Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie? Przykłady? W którym miejscu cię obraziłem? W którym innych obrażam? Gdzie pisałem coś niecenzuralnego? Gdzie używałem wulgaryzmów? Przykłady niewiarygodny forumowiczu, przykłady!

 

chocby ostani post, "granie na fujarze to wg ciebie jest kultura najwyższych lotów", nazwyanmie ludzi fałyszywymi to n ie obrażanie,

to kim jesteś można streścić w filmie którym się podpisujesz i który pokazuje twój poziom kultury i szacunku do innych nie zakrzyczysz mnie człowieku:D

cały ty heheh

 

przy okazji podziel się z forumowiczami w jakim celu robiłeś szkolenia z pomp i w jakiej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

realizacja z 2012 budynek 360m2 po podłodze z czego 40m2 z wysokością 4m plus 45m2 ogrzewanej piwnicy pierwszy sezon grzewczy średnio za grudzień i styczeń 90kwh/doba z czego 6kwh pompy obiegowe bez c.w.u. - trwają prace wykończeniowe

następny 230m2 ten sam okres średnio 34kwh/doba - pompa obiegowa 4kwh/doba bez c.w.u. - trwają prace wykończeniowe

Trochę dałem się sprowokować i od 2012 zakładam podliczniki gdzie tylko inwestor pozwoli.

No to czekam na lincz bo to pompy powietrze - woda

 

przy budynkach które są w wykończeniu i nie wiemy jaki jest poziom prac, trudo cokoliwek komentować, wystarczy że nie będzie położona w dociepleniu poddasza jeszcze folia paroizolacyjna i ciepło ucieka przez cały dach, do tego jak nie założone parapety, brak wnetylacji mechanicznej w toaletach, brak silikonów w oknach, co innego jak te prace sa zamknięte, to dla porównania, założyłem 18kw w bezpośrednim parowaniu na domku 300+ to przy 15C-16C wewnatrz wzięła 31kw/dobę za styczeń, ale zamiast drzwi zew płyta nie ocieplona, otworzona wentylacja, brak parapetów. 90kw/dobę do bradzo dużo, szukaj mostków. A jaka sprężarka w tej powietrznej i jaka moc podaj najlepiej symbol, usrednimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kórcze! Kiedyś jednak było lepiej . Każdy 10 kroków do przodu, odwrót na pięcie, strzał i nikt nikomu więcej nie ubliżał.

Nie wstyd Wam Panowie tak skakać sobie do oczu? Chciałbym móc na tym forum czegoś się dowiedzieć w interesującym mnie temacie, może kiedyś też komuś będę mógł pomóc. A tu taki ZONK.

Najlepiej przenieście Swoją wymianę poglądów na PW, a tutaj dalej dyskutujmy w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli nawet to o czym to świadczy?

 

o tym że nie jest prawdopodobnie tylko zwykłym użytkownikiem pc,

ale że jest lub był związany z branżą pc,

a mi tym samym zarzuca że ja podaje nieprawdziwe informacje na temat pc bo je sprzedaję i montuję jednoczesnie nie wchodząc w dyskurs merytoryczny,

nazywa mnie publicznie naganiaczem i różne takie oszczerstwa,

nie jestem wyjątkiem stosuje takie praktyki wobec bardzo wielu forumowiczów,

którzy są wg niego gorsi ponieważ wg niego produkują marketingowy bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowie mi ubliżasz nazwałeś mnie psem,

 

Powiedzial ze lzesz jak pies, a nie ze jestes psem ;) Chociaz ja sie sprzeciwiam - psy nie klamia !

 

BTW. Zamienilem moj serwerek do monitoringu na terminal HP t5720 - mala skrzyneczka z procem 1Ghz, 256mb ram, bez wentylatorow, bezglosna, z wszystkimi wyjsciami (serial, usb etc) - kosztowala cale 89 pln z wysylka i zuzywa tylko 9W! Poprzedni serwer halasowal wentylem i zjadal 60W wiec jest roznica :-) Jak ktos chce robic podobny system to polecam, coprawda jest wieksze od raspberry pi i zuzywa 3 x wiecej pradu (raspberry jakies 3W) ale nie ma zadnego problemu z 1-wire i ogolnie z kombinacjami z systemem bo to zwykla architektura x86, a nie ARM.

Edytowane przez Daga&Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...