Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Z tym się nie zgodzę.

Zwiększając parametr stopniominut wydłużasz cykl pracy i cykl przerwy.

Załóżmy że startujesz od wartości +100 i sterownik wyliczył że temp zasilania powinna być +30 stopni a masz +23 więc jeśli moment załączenia sprężarki ustawisz na -60 stopniominut to załączenie nastąpi po 23 minutach i zbije stopniominuty do 0 po czasie X, a gdy zamiast -60 dasz - 200 stopniominut to sprężarka załączy się dopiero po 43 minutach i czas zbijania będzie dłuższy niż X.

 

Tu zgadzam się ale mi chodzi o to że jeśli mamy priorytet CWU jako załączenie w pierwszej kolejności to przy zużywaniu CWU załączy się tyle razy ile potrzeba bez względu na stopniominuty .

Ile masz ustawione stopniominuty bo ja przestawiłem na -300 i załączeń mam średnio 8 na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm... W sumie nie zbiedniejesz za bardzo przez to podgrzewanie, ale czy nie grzanie było przyczyną zapachów to tego nie wiem. Można przecież spuścić wodę z układu.

Dom stał ponad rok pusty więc sytuacja podobna do mojej

i z tego powodu wole dmuchać na zimne.

Tak jak napisałeś koszty znikome a spuszczać wody nie chcę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo słyszałem że ktoś po dłuższym czasie miał problem z zapachem w instalacji:eek:

 

Heheh.... legionella. :)

Tylko, ze przy 40*C sie tez rozwinie jesli jest w instalacji. Musial bys wlasnie zejsc ponizej 18-20*C z temperatura wody i co jakis czas ja z zasobnika zuzyc. Pobierac zamiast zimnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh.... legionella. :)

Tylko, ze przy 40*C sie tez rozwinie jesli jest w instalacji. Musial bys wlasnie zejsc ponizej 18-20*C z temperatura wody i co jakis czas ja z zasobnika zuzyc. Pobierac zamiast zimnej.

 

tzn. że jeśli będe miał temp. niższą niż 18*C na przykład 10*C,

to legionella nie będzie się rozwijać ?

oczywiście spełniając warunek że będę spuszczał wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. że jeśli będe miał temp. niższą niż 18*C na przykład 10*C,

to legionella nie będzie się rozwijać ?

oczywiście spełniając warunek że będę ją spuszczał.

 

Im nizsza temperatura, tym trudniej o jej rozwoj. Przy 10*C bardzo male prawdopodobienstwo, ze jakis problem wystapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...