Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Policz OZC

Potem poproś o oferty

 

Wylosuj COP ( bo ja nie podam ,co podam to będzie wrzask)

 

 

Z projektu calkowite zapotrzebowanie ciepla dla budynku wynosi 10594W /Wskaznik cieplny budynku wynosi 70W/m2 natomiast w rzeczywistosci wyjdzie ok 55 W (dodatkowe ocieplenia) Liczylem rowniez w kisan ozc-wyszlo 60W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prowadzimy rozważania. Z mojej strony poparte praktyką. Nic dzisiaj "nie piłem" ;)

 

Odnośnie tego co pisałeś:

 

Ja też nie piłem .Bawię się tym już jakie 15 lat.

Powietrzne od 5 lat .

Mam i jedną i drugą .

Daikina i stebla (nawet dwie)

 

A pogadać zawsze można tylko ,o tym samym .

Zaproponuj jakiś inny przykład .konkretny i porównajmy.

Jakieś OZC i dobieżmy PC i taka i tak.Sam jestem ciekaw jaka będzie różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zastanawiaj, ja mam 305 metrów ( w tym 38 m garaż - grzany do 15 C ), oraz 80 metrowe poddasze ( na razie jeszcze nieodcięte od piętra - temperatury zblizone do tych na dole ) i moja PC PW 11,6 kW grzała bez problemów przy -15 C do 19-19,5 ( dom jeszcze niezamieszkały - wykończeniówka ) bez załączania grzałek. Średnie zużycie za grudzień - styczeń ok. 40-44 kwh ( w tym czasie nie do końca ocieplone kanały czerpni i wyżutni i zysków z reku brak ). Po docelowym odcięciu poddasza i pełnym odpaleniu reku spodziewam się zuzycie na poziomie 35 kWh. Jak będę miał pełne dane to podam.

 

a jakie masz ocieplenie/okna? ja planuje okno na taras 4,5m/2,3m i tu mi bedzie cieplo uciekac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zastanawiaj, ja mam 305 metrów ( w tym 38 m garaż - grzany do 15 C ), oraz 80 metrowe poddasze ( na razie jeszcze nieodcięte od piętra - temperatury zblizone do tych na dole ) i moja PC PW 11,6 kW grzała bez problemów przy -15 C do 19-19,5 ( dom jeszcze niezamieszkały - wykończeniówka ) bez załączania grzałek. Średnie zużycie za grudzień - styczeń ok. 40-44 kwh ( w tym czasie nie do końca ocieplone kanały czerpni i wyżutni i zysków z reku brak ). Po docelowym odcięciu poddasza i pełnym odpaleniu reku spodziewam się zuzycie na poziomie 35 kWh. Jak będę miał pełne dane to podam.

 

Chyba nieźle jak na PW .Pyxis jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzimy rozważania. Z mojej strony poparte praktyką. Nic dzisiaj "nie piłem" ;)

 

Nie rozumiem zupełnie po co zakładacie tylko tanią taryfę dla -20* - taka temperatura nie wystąpiła tej zimy i już raczej nie wystąpi. Średnia sezonu to +2*. Jaki jest zysk z pompy, która przez 80% sezonu będzie pracowała po 4 h dziennie? Przecież mieszkacie tutaj, macie termometry i widzicie co się dzieje. Komu spadnie korona z głowy, jeśli pw wyjdzie poza tanią na 20% pobranej energii? Powiedziałeś full wypas gruntówka 11 kw za 35 KPLN, rachunki 850. PC PW 11 kw pomimo niższego SCOP i wychodzenia poza tanią da rachunki powiedzmy 1000 PLN wyższe. O ile będzie kosztowała powiedzmy 20 KPLN, powstaje pytanie: czy opłaca się wydać 15 KPLN więcej, żeby zaoszczędzić 1 KPLN rocznie na rachunkach. Mnie na pewno nie, ale jak ktoś ma kaprys i chce pobić rekord, czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zupełnie po co zakładacie tylko tanią taryfę dla -20* - taka temperatura nie wystąpiła tej zimy i już raczej nie wystąpi. Średnia sezonu to +2*. Jaki jest zysk z pompy, która przez 80% sezonu będzie pracowała po 4 h dziennie? Przecież mieszkacie tutaj, macie termometry i widzicie co się dzieje. Komu spadnie korona z głowy, jeśli pw wyjdzie poza tanią na 20% pobranej energii? Powiedziałeś full wypas gruntówka 11 kw za 35 KPLN, rachunki 850. PC PW 11 kw pomimo niższego SCOP i wychodzenia poza tanią da rachunki powiedzmy 1000 PLN wyższe. O ile będzie kosztowała powiedzmy 20 KPLN, powstaje pytanie: czy opłaca się wydać 15 KPLN więcej, żeby zaoszczędzić 1 KPLN rocznie na rachunkach. Mnie na pewno nie, ale jak ktoś ma kaprys i chce pobić rekord, czemu nie.

 

Nawet mi do łba nie wpadło ,że by dobierać na drugą taryfę .T nie mój pomysl

 

Chciałem porównać pc w tych samych warunkach czyli dobrane dla -20 C równa z OZC i tyle.

 

Ale jest straszny opór wiec pasuję .Bo tu ważne są wrażenia wieloletnie instalatora i użytkownika gruntówki.

 

Spadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie nie chce? Mozesz pisac tak zebym rozumial to co piszesz? Czy juz nie mozna sie nie znac? Nie siedze w teatach pomp ciepla wiec sie nie orientuje co i jak.Pytam grzecznie a dostaje odpowiedzi w stylu "odczep sie"

 

Na pisałem jasno proponuje dobrać .

A ty pytasz czynie mam nic lepszego do roboty w nidzielę.

A teraz jeszcze jakieś odczep sie.Ja tak nie powiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 14 kW to w ciągu 1 h wyciągnę 14kWh.

A jak mam 10 kW analogicznie

 

Czyli liczac dalej jak masz 10 h 2 taryfy to ja wyciągnę 140 kWh

Ty 100 kWh

 

więc jestem 40 kWh do przodu .

ty masz cop 4 i 100kWh na taniej i 40 kWh na drogiej ile wyjdzie

i analogicznie mam cop 2,55 (z tabeli -10 ) ale 140 na drugiej.

 

Policzmy bez nerwów

ja nie znam cen .podaj

 

Ale dobieramy tak, ze wystarcza te 100kWh. Przeciez sam taki warunek postawiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepnę, Moglibyście drodzy forumowicze w przybliżeniu powiedziec ktora pompę wybrać powietrze woda czy kolektor poziomy

Oszacuj ile będzie Cię kosztowała instalacja jednej i drugiej, jeśli pc-pw wyjdzie połowę taniej, to można się pozastanawiać, jak koło 5kzł mniej, to myślenie o pc-pw jeśli masz warunki na gruntówkę nie ma sensu. Weź pod uwagę miejsce w którym mieszkasz, jak w Szczecinie, to kolejny plus dla p-w. Jeśli masz miejsce na poziomy kolektor spiralny, jesteś w stanie coś poorganizować, to będą dobre argumenty za gruntową. Weź pod uwagę, że gruntowa jest duuużo mniej skomplikowana od powietrznej, więc w przyszłości awaryjność i skomplikowanie naprawy też będą inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałeś nic o wielkościach domów pewno przypadkiem.

 

No ale 2x jest:)

 

Ja mam grzanych 230m2 podlog i w garazu i kotlowni (45m2) utrzymywane tez kolo 15*C Wcale nie jakas gigantyczna roznica w wielkosci domu ale za to w dociepleniu i reku pewnie wygrywa Doktorek. Wiec jak, jakies straszne "kontrasty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...