Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...powiem szczerze, że się czepiacie ;)

 

to, że mają firmę i starają się ją rozwinąć to chyba nie jest jakimś przestępstwem, fajny budynek, przyjemne wykończenie biura - wolałbym tutaj robić zakupy niż u gościa, który podjeżdża na budowę zdezelowanym polonezem i proponuje pc za kilkadziesiąt tys...

z drugiej strony znam wiele większych firm niż ich z o wiele większym zapleczem i bardziej spektakularnym...

 

samo zużycie rzeczywiście wydaje się niskie jak na 360 m2 ogrzewanej powierzchni, ale skoro ana okazała f-rę to raczej nie ma powodów żeby jej nie wierzyć,,,

może i w zamyśle chciała zareklamować swój produkt, ale sami prowokujecie...

 

a skoro Zubadany dają tak dobrze zarobić to czas najwyższy otwierać salony ;)

 

z ust mi to wyjołeś :)

 

ja pierdziele jest wątek zużycie/koszty, piszę i zostaje wyśmiana, że łże i że biuro musi mieć z pół metra wysokości... jak wstawiam foty żeby było widać że nie rzucam słów na wiatr to zostaje zakrzyczana że się chwalę LUDZIE !!!!

Nie ja też dawałam linki do strony firmowej... Całość biura jest monitorowana przy pomocy rejestratorów temperatury i wszystko jest zapisane. Kwoli ścisłości dodam, że temperatura na sterowniku jest ustawiona raz i nie ma opcji nadmuchu tylko dziennego, przez całą dobę utrzymywana jest stała temperatura. W biurze ogrzewanie jest zrobione w systemie VAV. CWU idzie bardzo mało, bo to biuro :)

Szczerze to nie wiem o co Wam chodzi...

Edytowane przez ana-76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś taki skrupulatny, a łżesz :) bo nie netto tylko brutto w najdroższej opcji z montażem :)

 

Fakt, brutto z 8% VAT.

 

Już poprawiam się.

 

Przepraszam moja wina,

 

Zawyżyłem cenę o 3.000zł, bo cena netto to około 42.000zł.

Ale zestaw jest w każdej kompleksowej ofercie.

 

Źródło: http://allegro.pl/show_item.php?item=2946636236.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w styczniu zmienialiśmy taryfę w biurze z budowlanki na C12a Przyszedł rachunek, całkowite zużycie prądu za okres 4-14.01.2013 na kwotę 113,37. Biuro 360m2 ogrzewanie nadmuchowe temp zadana na sterowniku 21, średnia dzienna 11,34zł w tym 5 komputerów, światło w budynku i o zmierzchu na placu - czujka ruchu, wielki serwer, drukarki, zmywarka, lodówka.

 

W tym okresie 2 sobot i niedziele pewnie nie grzane.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... zapewne gdzieś pracujesz, jeśli odbiorców swojej pracy (kimkolwiek oni są ) nazywasz jeleniami to ja im szczerze współczuje...

 

Tu chodzi tylko o marketing.

8kW za 45.000zł za powietrzną PCi, to bardzo dużo, tym bardziej, że płaci się aby pracowała w ujemnych temperaturach.

Za taką sama kotłownię ale przy PCi gruntowej z kolektorem pionowym "pośledniejszej" zapłacę 27.000zł, a za markową z palcem w odbycie zmieszczę się w tych 45.000zł. Końcowy efekt taki sam, a efektywność gruntowej wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o marketing.

8kW za 45.000zł za powietrzną PCi, to bardzo dużo, tym bardziej, że płaci się aby pracowała w ujemnych temperaturach.

Za taką sama kotłownię ale przy PCi gruntowej z kolektorem pionowym "pośledniejszej" zapłacę 27.000zł, a za markową z palcem w odbycie zmieszczę się w tych 45.000zł. Końcowy efekt taki sam, a efektywność gruntowej wyższa.

 

Przestań tak sobie wsadzać te palce.

Ja wolę powietrzną , tylko troszeczkę inną od M-ZUBADANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już sobie spokój, różnice cenowe w pompach są mniejsze niż pomiędzy powiedzmy Maserati / Mesiem e-klasse / a np. Skodą Superb. Pomimo tego wszystkie 3 marki znajdują nabywców, i o dziwo wszystkie 3 dowożą dupę na miejsce. Więc te dyskusje wyglądają w stylu: dojeżdżam do pracy Skodą i jest ciepło i na łeb nie kapie. Odpowiedź: może i tak, ale czym, jakąś plebejską Skodą? Więc może od razu przekleić jakąś dyskusję z forum moto pt. diesel czy benzyna, zamieniając te wyrazy wyrazami gruntówka i powietrzna, od razu wątek spuchnie o kolejne 100 stron i z grubsza będzie miał sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się andriuss że ta odezwa do narodu niewiele pomoże...

 

też nie rozumiem dlaczego część forumowiczów upiera się, że dla każdego to co najtańsze jest najlepsze i nie może zrozumieć, że jest grupa ludzi, którzy wybiorą droższy, markowy produkt i to w każdej dziedzinie życia, nie tylko w ogrzewaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie najlepsze są porównania z samochodami. TATA motors też jeżdzi i powie że najtaniej.

też chciałem kupić Zubadana, bo widziałem i słyszałem, ale po prostu nie stać mnie było na niego i kupiłem Atlanica.

a wracając do tematu. za styczeń wyszło tak:

całość co cwu - 1271 kwh = 481 zł

dzienna - 284 kwh x 0,65 = 185 zł

nocna - 987 kwh x 0,3 = 296 zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżniacie ciepło kotła na węgiel, gaz czy olej? Z prądu czy z PC? Rozróżniacie też jakie marki wam te ciepło dostarczają? Super! Ja tego nie potrafię. Ciepło to ciepło, ma być, ma być tanie w zakupie, eksploatacji i ma być tani serwis. Mi to w zupełności wystarcza, ale skoro niektórzy wolą mieć te ciepło dużo droższe... A ponoć inwestując w PC myśli się o niskich rachunkach. Czyli ewidentna niekonsekwencja. Cóż, wolnoć Tomku w swoim domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko nie zawracaj Wisły kijem,

 

to są indywidualne decyzje i na prawdę większość ludzi umie liczyć a mimo wszystko kupuje droższe produkty, dlaczego ich przez to dyskryminujesz?

 

tutaj dochodzimy do rzeczy zupełnie niezwiązanych z tym tematem ani nawet z tym forum, do osobistych kryteriów podejmowania decyzji o zakupie tego albo innego urządzenia

jeżeli ktoś totalnie błądzi to warto go skierować na dobrą drogę, ale jeśli ktoś na co dzień jeździ tym przysłowiowym mesiem "S" to nie namawiaj go na siłę na pompę składaka bo i tak kupi np IVT, tak samo jak w samolocie wsiądzie w klasę biznes a nie w ekonomiczną mimo, że przyleci do celu dokładnie w tym samym momencie ;)

 

albo inaczej: to że Ty gustujesz np w blondynkach to nie znaczy że wszyscy muszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...