Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas w styczniu wyszło 667 kWh, z tego ponad 2/3 w taniej taryfie (na ostatniej fakturze średni koszt kWh 0,46 zł, czyli byłoby razem 307 zł). Do tego w kominku spaliliśmy na oko 3/4, a może cały mp drewna. Dom szkieletowy 175 mkw.

 

No i moja żona na pewno potwierdziłaby, że ciepło z kominka jest zdecydowanie cieplejsze, niż ciepło z PC ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co twierdza, ze cieplo z wegla jest takie przyjemniejsze, cieplejsze :) Niz z PC czy pradu czystego.

 

A ja ostatnio na forum doszedłem do wniosku, że PC zmieniło niemal całe moje życie. W poprzednim domu paliłem w kotle to na węgiel, to na miał. Było gdzie fajkę zapalić i kielicha walnąć. Teraz rzuciłem palenie a i po kielicha rzadziej sięgam. Cera ładniejsza to i dziewcze się czasem obejrzy, a i z gęby nie leci. Normalnie człowiek sporządniał nieco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko nie zawracaj Wisły kijem,

 

to są indywidualne decyzje i na prawdę większość ludzi umie liczyć a mimo wszystko kupuje droższe produkty, dlaczego ich przez to dyskryminujesz?

 

tutaj dochodzimy do rzeczy zupełnie niezwiązanych z tym tematem ani nawet z tym forum, do osobistych kryteriów podejmowania decyzji o zakupie tego albo innego urządzenia

jeżeli ktoś totalnie błądzi to warto go skierować na dobrą drogę, ale jeśli ktoś na co dzień jeździ tym przysłowiowym mesiem "S" to nie namawiaj go na siłę na pompę składaka bo i tak kupi np IVT, tak samo jak w samolocie wsiądzie w klasę biznes a nie w ekonomiczną mimo, że przyleci do celu dokładnie w tym samym momencie ;)

 

albo inaczej: to że Ty gustujesz np w blondynkach to nie znaczy że wszyscy muszą

 

Przeczytaj jeszcze raz i zwróć szczególną uwagę na ostatnie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie 2 sobot i niedziele pewnie nie grzane.;)

tak jak pisalam wcześniej ustawienia są identyczne, bez znaczenia czy to niedziela czy wtorek. Fakt że w sobote i niedzielę jest zamknięte, nikt nie otwiera drzwi kilkanascie razy dziennie więc i ubytek ciepla jest mniejszy, ale ppc nie jest wyłączana ani na noc ani na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o marketing.

8kW za 45.000zł za powietrzną PCi, to bardzo dużo, tym bardziej, że płaci się aby pracowała w ujemnych temperaturach.

Za taką sama kotłownię ale przy PCi gruntowej z kolektorem pionowym "pośledniejszej" zapłacę 27.000zł, a za markową z palcem w odbycie zmieszczę się w tych 45.000zł. Końcowy efekt taki sam, a efektywność gruntowej wyższa.

 

dla jednego dużo dla innego nie. Z babskiego punktu widzenia, czy jak moja znajoma kupi torebkę LV za 3tys to jest glubsza odemnie bo ja mam torbę za 300zł? albo jeśli ja mam dom 155m2 i czwórke dzieci, a moja znajoma jest bezdzietna i ma dom 420to jest głubsza odemnie? Według mnie nie bo każdy ma inne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na forum doszedłem do wniosku, że PC zmieniło niemal całe moje życie. W poprzednim domu paliłem w kotle to na węgiel, to na miał. Było gdzie fajkę zapalić i kielicha walnąć. Teraz rzuciłem palenie a i po kielicha rzadziej sięgam. Cera ładniejsza to i dziewcze się czasem obejrzy, a i z gęby nie leci. Normalnie człowiek sporządniał nieco :D

 

Hmm, czyli palenie wunglem 'zmuszalo' Cie do kielicha i fajka ? PC juz tego nie 'wymaga' ?

Przy kotle nie mialem zakitranej flaszki co nie znaczy ze przy PC nie moge zakitrac. Wszak kto powiedzial na FM, 'trza isc bo CUS nie gra w sterowaniu'. Wiem, wiem przyzwyczailes sie juz do cery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 2013 - dane z podlicznika pompy ciepła (CO+CWU+pompki+antylegionella):

 

I taryfa: 117 kWh - koszt 78,11 zł;

II taryfa: 764 kWh - koszt 290,17 zł;

całość : 881 kWh - 368,28 zł;

średnio: 28,41 kWh/dzień;

czas pracy CO: 216h27min;

czas pracy CWU: 53h37min,

temperatury (I / II taryfa): CO 21/22 *C, CWU 41/44*C

 

+ 5-6 razy palone w kominku

 

Taryfa G12 po podwyżkach: 0,6676 zł / 0,3796 zł

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon grzewczy 2012/2013 (co+cwu):

 

październik od 07.10.2012: 141,40kWh; 5,89kWh/d

listopad: 237,50kWh; 7,92kWh/d

grudzień: 472,70kWh; 15,25kWh/d

styczeń: 511,00kWh; 16,48kWh/g

 

Razem (116dób): 1362,60kWh

 

Średnio na dobę: 11,75kWh/d (temp. wewn. 22,5°C całą dobę)

 

Narazie 1 taryfa,

do końca grudnia 851,60kWh x 0,57PLN = 485,41 PLN

od stycznia 511,00 x 0,64 - 327,04 PLN

Razem: 812,45 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...