to jest chyba domena tych po marketingu.

Sorki, że wtrąciłem się w Waszą "ciekawą" wymianę zdań ;)

Moim skromnym zdaniem, jeśli czegoś nie potrafię zrobić sam - nie jestem przecież Omnibusem - musi to zrobić ktoś inny dla mnie a że za coś każdy musi żyć to i trzeba za to zapłacić.

 

Pozdrawiam,

Wojtek R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...