Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś miałem wymianę licznika na dwie taryfy.

Całkowite zużycie od 01.08.10 to 10070 kWh.

Z tego na pompę ciepła (c.o. i cwu.) od 01.11.10 poszło 4111 kWh.

 

QQQQ jak to możliwe żebyś miał 90% w II taryfie ? są na to jakieś sposoby ? czy życie zaczyna się po 22 :) pozdr adam

 

to jest zuzycie tylko dla PCi :) na CO i CWU

tak mam ustawione ze nawet mam 91% w 2giej taryfie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Ustawiłam temp. zasilania w taniej taryfie o 2 st. w górę i zobaczę co się będzie działo.

QQQQ - zgadzam się z Tobą co do pogodówki, u mnie to działało w ten sposób, że jak było ciepło na zewnatrz, troche powyżej zera, to w domu bylo zimno, a im zimniej na dworze , tym cieplej w domu Po zmianie krzywej z 2 na 4 to się wyrównało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dziś spisałem zużycia:

PCi 01/12/11 -30/12/11 - 445 kWh 100% 2T

Temp 20,5-21oC sypilanie, reszta 22oC, garaż 14oC (Pow ogrz 143mkw plus garaż ogrz.19,5 mkw)

Prąd dla całego domu z PCi ( od ostatniego spisu) 09/11/11 - 30/12/11 : 832kWh 2T, 279 kWh 1T

Na początku grudnia Mikołaj zostawił 3,7 kg grzejniczek :-) choć wzrosły lekko zyski to i tak zużycie w 1T skacze :-)....eeee da się wytrzymać

 

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Ustawiłam temp. zasilania w taniej taryfie o 2 st. w górę i zobaczę co się będzie działo.

QQQQ - zgadzam się z Tobą co do pogodówki, u mnie to działało w ten sposób, że jak było ciepło na zewnatrz, troche powyżej zera, to w domu bylo zimno, a im zimniej na dworze , tym cieplej w domu Po zmianie krzywej z 2 na 4 to się wyrównało.

a w drogiej zmniejszyłeś temp?? jeśl nie to raczej pompa uruchomi sie i w drogiej?

Napisz jak po nocy to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę później ( no chyba,że spisałem poprzednie zużycie zamiast bieżącego z faktury listopadowej)

 

Edytowałem post ze zużyciem w całym domu .

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=5089088&viewfull=1#post5089088

To było zużycie od 08/09/11-30/12/11 (1267 kWh 2T,536kWh 1T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w drogiej zmniejszyłeś temp?? jeśl nie to raczej pompa uruchomi sie i w drogiej?

Napisz jak po nocy to wygląda

 

Nie, na razie nie zmniejszyłam w drogiej, ale jest juz spory postęp, bo od 23.00 do 18.30 załączyła się jedynie 5 razy, w tym 2 razy na podgrzanie wody! poprzednio w analogicznym okresie było 2 razy więcej załączeń ! Zużyła prawie 30 kWh ,w tym w nocy 16 kWh, ale od wczoraj znacznie się ochlodziło. Pracowała 10 godzin , - a w nocy 5 godz, czyli w drogiej chodziła 3 godziny. Dzisiaj zmniejszę temp. w drogiej, bo jest trochę za ciepło nawet jak dla mnie.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wczesniej wspominalem ze pompa chodzi mi bardzo dlugo (czasami po 18 godz na dobe) I nie moze osiagnac zadanej temperatury z krzywej grzewczej.Pompa ma 7KW i mialo byc ok, teraz wyszlo, ze jednak prawdopodobnie jest za slaba.calej powierzchni gdzie jest rozlozona podlogowka jest okolo 140-150 m2. Odwierty poniowe 2x80m. Jezeli odetne na rozdzielaczu gore, to pompa chodzi ok, nioe pracuje za dlugo i ladnie grzeje. Problem sie zaczyna kiedy otworze rozdzielacz na gore na minimalnych nawet przeplywach 0,6l/min, wtedy zaczyna miec problemy i pracuje bardzo dlugo.Delta DZ jest w zasadzie stala i wynosi okolo 2,5 stopnia.Macie jakies sugestie? Czekam po nowym roku na instalatora i zobaczymy co oni wymysla. Co prawda na dole nie mam jeszcze drzwi wewnetrzych i gora na poddaszu jest cala otwarta, opcja zagospodarowania poddasza w przyszlosci. Na dole utrzymuje temperature 21-22st, u gory przy minimalnym otworzeniu rotametrow temperatura okolo 20st. Edytowane przez arecki1338
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tanią od 13-15. Zmniejszyłam jeszcze w drogiej, teraz dla temp. 0 jest (będzie) 28 st. Niestety głównie w drogiej grzejemy wodę, ale tego nie przeskoczę!

 

Żle mnie zrozumiales. Nie zmniejszaj wartosci krzywej w drogiej taryfie bo to wlasnie spowoduje czestrze zalaczenia. Zmniejsz temperature w drogiej, krzywa zostaw na takim samym poziomie jak w taniej. Skoro w domu trzymasz temperature 23 stopnie to ustaw dzinna na 20 stopni. Krzywa zostaw w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wczesniej wspominalem ze pompa chodzi mi bardzo dlugo (czasami po 18 godz na dobe) I nie moze osiagnac zadanej temperatury z krzywej grzewczej.Pompa ma 7KW i mialo byc ok, teraz wyszlo, ze jednak prawdopodobnie jest za slaba.calej powierzchni gdzie jest rozlozona podlogowka jest okolo 140-150 m2. Odwierty poniowe 2x80m. Jezeli odetne na rozdzielaczu gore, to pompa chodzi ok, nioe pracuje za dlugo i ladnie grzeje. Problem sie zaczyna kiedy otworze rozdzielacz na gore na minimalnych nawet przeplywach 0,6l/min, wtedy zaczyna miec problemy i pracuje bardzo dlugo.Delta DZ jest w zasadzie stala i wynosi okolo 2,5 stopnia.Macie jakies sugestie? Czekam po nowym roku na instalatora i zobaczymy co oni wymysla. Co prawda na dole nie mam jeszcze drzwi wewnetrzych i gora na poddaszu jest cala otwarta, opcja zagospodarowania poddasza w przyszlosci. Na dole utrzymuje temperature 21-22st, u gory przy minimalnym otworzeniu rotametrow temperatura okolo 20st.

 

Ja przy podobnym otwarciu gory, czyli bez drzwi, niedokonczone ocieplenie itd nie moglem wejsc powyzej 20. Wydawaloby sie ze to niewiele ale jednak to przez to. Skoro nie zamierzasz na razie dokanczac gory to zamknij rozdzielacz i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chyba trzeba bedzie zrobic, przy zamknietym rozdzielaczu u gory temp na poziomie 17-17,5st, dach ocieplony welna 20cm i aktualnie obkladam to wszystko plytami KG.Moze po wyeliminowaniu wszystkich punktow ucieczki ciepla na poddaszu bedzie poprawa.Nie wiem czy sama lokalizacja pompy ma tez znaczenie, bo pompa stoi przy samych drzwiach wejsciowych, moze tam tez wystepuja jakies straty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photos - ale ja nie mam czujnika pokojowego, tylko pogodówkę i muszę majsterkować przy temperaturze zasilania w podłogówce, żeby osiągnąć żądaną temp. w domu. Nie zmieniłam nachylenia krzywej, tylko temp. wody w podłogówce - w taniej na 34 st, w drogiej na 28. Zmieniam wartość przesunięcia krzywej , ale nachylenie zostaje na stałym poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...