Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Czyżby ?

Ma jedno z najniższych zużyć energii elektrycznej na 1m2 w styczniu (4,5kWh) - nawet w porównaniu z budynkami z WM z rekuperacją - on ma grawitacyjną.

 

dokładnie po podłogach mam 200m2, AKACJA 2 wersja A bez garażu, dom na horyzoncie,

Edytowane przez puzondm
error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nieustannie zaśmiecasz forum *liwko, w dodatku obrażając ludzi, dziwi mnie, że jeszcze nie dostałes bana, ale widocznie adminowi nie zależy na merytorycznej dyskusji tylko na ilości postów, ja na forum zajmuje się pomaganiem ludziom, którzy zazwyczaj do mnie dzwonią by ustawić im pc, ty zajmujesz się nieustannym krytykowaniem, zamiast wziąść się do roboty pierdzisz w stołek i produkujesz nic nie warte posty, wykorzystaj swoja wiedzę i zarabiaj pieniądze, ale najpierw naucz się szacunku do ludzi, bo nik nie da ci złotówki za taki język.

 

W którym momencie napisałem nieprawdę? Żeś się podszywał za zwykłego forumowicza ciągle zachwalając pod niebiosa Zirrusy, aż wreszcie prawda wypłynęła na wierzch. Zagrałeś fałszywie podobnie jak ana-79 (czy ileś tam) i ty się dziwisz że to się za tobą ciągnie? Nie cierpię ludzi fałszywych, a ty się do nich zaliczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie napisałem nieprawdę? Żeś się podszywał za zwykłego forumowicza ciągle zachwalając pod niebiosa Zirrusy, aż wreszcie prawda wypłynęła na wierzch. Zagrałeś fałszywie podobnie jak ana-79 (czy ileś tam) i ty się dziwisz że to się za tobą ciągnie? Nie cierpię ludzi fałszywych, a ty się do nich zaliczasz.

 

a no na każym miejscu zniekształcasz prawdę, pisałem juz nie raz, że najpierw byłem zwykłym użytkownikiem pc Zirius, potem sprzedawcą a obecnie i instalatorem, ty o tym wiedziałeś a mimo to piszesz nieprawdę, a nie jesteś ojcem forum aby podawać ci aktualny stan swojej kariery zawodowej, cos liwko jestes strasznie zgorzkniały :D, siedzisz przed kompem nie masz roboty i wylewasz gorycze, weż sie chłopie do roboty i wnieś coś merytorycznego, podaj tak jak ja nr telefonu aby ludzie mogli dzwonić kiedy potrzbują pomocy, pomagaj zamiast obrażać, bo od tego jest forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to ładnie tu opisujesz. Pomagam, dzwonią, jestem taki niewinny. Ale mnie pamięć nie myli, sprawa wyglądała bardzo nieładnie. I to jest z mojej strony delikatnie powiedziane. Nie chcę się znęcać nad tobą. Dla mnie pozostaniesz niewiarygodny i tyle.

A o moją karierę zawodową się nie martw, ja nie muszę ludzi na forum oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to ładnie tu opisujesz. Pomagam, dzwonią, jestem taki niewinny. Ale mnie pamięć nie myli, sprawa wyglądała bardzo nieładnie. I to jest z mojej strony delikatnie powiedziane. Nie chcę się znęcać nad tobą. Dla mnie pozostaniesz niewiarygodny i tyle.

A o moją karierę zawodową się nie martw, ja nie muszę ludzi na forum oszukiwać.

 

jak wyglądała Liwko sprawa dla czego nieładnie, że się dowiedziałeś że jestem sprzedawcą, a kim ty dla mnie jesteś że ja mam cię informowac co obecnie robię, na forum najpierw byłem użytkownikiem pompy Zirius, ciekawe dlaczego ci to tak przeszkadza pewnie czerpiesz korzysci z glikolu:D, brałes udział w szkoleniach z pompc ciepła dla hobby:D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Redakcjo

tudzież inne ciało zarządzające forum.

W związku z niekończącymi się pyskówkami skutecznie zaśmiecającymi wszystkie wątki uprzejmie postuluję o wprowadzenie obligatoryjnego pytania dla wszystkich użytkowników: czy uzyskuję jakiekolwiek korzyści ze sprzedaży usług lub materiałów w szeroko pojętej branży budownictwa jednorodzinnego. Odpowiedź powinna być widoczna przy każdym poście. Tym samym odpadną mało wiarygodne dla mnie argumenty pt. nie mogę sobie pozwolić na 5 dych miesięcznie na płatny profil, więc muszę sprzedawać z ukrycia.

 

PS. to nie apropos konkretnie puzona, ale 30 innych osób, które tak postępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części masz rację, ale są tu na forum użytkownicy z wieloletnim stażem, którzy ani razu (przynajmniej ja nie pamiętam) nie nagabywali na produkty którymi handlują czy instalują, a są bardzo pomocni Samemu z ich rad często korzystałem. Najgorsi są tacy, którzy pod przykrywką forumowicza wciskają innym kit marketingowy i na tym zarabiają. Tacy powinni płacić za profil i takich należy gonić by to czynili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądała Liwko sprawa dla czego nieładnie, że się dowiedziałeś że jestem sprzedawcą,

 

To ja Cie zdemaskowalem. Nie pisz ze to "wyszlo" naturalnie od Ciebie bo dobrych pare miesiecy Twoj numer wisial na stronie thermogolv.pl podczas ktorych udawales tu na forum zwyklego uzytkownika, a juz wtedy byles sprzedawca (na stronie jako przedstawiciel handlowy na bodaj Wroclaw). W dodatku na privie dlugo sie nie chciales przyznac ze tak jest :) Sprytnie probujesz wybrnac ale zapominasz ze forum to ludzie, a ludzie maja pamiec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomina trochę polowanie na :obcych". Zostają wyszukani i zniszczeni :p

Zdecydowanie bardziej się opłaca być uczciwy od początku :yes:

 

co nie zmienia faktu Liwko że jesteś na bakier z kulturą i nabijasz posty pierdami,

zwróciłem uwagę na twój brak kultury i podwórkowe zachowanie,

wystarczy poczytac o czym piszesz merytorycznie w wiekszości postów krytykując

bijesz pianę, zawłaszczyłeś forum i czujesz się jak w domu,

a obiektywnie poprzez twoje wypowiedzi ludziom się tego nie chce czytać,

robi się z tego kółko wzajemnej adoracji,

co do moich danych które pozostawiam

to podaje je zgodnie z pomiarami i wcale mnie nie obchodzi co o tym myślisz ty,czy tobie podobni,

w tym kraju ludzi z piana na ustach przed komputerem jest wiele,

ja robię swoje, mam ze swojej pracy na chleb, przy okazji się komuś pomoże, ty się ciskasz i kiedys ze zgryzoty dostaniesz zawału.

poczytaj sam siebie, psujesz forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu Liwko że jesteś na bakier z kulturą i nabijasz posty pierdami,

zwróciłem uwagę na twój brak kultury i podwórkowe zachowanie,

wystarczy poczytac o czym piszesz merytorycznie w wiekszości postów krytykując

bijesz pianę, zawłaszczyłeś forum i czujesz się jak w domu,

a obiektywnie poprzez twoje wypowiedzi ludziom się tego nie chce czytać,

robi się z tego kółko wzajemnej adoracji,

co do moich danych które pozostawiam

to podaje je zgodnie z pomiarami i wcale mnie nie obchodzi co o tym myślisz ty,czy tobie podobni,

w tym kraju ludzi z piana na ustach przed komputerem jest wiele,

ja robię swoje, mam ze swojej pracy na chleb, przy okazji się komuś pomoże, ty się ciskasz i kiedys ze zgryzoty dostaniesz zawału.

poczytaj sam siebie, psujesz forum

 

Ale ja mam w głębokim poważaniu, co akurat ty o mnie myślisz. Potwierdzili to inni, że zagrałeś nam wszystkim na fujarach i tyle.

To ty miałeś nas wszystkich za idiotów więc to świadczy raczej o twoim braku kultury!

Proszę cię, bez odbioru, bo tylko się pogrążasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam w głębokim poważaniu, co akurat ty o mnie myślisz. Potwierdzili to inni, że zagrałeś nam wszystkim na fujarach i tyle.

To ty miałeś nas wszystkich za idiotów więc to świadczy raczej o twoim braku kultury!

Proszę cię, bez odbioru, bo tylko się pogrążasz.

 

Nie sądzę abym się pogrążał, najpierw mnie obrażasz, obrażasz innych,

piszerz rzeczy niecenzuralne używasz wulgaryzmów, nie szanujesz rozmówców,

wg mnie psujesz forum, będe ci to wytykał za każdym razem jak będziesz

nadużywał regulaminu forum, na żadnej fujarze nie grałem zmień się bo będę pisał to na wszytkich twoich posatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abym się pogrążał, najpierw mnie obrażasz, obrażasz innych,

piszerz rzeczy niecenzuralne używasz wulgaryzmów, nie szanujesz rozmówców,

 

Gdzie? Przykłady? W którym miejscu cię obraziłem? W którym innych obrażam? Gdzie pisałem coś niecenzuralnego? Gdzie używałem wulgaryzmów? Przykłady niewiarygodny forumowiczu, przykłady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Redakcjo,

 

Zważywszy na wciąż niekończące się pyskówki kompletnie rozwadniające merytoryczną treść wątków, ponownie zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie kroków, które pozwolą uniknąć typowo polskiego polowania na komuchów czy innych uczestników układu (którzy stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO). Nie ma lepszej metody niż transparentność i/lub ban za kłamstwo w oświadczeniu, przynajmniej dopóki nie dojrzejemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

realizacja z 2012 budynek 360m2 po podłodze z czego 40m2 z wysokością 4m plus 45m2 ogrzewanej piwnicy pierwszy sezon grzewczy średnio za grudzień i styczeń 90kwh/doba z czego 6kwh pompy obiegowe bez c.w.u. - trwają prace wykończeniowe

następny 230m2 ten sam okres średnio 34kwh/doba - pompa obiegowa 4kwh/doba bez c.w.u. - trwają prace wykończeniowe

Trochę dałem się sprowokować i od 2012 zakładam podliczniki gdzie tylko inwestor pozwoli.

No to czekam na lincz bo to pompy powietrze - woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

realizacja z 2012 budynek 360m2 po podłodze z czego 40m2 z wysokością 4m plus 45m2 ogrzewanej piwnicy pierwszy sezon grzewczy średnio za grudzień i styczeń 90kwh/doba z czego 6kwh pompy obiegowe bez c.w.u. - trwają prace wykończeniowe

następny 230m2 ten sam okres średnio 34kwh/doba - pompa obiegowa 4kwh/doba bez c.w.u. - trwają prace wykończeniowe

Trochę dałem się sprowokować i od 2012 zakładam podliczniki gdzie tylko inwestor pozwoli.

No to czekam na lincz bo to pompy powietrze - woda

 

Trudno powiedzieć, zależy jaka temp wew. U mnie pow 15 nie dało się pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...